PDA

View Full Version : سوال: چرا فونت نازنین روی حروف انگلیسی تاثیری نداره؟

i-php-i
سه شنبه 18 شهریور 1393, 00:20 صبح
توی سایت از فونت نازنین بلد استفاده کردم و مشکلی وجود نداره اما وقتی حروف انگلیسی توی متن قرار می گیره ظاهرشون با متن فارسی تفاوت داره

دلیل این مشکل چیه و چطور می شه برطرف کرد؟

ABZiko
سه شنبه 18 شهریور 1393, 00:57 صبح
کلا فونت نازنین برای فارسی هست چه ربطی به انگلیسی داره؟ شما باید بعد از فوت فارسی فونت انگلیسی رو مشخص کنی

font-family:naznin,tahoma

i-php-i
سه شنبه 18 شهریور 1393, 02:36 صبح
ربطی نداره ولی متن فارسی و انگلیسی که با هم باشه ظاهر سایت به هم می ریزه. این کار رو انجام دادم و فونت تاهوما رو هم بعد از فونت نازنین تعیین کردم ولی بازم این مشکل وجود داره و فونت فارسی و انگلیسی از نظر ظاهری تفاوت داره. راه حل مشخصی وجود نداره؟

IamOverlord
سه شنبه 18 شهریور 1393, 04:41 صبح
سلام دوست عزیز!
خوب وقتی خود سازنده ی فونت فارسی کاری به انگلیسی نداشته باشه، طبیعیه که نباید انتظار داشته باشید متن انگلیسی به طور خودکار با متن فارسی هماهنگ باشه... پس خودتون باید دست به کار بشید و فونت انگلیسی هماهنگی رو پیدا کنید یا بسازید و استفاده کنید...
نمی دونم حالا آیا سوالتون این هست که یه فونت انگلیسی هماهنگ رو به شما معرفی کنیم؟

qartalonline
سه شنبه 18 شهریور 1393, 11:44 صبح
استانداردترین فونت فارسی Tahoma هستش بقیه هر کدوم یه مشکلی دارن. و هیچ کدوم مهندسی شده نیستن.

Mori Bone
سه شنبه 18 شهریور 1393, 11:52 صبح
آیا segoe ui هم استاندارد نیس؟ به نظر من که یکی از استاندارد ترین فونت ها هست حتی بهتر از tahoma

i-php-i
سه شنبه 18 شهریور 1393, 13:36 عصر
یه فونت انگلیسی شبیه به فونت نازنین سراغ ندارید؟