PDA

View Full Version : نمایش تاریخ شمسی در سایت

omid yeganeh
چهارشنبه 12 شهریور 1393, 11:12 صبح
سلام دوستان من از این کد واسه نمایش تاریخ توی سایت استفاده کردم که با کلیک روی دکمه تاریخ رو توی لیبل نمایش میده

using System.Globalization;

PersianCalendar pc= new PersianCalendar();
DateTime dt = DateTime.Now;
textBox1.Text = pc.GetYear(dt).ToString() + "/" + pc.GetMonth(dt).ToString() + "/" + pc.GetDayOfMonth(dt).ToString();

حالا اگه تاریخ سیستم رو تغییر بدم این تاریخ هم تغییر میکنه اگه بخوام با تغییر تاریخ سیستم این تغییر نکنه باید چکار کنم؟

ممنون

parvizwpf
چهارشنبه 12 شهریور 1393, 11:21 صبح
میشه واضح تر بگی؟

omid yeganeh
چهارشنبه 12 شهریور 1393, 11:31 صبح
داداش من اومدم با کد بالا با کلیک روی یه دکمه میاد تاریخ سیستم رو توی یه لیبل نمایش میده و وقتی تاریخ سیستم رو تغییر بدم این تاریخی که توی لیبل نمایش داده میشه تغییر میکنه حالا من میخوام اینطوری نباشه مثلا امروز1393/6/12 هست میخوام همین تاریخ رو نمایش بده اگرم تاریخ سیستم رو تغییر دادم توی لیبل همون تاریخ روز یعنی 1393/6/12 رو نمایش بده و تغییر نکنه

barzin144
چهارشنبه 12 شهریور 1393, 11:34 صبح
چون لوکال اجرا میکنی کامپیوترت نقش سرور رو داره پس این کد تاریخ سرور رو میخونه وقتی سایتت رو آپلود کردی تاریخ سرور درست باشه این هم درست نشون میده و ربطی به تغییر تاریخ کلاینت نداره.

omid yeganeh
چهارشنبه 12 شهریور 1393, 11:40 صبح
مرسی داداش حالا اومدیمو تاریخ اون سرور هم درست نبود اونوقت همه چی به هم میریزه راهی وجود نداره که بدون وابستگی به اینا اجرا شه؟
اخه میخوام تاربخ دقیق عضویت کاربر رو توی دیتابیس ذخیره کنم خیلی هم مهمه واسم- نمیخوام وابسته به سرور باشه کدی نیست که این کارو بدون وابستگی به سرور انجام بده؟

aminmousavi
چهارشنبه 12 شهریور 1393, 12:15 عصر
سلام دوست عزیز ، اگر تاریخ دقیق نباشه (معمولا ممکن هست ساعت دقیق نباشه ) ، زنگ میزنی پشتیبانی ، مدت زمان اختلافش رو با ایران میپرسی .
بعد هر جا که کار با تاریخ جاری داری یا n دقیقه بهش اضافه میکنی یا n دقیقه کم میکنی

barzin144
چهارشنبه 12 شهریور 1393, 12:15 عصر
باید یه وب سرویس پیدا کنی که تاریخ رو بهت بده ، ولی همه هاست ها تاریخشون درسته چون روی auto update هستن و تاریخ دقیق رو همیشه دارند

omid yeganeh
چهارشنبه 12 شهریور 1393, 12:22 عصر
ممنون دوستان:قلب:
ولی اگه میشد تاریخ رو مثلا خودم تولید کنم و به سرور وابسته نباشه حرف نداشت:لبخند:
پس میگین این کار امکان پذیر نیست:ناراحت:
بازم ممنون که راهنمایی کردین فدای مرامتون

elahe471
پنج شنبه 13 شهریور 1393, 00:03 صبح
باید به جای DateTime.Now از ساعت جهانی استفاده کنید و اونو بعلاوه اختلاف زمانی مورد نظرتون بکنید که ما نسبت به ساعت جهانی +3:30 هستیم پس میشه :
DateTime.UtcNow.AddHours(3.5)

omid yeganeh
پنج شنبه 13 شهریور 1393, 09:40 صبح
ممنون دوست عزیز الان این کد رو استفاده کردم ولی بازم با تغییر ساعت و تاریخ سیستم ، ساعت و تاریخ نمایش داده شده در لیبل هم تغییر میکنه:ناراحت: