PDA

View Full Version : تبدیل پروژه یا کد به JAR و استفاده آن در پروژه دیگر

Shut Down
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 01:26 صبح
سلام
چطوری میشه یک تیکه کد یا پروژه رو به jar تبدیل کرد و با اد کردن آن Jar به پروژه های دیگر کد های داخلش اجرا شود؟

pouya1999best@g
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 02:16 صبح
من هم سوالم همینه؛میخوام بدونم چجوری میشه پروژه های کتابخانه رو به jar تبدیل کرد و دیگه لازم نباشه ایمپورت بشن و add بشن و...

saeed_g21
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 02:17 صبح
فکر کنم در Export گزینه Java بعد گزینه JAR file باشه یک تستی کن

pouya1999best@g
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 02:19 صبح
اگه همچین چیزی هست و میشه ازش استفاده کرد،به ما هم خبر بدید:لبخند:

dasssnj
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 05:41 صبح
پروژه تون را به صورت لایبرری در بیارید . اینطوری خود اکلیپس توی پوشه ی bin یه فایل jar میسازه و لایبرری تون را می تونید در بقیه پروژه ها اضافه کنید.
برای اینکه پروژه تبدیل به لایبرری بشه روش کلیک راست کنید و گزینه ی Properties را بزنید و IsLibrary را تیک بزنید . اینطوری همه ی کلاس هایی که نوشتین در بقیه ی پروژه ها قابل استفاده است ولی قبلش باید این پروژه تون را به عنوان لایبرری بهش اضافه کنید .
موفق باشید.

pouya1999best@g
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 11:51 صبح
پروژه تون را به صورت لایبرری در بیارید . اینطوری خود اکلیپس توی پوشه ی bin یه فایل jar میسازه و لایبرری تون را می تونید در بقیه پروژه ها اضافه کنید.
برای اینکه پروژه تبدیل به لایبرری بشه روش کلیک راست کنید و گزینه ی Properties را بزنید و IsLibrary را تیک بزنید . اینطوری همه ی کلاس هایی که نوشتین در بقیه ی پروژه ها قابل استفاده است ولی قبلش باید این پروژه تون را به عنوان لایبرری بهش اضافه کنید .
موفق باشید.

یعنی طبق صحبت شما(بعد از تولید jar)،فقط و فقط jar به پوشه libs رو به برناممون اضافه میکنیم و دیگه نیازی به add کردن پروژه کتابخانه در properties نیست???

dasssnj
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 11:55 صبح
نه فایل jar کافی نیست چون یه سری ریسورس هم توی پوشه ی res ممکنه داشته باشه . شما کل پروژه را توی properties یه پروژه ی دیگه اضافه کنید . کار سختی که نیست اینهمه کشش میدید . اصلا نیازی به باز کردن تاپیک برای همچین کار ساده ای بود؟
اگه بلد نیستید با عکس توضیح بدم ؟!

Shut Down
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 14:43 عصر
نه فایل jar کافی نیست چون یه سری ریسورس هم توی پوشه ی res ممکنه داشته باشه . شما کل پروژه را توی properties یه پروژه ی دیگه اضافه کنید . کار سختی که نیست اینهمه کشش میدید . اصلا نیازی به باز کردن تاپیک برای همچین کار ساده ای بود؟
اگه بلد نیستید با عکس توضیح بدم ؟!
شما استادین ما چی :d
مدیرم شدید , مبارکه
فایل jar رو دارم , بکسری ریسورس هم دارم , برای اونا چی کار کنم؟
من نمیخوام برای پروژه های دیگر خودم استفاده کنم , منتشرش میکنم , یک سری کد به درد بخوره

dasssnj
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 14:59 عصر
شما استادین ما چی :d
مدیرم شدید , مبارکه
فایل jar رو دارم , بکسری ریسورس هم دارم , برای اونا چی کار کنم؟
من نمیخوام برای پروژه های دیگر خودم استفاده کنم , منتشرش میکنم , یک سری کد به درد بخوره

ممنون .
تیک IsLibrary را بزنید و کل پوشه های پروژه تون را با winrar زیپ کنید . بعد هر کس خواست اون پروژه را مثل بقیه ی لایبرری ها به اکلیپس اضافه می کنه . اگه شد این لایبرری را به من هم بدید شاید به دردم بخوره .

