PDA

View Full Version : ارتباط لایه ها در معماری سه لایه

mahsab
جمعه 14 شهریور 1393, 18:12 عصر
سلام

من یه Sulution خالی ایجاد کردم و دوتا Classlibrary و یه وب سایت بهش add کردم

تو لایه bll می خوام به توابع موجود تو لایه dal دسترسی پیدا کنم نمی شه .
همین طور تو لایه UI به BLL .
add refrence کردم اما وقتی شی می سازم و تابع مورد نظر رو فراخوانی می کنم error میده .
مشکل چیههههههههه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Error 5 'DAL.LinkTable' does not contain a definition for 'AddNewLink' and no extension method 'AddNewLink' accepting a first argument of type 'DAL.LinkTable' could be found (are you missing a using directive or an assembly reference?) D:\WebSite\Final1\Solution1\BLL\Link_Table.cs 29 22 BLL

nice_boy_a
جمعه 14 شهریور 1393, 20:12 عصر
سلام. با ویژوال چند کار میکنی ؟
من با 2012 همچین مشکلی رو دارم! و اینجوری مشکلو برطرف میکنم:
پروژه رو میبندم، دوباره باز میکنم! dll ها رو reBuild میکنم و درست میشه !!! اصن یه وضــــی!

mahsab
جمعه 14 شهریور 1393, 23:33 عصر
2010
من با linq دیتابیس رو به پروژه اضافه کردم .وتو DAL به ازاری هر Table یه کلاس هم ساختم .فک کنم اینجوری یه کلاس که من ساختم و یه کلاس هم که Linq ساخته برای هر تیبل می شن دو تا کلاس به یه اسم واسه همین می گه تو کلاست تابعی وجود نداره .
خودمم نفهمیدم چی گفتم .
من یه آموزش تو یه سایتی خوندم ولی نمی دونم دیتا بیس رو چجوری Add کرده
http://www.how2learnasp.net/article.aspx?code=4ee587d9-b099-4905-93f6-5fb3fb0fb681

nice_boy_a
شنبه 15 شهریور 1393, 02:06 صبح
دوست عزیز اون لینک با روش ADO کار کرده و شما میخوای ADO و LINQ رو با هم قاطی کنی! فک کن برنج خورشت رو بخوای با حلیم بادمجون بخوری :لبخند: البته میشه هـــآ ولی صلاح نیست.
اون آموزش برای اتصال به بانک ConectionString تعریف کرده. شما یا اون آموزش رو دنبال کن یا روش خودتو برو.