PDA

View Full Version : نیاز به توضیح در مورد فایل های DLL در مایکروسافت ویندوز

[younes]
جمعه 14 شهریور 1393, 22:31 عصر
درود

فایل های .dll چی هستن ؟ من این رو میدونم ولی نمیتونم ساختارش رو درک کنم و نیاز به یکم توضیح و شاید یک مثال جزئی داشته باشم.

از چه زبانی باید برای ایجاد یکی از این ها استفاده کنم؟ حتما باید از C# استفاده کنم یا میتونم از C و C++ هم استفاده کنم البته من جاوایی هستم و در C نوپا و به دلیل اهمیت این موضوع شاید C# بیاموزم
از چه محیطی و کامپایلیری باید استفاده کنم؟ VS ؟

barnamenevisjavan
شنبه 15 شهریور 1393, 00:04 صبح
;2096733']درود

فایل های .dll چی هستن ؟ من این رو میدونم ولی نمیتونم ساختارش رو درک کنم و نیاز به یکم توضیح و شاید یک مثال جزئی داشته باشم.

از چه زبانی باید برای ایجاد یکی از این ها استفاده کنم؟ حتما باید از C#‎ استفاده کنم یا میتونم از C و C++‎ هم استفاده کنم البته من جاوایی هستم و در C نوپا و به دلیل اهمیت این موضوع شاید C#‎ بیاموزم
از چه محیطی و کامپایلیری باید استفاده کنم؟ VS ؟
فایل dll یک کتابخونه ازData و Code هست که می تونه در یک زمان توسط چندینApplication مورد استفاده قرار بگیره .
برای مثال در سیستم عامل Windows فایل Comdlg32.dll عملکرد های مربوط به Dialog Box ها رو انجام میده
در نتیجه هر Application ی در ویندوز می تونه از توابعی که توی این dll هستند موقع باز کردن Dialog Box استفاده کنه .
مزیت اصلی فایل های dll در استفاده مجدد و همینطور استفاده بهتر از حافظه سیستم هست .

شما با هر زبونی میتونی این فایل های dll رو تولید کنی ولی گاهی اوقات اگه چیزی که میخوای خیلی خاص باشه باید از c , c++ استفاده کرد،برای کامپایل هم میتونی از همون VS استفاده کنی.
خیلی ساده تر بگیم این dll ها همون کتابخونه ها هستن که اضافه میشه به پروژه و با چند خط کد از قابلیت هاش میشه استفاده کرد.

[younes]
شنبه 15 شهریور 1393, 17:21 عصر
ممکنه یه نمونه سورس به زبان C بزارید تا عملی برسیش کنم که شامل سورس فایل dll و برنامه ی اصلی باشه ؟

سپاس گذارم