PDA

View Full Version : ايجاد جستجو در بين مطالب سايت

hsadeh
یک شنبه 16 شهریور 1393, 12:15 عصر
سلام . من ميخواستم در يک سايت يک قسمت جستجو بزارم که فقط مطالب موجود در صفحات aspx را جستجو کند . از اساتيد محترم درخواست کمک دارم . مرسي

fakhravari
یک شنبه 16 شهریور 1393, 13:34 عصر
مطالب یعنی چی!!

hsadeh
یک شنبه 16 شهریور 1393, 13:39 عصر
منظورم از مطالب يعني صفحات وب سايت . يعني مطالبي که در صفحات وب سايت وجود دارند .

hsadeh
دوشنبه 17 شهریور 1393, 07:48 صبح
منظورم از مطالب يعني نوشته هايي که در صفحات ASPX سايت وجود دارد . نه محتوي Tabl هاي Sql .

IamOverlord
دوشنبه 17 شهریور 1393, 08:25 صبح
سلام دوست عزیز!
با توجه به توضیحاتی که دادید، می شه گفت می تونید از موتور جست و جوی گوگل استفاده کنید... مثلا بخش جست و جوی این وب سایت رو ببینید: forum.ubuntu.ir (http://forum.ubuntu.ir/)

پیام حیاتی
دوشنبه 17 شهریور 1393, 08:28 صبح
سلام
جستجو دو حالت هست :
1.مطالب در خود بانک ذخیره شده باشد یا آدرس آنها یک فیلد از جدول قرار گرفته باشد که بعد بتوان با کوئری like محتوای مشابه رو استخراج کرد.
2.استفاده از سرویس گوگل سرچ

برای هر دو مورد فیلم های خوبی رو میتونی در یوتیوب پیدا کنی.

hsadeh
دوشنبه 17 شهریور 1393, 08:29 صبح
سلام . نميخام از Google يا بقيه سايتهاي اينترنتي استفاده کنم .

saeideh_sadat
دوشنبه 17 شهریور 1393, 13:13 عصر
سلام پس شما باید رفتاری مشابه جستجوگرهای اینترنتی مثل گوگل داشته باشید برای این کار هم باید هر فایل از سایتتان را به صورت html بخوانید و متن را در آن جستجو کنید. اگر می دانید که چه فایل هایی دارید که چه بهتر در غیر اینصورت باید لینک های داخل صفحه را شناسایی کنید و متن صفحه مربوط به لینک ها را با html بخوانید و سپس جستجو کنید

www.electosoft.ir

hsadeh
دوشنبه 17 شهریور 1393, 13:49 عصر
جناب Saeideh_sadat :
سلام - بابت توجه و پاسخي که ارسال فرموديد متشکرم
امکان داره که نمونه کد به من بدهيد ؟
ناگفته نماند که من صفحاتم را ميشناسم و بصورت ASPX هستند .

hsadeh
دوشنبه 24 شهریور 1393, 17:44 عصر
سلام مجدد . کسي نميتونه کمک کند ؟

aminmousavi
دوشنبه 24 شهریور 1393, 23:14 عصر
سلام دوست عزیز . اگر فقط میخواید همون صفحه جاری جستجو بشه میتونید از جاوا یا جی کوئری کمک بگیرین ، اما اگر میخواید تمام صفحات جستجو بشه همانظور که دوستان فرمودند میبایست از SQL استفاده کنین ، راه های دیگه منطقی نیستن ! اما چون مقدار زیادی اطلاعت رو به صورت دستی در صفحه aspx قرار دادید نمیتونید اینکارو بکنید و مشکل شما اینکه اولین خشت رو کج گذاشتین .
راهکاری که پیشنهاد میدم ازش استفاده کنید اینکه یک Table بسازید به نام PageContent فیلد هاش هم به صورت زیر میشه :
- id
- KeyChain
- Body

شما اطلاعات قسمت های استاتیک (جاهایی که دستی HTML نوشتین و از SQL لود نمیشه ) رو درون این جدول ذخیره میکنین .
فرض کنین شما توی صفحه اول 3 قسمت دارین که مثلا قسمت بالا دستی اطلاعات رو وارد کردید ، قسمت وسط توسط SQL دیتا لود میشه و قسمت پایین هم دستی HTML نوشتین .
شما برای صفحه اول 2 تا رکورد درج میکنین توی PageContent ، مثلا :

id=1
KeyChain=MainHeader
Body = <div><h1></h1></div>

برای قسمت Footer هم به این شکل فقط مقدار KeyChain تغییر میکنه به MainFooter و مقدار Body هم به مقداری که توی صفحه قرار دادید
بعد جای اون 2 قسمتی که قبلا html در صفحه aspx نوشته بودید 2 تا Literal قرار میدید و توی لیترال اولی یک select میزنید که رکوردی رو بده که مقدارش KeyChain='MainHeader' و برای فوتر هم اینکار میکنید .

حالا برای سزچ کافیه از این جدول یک کوئری بگیرید همراه با دستوری LIKE

hsadeh
سه شنبه 25 شهریور 1393, 19:34 عصر
از پاسخ شما متشکرم . ولي من مطمئن هستم که راه ساده تر و راحت تر ديگري وجود دارد . از بقيه دوستان هم اگر کسي نظري داشته باشد خوشحال ميشوم .

Mousavmousab
چهارشنبه 26 شهریور 1393, 12:21 عصر
از گوگل کمک بگیر تا سایت شما را جستجو کنه. گوگل عالی جستجو می کنه.