PDA

View Full Version : چینش فارسی و انگلیسی متفاوت

2020s1371
دوشنبه 17 شهریور 1393, 19:26 عصر
سلام
اگه یه برنامه بخوایم بنویسیم که هم به زبان فارسی‌باشه و هم انگلیسی و همچنین منوهاش راست به چپ و چپ به راست ، متناسب با نوع زبان ،بشه باید چکار کرد؟؟
همچنین باید قابلیت استفاده از کیبورد و کلیدهای میانبر رو داشته باشه

چجوری باید دیزاین کرد که اینجوری بشه؟

لطفا اگه سوالم ابتدایی بود سرنخ بدین

کامبیز اسدزاده
دوشنبه 17 شهریور 1393, 21:13 عصر
سلام
اگه یه برنامه بخوایم بنویسیم که هم به زبان فارسی‌باشه و هم انگلیسی و همچنین منوهاش راست به چپ و چپ به راست ، متناسب با نوع زبان ،بشه باید چکار کرد؟؟
همچنین باید قابلیت استفاده از کیبورد و کلیدهای میانبر رو داشته باشه

چجوری باید دیزاین کرد که اینجوری بشه؟

لطفا اگه سوالم ابتدایی بود سرنخ بدین

باید یک الگوریتم پیاده سازی کنید.
بهترین روش استفاده از StyleSheet هستش میتونید از فایل های CSS برای قالب نویسی استفاده کنید.

2020s1371
سه شنبه 18 شهریور 1393, 20:47 عصر
باید یک الگوریتم پیاده سازی کنید.
بهترین روش استفاده از StyleSheet هستش میتونید از فایل های CSS برای قالب نویسی استفاده کنید.
ممنون از پاسختون
آیا روش استاندارد استفاده از سی اس اس هست؟ چون من دیدم برخی از برنامه ها برای ترجمه شدن به زبان دیگر دارای فایل هایی (اگه اشتباه نگم) با پسوند دات پی او هستند و با این فایل ترجمه و تغییر زبانشون انجام میشه ... حالا استفاده از کدوم روش مناسب تر هست؟ کدوم سخت تره پیاده سازیش؟ (شایدم با همون فایل سی اس اس رو آپدیت میکنن !! نمیدونم!)

کامبیز اسدزاده
سه شنبه 18 شهریور 1393, 21:01 عصر
ممنون از پاسختون
آیا روش استاندارد استفاده از سی اس اس هست؟ چون من دیدم برخی از برنامه ها برای ترجمه شدن به زبان دیگر دارای فایل هایی (اگه اشتباه نگم) با پسوند دات پی او هستند و با این فایل ترجمه و تغییر زبانشون انجام میشه ... حالا استفاده از کدوم روش مناسب تر هست؟ کدوم سخت تره پیاده سازیش؟ (شایدم با همون فایل سی اس اس رو آپدیت میکنن !! نمیدونم!)

خب شما برای قالب نویسی باید از CSS در کیوت استفاده کنید و میتونید برای فایل های زبان از XML یا JSon هم استفاده کنید معمولترین روش اینها هستند که بسیارهم استاندارند.
چون شما در زبان فارسی Right to Left میکنید پس باید مساله ررو کمی بازتر کنید ... بنابراین اگر استایلی داشته باشیم با نام های Style.css اونوقت باید دو تا کنید یکی Style-ltr.css و دیگری Style-rtl.css که یکیش استایل تنظیم شده برای راست چین زبان های غیر لاتین و دیگری استایل لاتین و در کنار اینها فایل های زبان هم نیاز خواهید داشت که گفتم XML رو من توصیه میکنم.