PDA

View Full Version : گفتگو: سیستم فایلینگ

mahmoud_monfaredi
دوشنبه 17 شهریور 1393, 12:48 عصر
سلام خدمت همه ی اساتید محترم
منظور از سیستم فایلینگ یعنی چی؟
یعنی نحوه کار کردن با فایل ها (ایجاد و نوشتن در فایل ها) یا اینکه ی فضای نام هست برای خودش
ممنون میشم کوچک ترین راهنمایی بکنید

aminmousavi
دوشنبه 17 شهریور 1393, 14:15 عصر
سلام دوست عزیز .
تا اونجایی که بنده اطلاع دارم زمانی که شما به جای بانک های اطلاعاتی میاین با یک الگوریتم خاص اطالاعات رو درون فایل ها ذخیره سازی میکنید ، بهش میگن سیستم فایلینگ
حالا شاید به چیز دیگری هم بگن سیستم فایلینگ !

Mori Bone
دوشنبه 17 شهریور 1393, 14:25 عصر
یه سیستم مضخرفه من درآوردی که از هیچ استانداردی پیروی نمی کنه و هر کس بسته به کار خودش اونو طراحی می کنه و تمام سیستمش شامل افزونگیه

mahmoud_monfaredi
دوشنبه 17 شهریور 1393, 15:31 عصر
خیلی ممنون دوست عزیز من تا حالا چنین برنامه ای (این ک چ شکلی اطلاعات رو ب جای بانک اطلاعاتی درون یک فایل قرار بدم)ننوشتم اگر برنامه ساده ای در این مورد دارید ممنون میشم قرار بدید در سایت

Mori Bone
دوشنبه 17 شهریور 1393, 15:40 عصر
توی اینترنت سرچ کنید هزاران برنامه میاره که از سیستم فایلینگ استفاده شده. چون این سیستم ها استاندارد نیست نمی تونی دوتا شبیه به هم رو پیدا کنید. سعی کن یدونه بهینه شده شو پیدا کنید، چون این برنامه حجم کد زیادی دارند. واسه این می گم بهینه شدش چون از کداش سر در بیارین

aminmousavi
دوشنبه 17 شهریور 1393, 15:43 عصر
اطلاعاتی رو که میخوای ذخیره کنی رو بگین که بشه راهنماییتون کرد (چند تا Table دارین ، چند تا فیلد دارین برای هر Table) به طور کل چه اطلاعاتی رو میخواین ذخیره کنین

mahmoud_monfaredi
دوشنبه 17 شهریور 1393, 16:19 عصر
ی جدول شامل چند تا فیلد از ادرس نام و نام خانوادگی + ی عکس از متقاضی

NASA's Spaceman
دوشنبه 17 شهریور 1393, 16:55 عصر
دوست عزیز این روش خیلی قدیمی هست و هیچ کسی ازش استفاده نمیکنه
به نظر من شما وقتتون رو با این هدر ندین
با سپاس Spaceman

mahmoud_monfaredi
دوشنبه 17 شهریور 1393, 17:11 عصر
بله شما درست میگید ولی مجبورم برای ادامه کار (آموزش زبان برنامه نویسی C#)ی اطلاعاتی ازش داشته باشم

aminmousavi
دوشنبه 17 شهریور 1393, 17:35 عصر
شما میتونید از دو روش استفاده کنید (چیزی که به ذهن من اومده شاید روش بهتری وجود داشته باشه) :

1- به اعضای هر فیلد یک فایل متنی بسازید :

- Name.txt
-Family.txt
-Addres.txt
-picture.txt

توی این روش به ازای هر رکوردی که میخواید درج کنید یک سطر به هر یک از این فایل ها اضافه میکنید . مثلا برای رکورد Amin,Mousavi,Tehran,amin.jpg

توی Name.txt یک سطر ایجاد میکنید و مینویسید Amin
توی Family.txt یک سطر ایجاد میکنید و مینویسید Mousavi
توی Addres.txt یک سطر ایجاد میکنید و مینویسید Tehran
توی picture.txt یک سطر ایجاد میکنید و مینویسید amin.jpg

برای فهمیدن خواندن اطلاعات هم کافیه یکی از این فایل ها رو باز کنید ببینید چند سطر وجود داره ، اگر 10 سطر باشه یعنی 10 تا رکورد دارید و با یک حلقه اطلاعات رو از فایل ها میخوانید .

2 - توی این روش یک فایل مسازید مثلا به اسم File.txt و بعد به ازای هر فیلد یک سطر ایجاد میکنید ، به عنوان مثال اگر رکورد Amin,Mousavi,Tehran,amin.jpg وجود داشته باشد

اولین سطر Amin رو مینویسید سطر بعدی رو Mousavi و ...
برای خواندن هم کافیه فایل رو باز کنید و تعداد سطر ها رو تقسیم بر 4 کنید تا تعداد رکورد ها در بیاد و با یک حقله که Step ها 4 تا 4تا داره میتونید اطلاعات رو بخونید