PDA

View Full Version : نمایش اطلاعات چند فرم بر اساس جستجو در فرم اول

amir zahed
سه شنبه 18 شهریور 1393, 12:12 عصر
سلام دوستان
من 4 تا فرم دارم که تو هر کدوم اطلاعات خاصی ذخیره میشه. مثلا تو فرم 1 اطلاعات فردی ، تو فرم 2 اطلاعات تحصیلی و .... ذخیره میشه و بعد اینا رو با یک کوئری تو یک جدول ذخیره میکنم.
حالا الان که تعداد رکوردهم زیاد شده اگه بخوام اطلاعات یک نفر رو اصلاح کنم باید بیام تو هر فرم بگردم دنبال رکورد اون فرد و اصلاحات رو انجام بدم. چون اطلاعات زیاده نمیتونم همه رو تو یک فرم بیارم. بخاطر همین 4 تا فرم ساختم. حالا میخوام بدونم چطوری میشه تو فرم اول جستجو کنم مثلا رکورد 10 و تو فرمهای دیگه رکورد 10 رو بیاره.
الان اومدم تو هر فرم یک دکمه جستجو گذاشتم. امکانش هست که تو فرم 1 یه نفر رو جستجو کنم و برم تو فرمهای بعدی اطلاعات همون فرد رو اصلاح کرد و دیگه نیاز نباشه تو فرمهای دیگه هم جستجو کنم؟

amir zahed
جمعه 21 شهریور 1393, 09:05 صبح
عزیزان اگر کسی راهنمایی بلده لطفاً کمک کنید
ممنون میشم

AbbasSediqi
پنج شنبه 27 شهریور 1393, 00:23 صبح
دوست عزیز اگر از access 2010 ویا 2007 استفاده میکنی و از Tablelink هم استفاده نمیکنی با Data Macro مشکلیت راحت حل میشه

یا حق

amir zahed
پنج شنبه 27 شهریور 1393, 12:31 عصر
دوست عزیز اگر از access 2010 ویا 2007 استفاده میکنی و از Tablelink هم استفاده نمیکنی با Data Macro مشکلیت راحت حل میشه

یا حق

دوست عزیز میشه در مورد لینک کردن تیبل ها توضیح بدی. منظور همون relation ship هست یا چیزه دیگه ایه.
با این کاری که گفتید من دیگه نیاز نیست تو هر فرم دنبال فرد مورد نظر بگردم؟
الان من حدود 400 نفر رو تو این 4 تا فرم اطلاعاتشون رو وارد کردم. حالا مثلا اطلاعات رکورد 320 رو میخوام اصلاح کنم. الان مشکلم اینه که باید تو فرم دوم برم به رکورد 320 و اصلاح کنم . بعد تو فرم 3 هم این کار ورانجام بدم و همچنین تو فرم 4. این کار زمان بره. با این کاری که شما میگید مشکل من حل میشه؟
data macro رو چطوری استفاده کنم؟
ممنون میشم توضیح بیشتری بدی

AbbasSediqi
پنج شنبه 27 شهریور 1393, 18:35 عصر
با سلام
د.ست گلم
در حالت designe در Table در ریبون میبینی که ایجاد ماکرو هستش و در اونجا یه ماکرو برای ایجاد درست میکنی که در اول باید argomeen ها رو تعریف کنی و بعد در اونجا یه finde درست میکنی بر اساس هر کدوم که خواستی و بعد یه edit ایجاد میکنی که هرکدوم از فیلد ها با کدوم argomment تعریفی update بشه
بعد در فرم در هنگامی که بخواهی update انجام بدی فقط data macro رو رو فرابخون و بعد برای هر argomeent داده مورد نظرت رو وارد کن

باز اگر خواستی بفرمائید براتون نمونه بزارم

یاحق

amir zahed
شنبه 29 شهریور 1393, 08:01 صبح
سلام دوست عزيز من مواردي كه فرموده بوديد تقريبا انجام دادم اما درست نشد ممنون ميشم با 3 تا فرم يه نمونه برام بذاريد با تشكر از وقتي كه ميذاريد

amir zahed
دوشنبه 31 شهریور 1393, 17:59 عصر
سلام دوست عزيز من مواردي كه فرموده بوديد تقريبا انجام دادم اما درست نشد ممنون ميشم با 3 تا فرم يه نمونه برام بذاريد با تشكر از وقتي كه ميذاريد

عزيز ممكنه فايل رو برام بذاريد؟

amir zahed
سه شنبه 01 مهر 1393, 13:19 عصر
عزيز ممكنه فايل رو برام بذاريد؟

آفاي صادقي اگه ممكنه فايل نمونه بذاريد
ممنون

Rasool-GH
سه شنبه 01 مهر 1393, 13:55 عصر
شما نمونه رو بزار تا برات اصلاح کنم . به دو روش میشه این کار رو انجام داد یکی فیلتر کردن سایر فرمهاست و دیگری نوشتن یک تابع جستجو که بر اساس شناسه وارد شده در هر فرم اون رکورد رو لود کنه . من قبلا با این مورد سرو کار داشتم . میتونم کمک کنم

amir zahed
چهارشنبه 02 مهر 1393, 11:44 صبح
شما نمونه رو بزار تا برات اصلاح کنم . به دو روش میشه این کار رو انجام داد یکی فیلتر کردن سایر فرمهاست و دیگری نوشتن یک تابع جستجو که بر اساس شناسه وارد شده در هر فرم اون رکورد رو لود کنه . من قبلا با این مورد سرو کار داشتم . میتونم کمک کنم

سلام عزيز
اينم يه نمونه
يك جدول هست با 4 تا فرم كه تو هر فرمي يه تيكه از اطلاعات جدول هست.
123838

Rasool-GH
چهارشنبه 02 مهر 1393, 13:38 عصر
سلام فکر کنم این مورد کاملا به درد بخوره . از فرم frmMain استفاده کنید

amir zahed
چهارشنبه 02 مهر 1393, 17:35 عصر
سلام دوست عزیز
با تشکر از وقتی که گذاشتی
این فایل خوبه. فقط مشکلی که داره اینه که فقط بار اول رکورد ها رو میاره و اگه مثلا رکورد دوم رو باز کنم تو فرم 1 بعد بخوام همون رکورد رو تو فرم 2 باز کنم انجام میشه اما دیگه تو فرم 2 فقط رکورد دوم رو نشون میده و اجازه دسترسی به رکورد های دیگه رو نمیده

Rasool-GH
پنج شنبه 03 مهر 1393, 07:57 صبح
سلام . برای این منظور 2 روش میشه کار کرد . یا یک تابع جستجوی رکورد استفاده کنید یا از پایین همون فرم فیلتر رو غیر فعال کنید که این کار رو با کد هم میتونید انجام بدین .