PDA

View Full Version : سوال: بکاپ و ریستور بانک SQL با تکنولوژی لینک (Backup & Restore by Linq to SQL) چطوره؟

Mojtaba0
دوشنبه 17 شهریور 1393, 01:42 صبح
سلام

یه سرچی تو سایت زدم ولی چیزی راجع به بکاپ گیری با لینک پیدا نکردم.

برای بکاپ و ریستور با Linq to SQL باید چیکار کرد ؟

amir.yousefi
دوشنبه 17 شهریور 1393, 11:13 صبح
سلام
ببین دوست عزیز اگه به آدرسی که برنامتو توش نصب کردی بری،دو تا فایل SQL رو میبینی.از اونا کوپی بگیر و پیش خودت نگه دار.بعد برنامه رو از سیستمت حذف کن و دوباره نصب کن.واضحه که هیچ اطلاعاتی توی برنامه ات نیست.حالا اون فایل هایی رو که کوپی گرفتی رو ببر جایی که برنامه رو نصب کردی و past کن.وقتی این کارو می کنی برات پیغام میده که این فایل توی پوشه هست،در جوابش گزینه replace رو بزن تا پایگاه جدید(پایگاهی که توش داده داری) جایگزین پایگاه قدیمت(پایگاهی که خالیه)بشه.
حالا اگه بری برنامه رو اجرا کنی تمام داده هاتو میبینی.نه به restor کردن نیازه و نه به چیز دیگه ای!

Mojtaba0
دوشنبه 17 شهریور 1393, 13:43 عصر
ولی من میخوام مثل ADO.NET بتونم بکاپ گیری کنم و امکان بکاپ و ریستور تو برنامم باشه.

کپی کردن کار حرفه ای نیست ضمن اینکه کدنویسی برای این حالت فک کنم با مشکل دسترسی مواجه بشه چون فایل به SQL وصله :متفکر:

بکاپ و ریستور با Linq چطوره؟

amir.yousefi
دوشنبه 17 شهریور 1393, 15:05 عصر
من از این روش همواره استفاده می کنم و تا به حال مشکلی برام ایجاد نشده.این روش برای کاربرا خیلی راحت تره تا روش بکاپ و ریستور!
به نظر من سادگی برنامه از نظر کاربر خیلی مهمه.البته این نظر منه!شاید این روش مسائلی رو هم داشته باشه که من درموردش بی اطلاع باشم.

emadfa
دوشنبه 17 شهریور 1393, 16:39 عصر
دوست عزیز، سلام.

LINQ روشی مناسب برای پرس جو (Query) از منابع داده ای مثل دیتابیس می باشد، ولی برای عملیات های مربوط به دیتابیس مثل Backup یا Restore نمی توان از آن استفاده نمود.

به طور کلی برای عملیات پشتیبان گیری یا بازیابی اطلاعات در نرم افزارها از دو روش استفاده می شود:
1) استفاده از SQL Server Management Objects
2) استفاده از Scheduled Jobs برای پشتیبان گیری یا بازیابی خودکار

لینک های زیر دید بسیار مناسبی از روش اول را در اختیار شما قرار میدهد:

آشنایی با SMO (http://www.mssqltips.com/sqlservertip/1826/getting-started-with-sql-server-management-objects-smo/)
پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات پایگاه داده در برنامه با استفاده از SMO (http://www.mssqltips.com/sqlservertip/1849/backup-and-restore-sql-server-databases-programmatically-with-smo/)

موفق باشید.