Shut Down
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 15:02 عصر
ممنون .
تیک IsLibrary را بزنید و کل پوشه های پروژه تون را با winrar زیپ کنید . بعد هر کس خواست اون پروژه را مثل بقیه ی لایبرری ها به اکلیپس اضافه می کنه . اگه شد این لایبرری را به من هم بدید شاید به دردم بخوره .
زیپ کنم؟ JAR چی؟ کجا؟ فکر نکنم به درد شما بخوره , دارم سیستم تبلیغات مثل عدد راه اندازی میکنم , بعدا قراره اینو مثل عدد تو سایتم بزارم ...

dasssnj
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 15:45 عصر
کل پوشه های bin وsrc و gen و res و .... را توی زیپ بذارید هر کی خواست آنزیپ می کنه .

Shut Down
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 17:59 عصر
کل پوشه های bin وsrc و gen و res و .... را توی زیپ بذارید هر کی خواست آنزیپ می کنه .
ممنون , یعنی هیچ راهی نیست که ریسورس ها هم JAR بشن؟ خیلی خوب میشه :D

dasssnj
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 21:40 عصر
ممنون , یعنی هیچ راهی نیست که ریسورس ها هم JAR بشن؟ خیلی خوب میشه :D

نمی دونم . مگه زیپ و jar چه فرقی داره ؟

Shut Down
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 22:36 عصر
نمی دونم . مگه زیپ و jar چه فرقی داره ؟
برای اد کردن میگم , هر چی ساده تر باشه بهتره , اگه jar باشه فکر نکنم بتونن توش دستکاری کنن , به هر حال , خیلییی ازت ممنونم

pouya1999best@g
پنج شنبه 20 شهریور 1393, 02:04 صبح
حالا واقعا اگه کسی بلده ریسورس ها رو به jar تبدیل کنه به ما هم یاد بده:لبخند:
ولی فکر کنم jar فقط برای کلاس های جاوا باشه:ناراحت:

dasssnj
پنج شنبه 20 شهریور 1393, 06:38 صبح
حالا واقعا اگه کسی بلده ریسورس ها رو به jar تبدیل کنه به ما هم یاد بده:لبخند:
ولی فکر کنم jar فقط برای کلاس های جاوا باشه:ناراحت:

اگه ریسورس ها را هم توی jar قرار بده باز وقتی بریزی تو پوشه ی libs اکلیپس فقط کلاس ها می شناسه . این مثل این می مونه که شما بگی ریسورس ها را به جای res در src بریز !
شما لایبرری های github را ببین . کدومشون فقط یه فایل jar قرار داده ؟ همشون کل پوشه های پروژه را گذاشتن برای دانلود تا مثل یه پروژه ی عادی بشه به اکلیپس ایمپورتش کرد .

Nevercom
پنج شنبه 20 شهریور 1393, 10:21 صبح
یک جمع بندی کلی:

می تونید از قسمت Export کلاس ها رو بصورت فایل jar خروجی بگیرید که در پروژه های دیگه قابل استفاده باشه.
Resource های پروژه رو نمیشه پکیج کرد، اگر به ریسورس ها نیاز دارید، همونطور که دوستان گفتن باید یک پروژه ی معمولی اندروید ایجاد کنید و تیک IsLibrary رو بزنید.
اگر نمی خواید کلاس ها در دسترس باشه، یعنی پروژه شامل ریسورس ها و فایل jar (بجای سورس کلاس ها) باشه، یکبار پروژه رو Build کنید و بعد از اینکه فایل jar تولید شد، کلاس ها رو از پوشه ی src حذف کنید (همچنین فایل های اضافه ای که تو پوشه ی bin تولید میشه)، در اینصورت اجرای کتابخانه دچار اختلال نمیشه و سورس هم به اون صورت در دسترس نیست.