PDA

View Full Version : سوال: چک کردن یوزر و پسورد

mirza barnamenevis
یک شنبه 16 شهریور 1393, 21:39 عصر
سلام دوستان
برنامه ی ما طوری هست که لازم داریم ابتدا یوزرنیم و پسورد ویندوز فرد رو چک کنیم بعد مشخصات مربوط رو بهش نشون بدیم
می خواستم ببینم راهی هست که با یک تابع درست یا غلط بودن یوزر و پسورد اکانت ویندوز رو بفهمم
پیشاپیش تشکر

NASA's Spaceman
یک شنبه 16 شهریور 1393, 23:07 عصر
دوست عزیز ابتدا باید یوزر و پسورد خود ویندوز رو که میخواین رو بگیرین و بعد چیزی که کاربر وارد میکنه رو با اون چک کنید
یعنی از تو خود برنامه یوزر و پسورد رو میگیرین و همونجا با یه دستور if درستی یا نادرستی یوزر و پسورد وارد شده رو با مال خود ویندوز چک میکنید
با سپاس Spaceman

mirza barnamenevis
دوشنبه 17 شهریور 1393, 07:34 صبح
دوست عزیز ابتدا باید یوزر و پسورد خود ویندوز رو که میخواین رو بگیرین و بعد چیزی که کاربر وارد میکنه رو با اون چک کنید
یعنی از تو خود برنامه یوزر و پسورد رو میگیرین و همونجا با یه دستور if درستی یا نادرستی یوزر و پسورد وارد شده رو با مال خود ویندوز چک میکنید
با سپاس Spaceman
منظور سوال من این نبود من تابعی می خوام که خودش از طریق ویندوز این کار رو بکنه
چون که:
1- ما پسورد کاربران را نداریم
2- ثبت کردن اطلاعات و یا ساخت دیتابیس انلاین برای 200 کامپیوتر کار سختی است
3- برنامه باید افلاین هم کارکند

NASA's Spaceman
دوشنبه 17 شهریور 1393, 11:05 صبح
مشکل همینجاست کاری که شما میخواین بکنین به هیچ وجه بصورت افلاین نمیشه (البته اگه سطح امنیت براتون مهم هست)
اگه مهم نیست میتونین بخش نام کاربری و رمز عبور را که کاربر میخواد وارد کنه یه پیغام بزاری کنارش و بگی که یوزر و پسورد ویندوز خودت هست
البته مشکل کار شما اینه که اومدیم و سیستم کاربر رمز نداشت اونوقت کل برنامتون بهم میریزه
به نظر من رمز رو از چیز دیگه ای بگیر نه از رمز سیستم
با سپاس Spaceman

mirza barnamenevis
دوشنبه 17 شهریور 1393, 17:53 عصر
مشکل همینجاست کاری که شما میخواین بکنین به هیچ وجه بصورت افلاین نمیشه (البته اگه سطح امنیت براتون مهم هست)
اگه مهم نیست میتونین بخش نام کاربری و رمز عبور را که کاربر میخواد وارد کنه یه پیغام بزاری کنارش و بگی که یوزر و پسورد ویندوز خودت هست
البته مشکل کار شما اینه که اومدیم و سیستم کاربر رمز نداشت اونوقت کل برنامتون بهم میریزه
به نظر من رمز رو از چیز دیگه ای بگیر نه از رمز سیستم
با سپاس Spaceman
دوست عزیز ممکنه نمونه های VB اون هم هست
شما اطلاعات کافی ندارید
با تشکر

aminmousavi
دوشنبه 17 شهریور 1393, 18:22 عصر
سلام دوست عزیز .
ببینید این کمکتون میکنه :
http://stackoverflow.com/questions/290548/validate-a-username-and-password-against-active-directory