PDA

View Full Version : سوال: مشکل با تعریف نویسنده برای مدیریت محتوی

esteftaats
چهارشنبه 12 شهریور 1393, 21:32 عصر
سلام دوستان.

دارم یه مدیریت محتوی می نویسم اما مشتری خواسته که ادمین بتونه نویسنده تعریف کنه

که این نویسنده به یه بخش هایی که ادمین تعریف خواهد کرد دسترسی داره و به یه سری بخش هم دسترسی نداره

مشکل اینجاست که نمی دونم چجوری باید پیاده سازیش کنم.

یعنی با الگوریتمش مشکل دارم...

saeed-71
چهارشنبه 12 شهریور 1393, 21:38 عصر
خوب سطح دسترسی ایجاد کن تو دیتبیست واسه نویسنده ها.
مثلا اگه سطح دسترسیش 2 بود اگر تو صفحه ای رفت که سطح فقط سطح 1 باید دسترسی داشته باشه اجازه نده!کاری نداره که

esteftaats
چهارشنبه 12 شهریور 1393, 21:44 عصر
خوب سطح دسترسی ایجاد کن تو دیتبیست واسه نویسنده ها.
مثلا اگه سطح دسترسیش 2 بود اگر تو صفحه ای رفت که سطح فقط سطح 1 باید دسترسی داشته باشه اجازه نده!کاری نداره که
کاملا متوجه شدم. :لبخند:

ما که مثل شما حرفه ای نیستیم :چشمک:

hamedarian2009
چهارشنبه 12 شهریور 1393, 21:58 عصر
توی جدول user ها یه فیلد تعریف کن مثلا به نام useraccess و تو اونجا میتونی برای هر کاربر نقشش رو بنویسی و هنگامی که لاگین میکنی کافیه این نقش رو هم تو سشن بریزی و با توجه به نقشش منوی مورد نظرش نشون داده بشه مثلا اگه Admin بود دسترسی کامل داشته باشه و ...

arash691
چهارشنبه 12 شهریور 1393, 22:03 عصر
منم معمولا" از همین روش استفاده میکنم ... منتها یکبار داشتم با یکی بحث میکردم گفت شما که یک فیلد رو ( مثلا" عدد 1 برای ادمین ، عدد 2 کاربر عادی و ... ) برای اینکار استفاده میکنی اگه طرف بتونه این فیلد رو تغییر بده چی ؟

نظر شما دوستان چیه ؟ حرفش منطقه ؟ بنظر خودم سایتی که طرف تونسته به db برسه همون کلش از بین بره بهتره :لبخند: ... فوقش همین عدد رو هم هش کنیم

esteftaats
چهارشنبه 12 شهریور 1393, 22:14 عصر
توی جدول user ها یه فیلد تعریف کن مثلا به نام useraccess و تو اونجا میتونی برای هر کاربر نقشش رو بنویسی و هنگامی که لاگین میکنی کافیه این نقش رو هم تو سشن بریزی و با توجه به نقشش منوی مورد نظرش نشون داده بشه مثلا اگه Admin بود دسترسی کامل داشته باشه و ...

خوب یعنی با یه فیلد کار راه میافته؟
آخه فرض کنین 10 تا صفحه مدیریت هست (مثلا تغییر پسورد ، تایید پست و .....) و مشتری می خواد تعریف بشه که فلان نویسنده به فلان بخش دسترسی داشته باشه یا نه!

منم معمولا" از همین روش استفاده میکنم ... منتها یکبار داشتم با یکی بحث میکردم گفت شما که یک فیلد رو ( مثلا" عدد 1 برای ادمین ، عدد 2 کاربر عادی و ... ) برای اینکار استفاده میکنی اگه طرف بتونه این فیلد رو تغییر بده چی ؟

نظر شما دوستان چیه ؟ حرفش منطقه ؟ بنظر خودم سایتی که طرف تونسته به db برسه همون کلش از بین بره بهتره :لبخند: ... فوقش همین عدد رو هم هش کنیم

وقتی طرف به db میرسه چه فرقی می کنه 1 باشه یا 0؟ خوب دیگه همه چی دستشه که!!!

esteftaats
پنج شنبه 13 شهریور 1393, 19:17 عصر
جواب سوال آخرم رو کسی نمی دونه؟ :متفکر:

arash691
پنج شنبه 13 شهریور 1393, 21:02 عصر
خوب دوست عزیز قبل اینکه صفحه بالا بیاد شما چک کنید مقدار فیلد چی هستش در صورتی که با الگوریتم شما درست بود صفحه رو نمایش بدید وگرنه پیغام بدین یا به مسیر اول برگردونین