PDA

View Full Version : جستجو و های لایت کردن متن

حميدسي شارپ
یک شنبه 16 شهریور 1393, 04:02 صبح
سلام.
ببخشید که یه کم باید زیاد توضیح بدم.
اصل مطلب اینه که دوتا برنامه نوشتم که می خوام ادغامشون کنم.البته یه جاهایی از هر کدوم هم یه سری مشکلات دارم.
دوستان لطفا دقت کنین که تو هر دو برنامم،متن هایی که باید جست و جو بشن،همه عربی هستن.
توی برنامه اول : یه متن عربی دارم و کاربر یه کلمه ی عربی رو سرچ میکنه.حالا این کلمه ای که وارد میکنه هم میتونه با اعراب باشه و هم بدون اعراب.وقتی دکمه ی مقایسه رو زد،اون دوتا با هم مقایسه می شن.کداشو نوشتم خودم.(همینجا تو پرانتز بگم که یه مشکل هم تو این برنامه دارم.اگه کاربر توی تکس باکس اول مثلا بزنه "حَـــمـــــید" و توی اون بزرگتره بزنه "حُمیدَ رضا اکبری" هیچ مشکلی پیش نمیاد و پیام میده که کلمه درون متن یافت شد،ولی اگه توی تکس باکس اول بزنه "حَـــمـــــید" و توی اون بزرگتره بزنه "رضا محسَن العُبد حُمید حسن جاسم و..." اونوقت پیام میده میگه کلمه درون متن یافت نشد.)
توی برنامه دوم : یه ریچ تکس باکس دارم که یه متن عربی داخلشه.کاربر یه کلمه رو جست و جو میکنه و اون کلمه هایی که پیدا میشه داخل ریچ تکس باکس،رنگ پس زمینش قرمز میشه.
حالا هدف من از نوشتن این دوتا برنامه ادغام کردنشون بود که متأسفانه به مشکل خوردم.برای این کار من میخوام یه تکست باکس داشته باشم که کاربر یه کلمه توش بنویسه(کلمه ی عربی که ممکنه اعراب داشته باشه) و وقتی کلید جست و جو رو زد،بیاد و اون کلمه رو داخل متن بگرده.حالا متن اصلی درون یه ریچ تکست باکس قرار داره و اون کلمه های یافت شده باید رنگشون عوض بشه.ممنون میشم کمکم کنید.
مثلا کاربر وارد کنه "علم".و برنامه ی من باید تمام آیه هایی رو که "عَلَمَ" و "العلمُ" و "یَعلمون" و "یُعَلِّم" و... دارن رو پیدا کنه و رنگ پس زمینشو مثلا قرمز کنه.اون دوتا برنامه هایی که پفتم رو به همراه تصویراش براتون ضمیمه میکنم.خواهشا جواب بدین دوستان.چون خیلی واسش زحمت کشیدم.
خیلی ممنونم.
123150
123151
برنامه ها رو هم توی دوتا فایل زیپ به شماره های1 و 2 ریختم

حميدسي شارپ
یک شنبه 16 شهریور 1393, 16:57 عصر
باور کنید یه عالم گشتم تا تونستم این دوتا نمونه برنامه رو کامل کنم.خواهشا کمک کنید

حميدسي شارپ
دوشنبه 17 شهریور 1393, 06:10 صبح
کسی بلد نیست؟