PDA

View Full Version : مشکل ارتباط اینترنتی برنامه در هنگام استفاده چندین کاربر از شبکه

krasus
شنبه 15 شهریور 1393, 00:24 صبح
سلام
من یه برنامه نوشتم که با یه فایل dll به یه پایگاه داده MySQL که توی یه هاست لینوکس هست وصل میشه(ارتباط اینترنتی). اما مشکل از جایی شروع میشه که چندید کاربر دارن از اینترنت شبکه استفاده می کنن و پهنای باندی که به من میرسه خیلی کم میشه تا جایی که برنامه من دیگه نمی تونه به پایگاه داده وصل بشه. :عصبانی++:(برای اتصال به پایگاه داده از روش ADO استفاده می کنم.) یعنی وقتی خط به خط کد رو دنبال می کنم دقیقا توی خطی که می خواد کانکشن رو باز کنه گیر می کنه و بعد از چند ثانیه پیام میده که نتونستم پایگاه داده ای پیدا کنم.
از طرفی من برنامه ای می بینم مثل Internet Download Manager که وقتی شروع به دانلود می کنه خودش یه تنه کل پهنای باند رو میگیره و دیگه بقیه نمی تونن از اینترنت استفاده کنند. :افسرده:فکر می کنم علتش هم اینه که برای دانلود فایل از چند کانکشن استفاده می کنه همین کارش باعث میشه که درصد خیلی بیشتری از پهنای باند اینترنت رو به خودش اختصاص بده.
حالا می خواستم بدونم راه حلی وجود داره که برنامه ساده ی من بتونه در مقابل یه برنامه غول :گیج: مثل دانلود منیجر یا مثلا در مقابل تعداد زیادی کاربر که دارن از اینترنت استفاده می کنن کم نیاره و بتونه برای چند ثانیه یه حجم زیادی از پهنای باند اینترنت شبکه رو به خودش اختصاص بده تا بتونه اطلاعات لازم رو (که حجم خیلی کمی داره) از پایگاه داده MySQL بگیره؟:متفکر: