PDA

View Full Version : گفتگو: استخدام در شرکت طراحی وب سایت

esteftaats
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 00:46 صبح
سلام دوستان.

راستش یکی از شرکت های شهرمون چند تا طراح وب سایت می خواست که من رفتم واسه مصاحبه و قبول شدم.

حالا اون یه سری شرایط گذاشته واسم

از جمله :

حدود 25 الی 40 میلیون سفته واسه ضمانت.
3 ماه کار بصورت آموزشی (یه سری موارد هست که قراره از طرف اون شرکت با هزینشون برم یاد بگیرم)
بیمه بعد از 60 روز کار.
استخدام 30 ساله!!! (البته این مورد رو قبول نمی کنم. به نظرم 4 سال کافیه)
گفته اگه بخوام قبل از پایان قرارداد از اون شرکت برم باید از 6 ماه قبل یکی رو آموزش بدم و بذارم جای خودم.
یه مورد دیگه هم هست که گفته من حقوق ثابت نمیدم. هر چقدر که حرفه ای تر باشی همون قدر هم حقوق بهت میدم.

مثلا گفته من اینجا بین 300 تا 1.300 به کارمندام حقوق میدم. (البته اون 300 تومنی منشیه :دی)

می خواستم دوستانی که تجربه اینجور کارها رو دارن راهنماییم کنن.
مثلا بگن شرایطش چجوریه؟ خوبه؟ بده؟

توضیح اینکه بنده طراح وب سایت حرفه ای نیستم و یه جورایی داره روم سرمایه گذاری می کنه واسه آینده.
این شرکت بیشتر از 13 ساله که توی شهرمون هستش و کلا شرکت برنامه نویسی نیستش و تازه می خواد بره توی کار طراحی وب سایت و من فعلا تنها برنامه نویس تحت وبشون هستم.

البته یه برنامه نویس دیگه هم دارن اما تحت وب کار نمی کنه.

ضمن اینکه شهرستان ما یه شهرستان خیلی کوچیکه و جا واسه طراحی وب سایت خیلی داره (آینده) و این شرکته هم اونقدر برش داره که داره از شهرداری شهرمون سفارش می گیره.

منون میشم تجربیاتتون رو شیر کنین:لبخند:

alifallah
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 01:01 صبح
من خودم دنبال کار و استخدام تو شرکتم! ولی هرگز این شرایط رو قبول نمی کنم :| مگه اسیر گرفتن؟! این چه وضعشه آخه

ashokri.nll
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 01:05 صبح
مگه قراره شرکت تحقیقات فضایی استخدام بشی که باید انقدر صفته بدی والا .

لازمه ی شروع کار همیشه به نظر من اعتماد طرفین هست .

esteftaats
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 01:12 صبح
من خودم دنبال کار و استخدام تو شرکتم! ولی هرگز این شرایط رو قبول نمی کنم :| مگه اسیر گرفتن؟! این چه وضعشه آخه
درود هم استانی!
قبول دارم حرفتون رو.
به نظرتون کدوم مورد از همه بیشتر غیرقابل تحمل تره؟

مگه قراره شرکت تحقیقات فضایی استخدام بشی که باید انقدر صفته بدی والا .

لازمه ی شروع کار همیشه به نظر من اعتماد طرفین هست .

آره ولی خوب طرف می خواد منم یه دفعه ای به امان خدا ولش نکنم چون پروژه بزرگی گرفته و مثلا وسط پروژه ولش کنم بیچاره میشه.
به نظرتون چند تومن قابل قبوله؟

mahmod2000
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 07:23 صبح
استخدام شدن برنامه نویس الان در حال حاضر دیگه کم کم بخوایم در نظر بگیریم، زیر 2 تومن اشتباه محضه.
چون چند ماه بعد دچار پشیمونی میشه طرف.

arash691
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 09:26 صبح
چه تفکرات مسخره ای دارن ...

بنظرم شما یکم وقت بذار حرفه ای تر بشو بعدش برو یجای بهتر کار بکن اینجور شرکت ها بخاطر اینکه یارو خودشم نمیدونه با خودش چند چنده از پول کارمنداش میزنه برای اینکه یوقت سود کمتر نبره ...

تازه حقوقشم که مثل قانون جنگله ! بیشتر کار کن تا بیشتر مزد بگیری ، اینطوری همش تو استرس کار میمونی ...

بدرد نمیخوره والله

MMSHFE
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 09:28 صبح
روال قانونی اینه که معادل حقوق یکسال شما سفته یا چک (نه هر دو) بگیرن و اگه بیشتر بخوان کارشون قانونی نیست. حقوق رو هم باید دقیقاً مشخص کنن و اگه محدوده میگن، باید سفته رو از روی حد پایین حساب کنن مثلاً اگه گفته حقوق شما 500 تا 700 هزار تومان، باید 12 تا 500 هزار تومان یعنی 6 میلیون تومان سفته بگیره. ازطرفی حقوق زیر قانون اداره کار هم حق نداره بده. بیمه شما هم توافقیه که از کی رد بشه ولی حداکثر 3 ماه میتونه آزمایشی بگیره و از زمانی که بیمه شدین، یک سوم از حقوقتون کم میشه و بقیه بعهده کارفرماست. شرایط استخدام هم معمولاً بصورت قرارداد یکساله با قابلیت تمدیده و آموزش نیروی جایگزین هم توافقیه.

ravand
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 09:35 صبح
حدود 25 الی 40 میلیون سفته واسه ضمانت.
3 ماه کار بصورت آموزشی (یه سری موارد هست که قراره از طرف اون شرکت با هزینشون برم یاد بگیرم)
بیمه بعد از 60 روز کار.
این کلاه برداری محضه!

روال قانونی اینه که معادل حقوق یکسال شما سفته یا چک (نه هر دو) بگیرن و اگه بیشتر بخوان کارشون قانونی نیست. حقوق رو هم باید دقیقاً مشخص کنن و اگه محدوده میگن، باید سفته رو از روی حد پایین حساب کنن مثلاً اگه گفته حقوق شما 500 تا 700 هزار تومان، باید 12 تا 500 هزار تومان یعنی 6 میلیون تومان سفته بگیره
اینم قابل قبول نیست. مگه این شرکت ها چه فرقی با بقیه ی شرکت ها دارن؟ من هر جا رفتم کار کنم کسی همچین شرایطی رو بهم تحمیل نکرده.
من فکر میکنم شما خودت هم میتونی برای خودت کار کنی. به نظرم اگه زرنگ باشی نیازی نیست برای یه عده دلال کار کنی. کافیه مدتی با پول کم قانع باشی. کم کم یه کسب وجه ای پیدا میکنی. من که باور کن از بس برای کسی کار کردم و سرم کلاه رفته دیگه به هیچ وجه ممکن راضی نمیشم برای کسی کار کنم دیگه چه برسه بیام سفته هم بهشون بدم. اصلا دلیل گرفتن سفته چیه؟ من رفته بودم کاریابی بهم گفت کار بهت میدیم. ولی در عوض باید حقوق اولت رو بدی اونم با سفته. منم قبول نکردم و خودم رفتم و راحت کار پیدا کردم.

MMSHFE
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 09:39 صبح
دوست عزیز، بحث قابل قبول بودن یا نبودن نیست. شرکتهای خصوصی ازنظر قانونی میتونن معادل حقوق یکسال شما رو بابت ضمانت حسن انجام کار و موارد دیگه مثل سرقت لوازم شرکت و... درخواست کنن و اینکه یک شرکت نمیگیره دلیل نمیشه فکر کنید قانونش همینه. بعلاوه اگه اون سفته رو بخواد اجرا بگذاره باید عدم وجود کیفیت کاری یا عدم تعهد شما به شرکت و یا سرقت و اینجور موارد رو بتونه اثبات کنه وگرنه میتونید توی دادگاه ازش شکایت و درخواست اعاده حیثیت کنید. ضمناً مراقب باشین حقوق کمتر از قانون اداره کار رو تقبل نکنید.

ravand
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 09:45 صبح
دوست عزیز، بحث قابل قبول بودن یا نبودن نیست. شرکتهای خصوصی ازنظر قانونی میتونن معادل حقوق یکسال شما رو بابت ضمانت حسن انجام کار و موارد دیگه مثل سرقت لوازم شرکت و... درخواست کنن و اینکه یک شرکت نمیگیره دلیل نمیشه فکر کنید قانونش همینه. بعلاوه اگه اون سفته رو بخواد اجرا بگذاره باید عدم وجود کیفیت کاری یا عدم تعهد شما به شرکت و یا سرقت و اینجور موارد رو بتونه اثبات کنه وگرنه میتونید توی دادگاه ازش شکایت و درخواست اعاده حیثیت کنید. ضمناً مراقب باشین حقوق کمتر از قانون اداره کار رو تقبل نکنید.
این حرف ها قابل قبول نیست مهندس. این شرکت طراحی سایت هست که این حرف ها رو داره میزنه!
من جاهای زیادی کار کردم. و شرکتی این حرف رو نزده! همه ی شرکت ها به جای اینکه سفته بگیرن که اعتماد رو جلب کنن. به طرف میگن آقا ضامنت کیه؟ من حتی جاهایی رفتم که ضامن هم نداشتم. اگه کسی چیزی بدزده خب صاحب شرکت میره شکایت میکنه! مگه توی مملکت قانونی نیست؟ به نظر من اینا میخوان خودشون رو به فرد تحمیل کنن . طرف رو تحت فشار بذارن برای همین دارن این قوانین مسخره رو میارن.
به نظرم نباید به هیچ کس باج بدیم.

esteftaats
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 09:59 صبح
استخدام شدن برنامه نویس الان در حال حاضر دیگه کم کم بخوایم در نظر بگیریم، زیر 2 تومن اشتباه محضه.
چون چند ماه بعد دچار پشیمونی میشه طرف.

به خاطر تورم که هر چند وقت یک بار حقوق ها بالا میره>

چه تفکرات مسخره ای دارن ...

بنظرم شما یکم وقت بذار حرفه ای تر بشو بعدش برو یجای بهتر کار بکن اینجور شرکت ها بخاطر اینکه یارو خودشم نمیدونه با خودش چند چنده از پول کارمنداش میزنه برای اینکه یوقت سود کمتر نبره ...

تازه حقوقشم که مثل قانون جنگله ! بیشتر کار کن تا بیشتر مزد بگیری ، اینطوری همش تو استرس کار میمونی ...

بدرد نمیخوره والله

اتفاقا الان بصورت دورکاری کار گرفتم ولی مشکل خانوادست.

هی گیر میدن خونه می مونی ، کار نمی کنی!!!

متاسفانه قدیمی ها کار کردن رو فقط در بیرون از خونه و اون هم کاری رو کار می دونن که واسش عرق بریزی!!!

منم گفتم برم یه جایی ماهی مثلا فلان قدر حقوق کمتر بگیرم اما سرکوفت اینا رو نخورم وگرنه می دونم حتی فریلنسری هم کار کنم حقوقم بهتر از شرکت هستش.

روال قانونی اینه که معادل حقوق یکسال شما سفته یا چک (نه هر دو) بگیرن و اگه بیشتر بخوان کارشون قانونی نیست. حقوق رو هم باید دقیقاً مشخص کنن و اگه محدوده میگن، باید سفته رو از روی حد پایین حساب کنن مثلاً اگه گفته حقوق شما 500 تا 700 هزار تومان، باید 12 تا 500 هزار تومان یعنی 6 میلیون تومان سفته بگیره. ازطرفی حقوق زیر قانون اداره کار هم حق نداره بده. بیمه شما هم توافقیه که از کی رد بشه ولی حداکثر 3 ماه میتونه آزمایشی بگیره و از زمانی که بیمه شدین، یک سوم از حقوقتون کم میشه و بقیه بعهده کارفرماست. شرایط استخدام هم معمولاً بصورت قرارداد یکساله با قابلیت تمدیده و آموزش نیروی جایگزین هم توافقیه.
موارد عالی رو فرمودین

الان کف حقوق اداره کار چقدره؟

MMSHFE
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 10:03 صبح
این حرف ها قابل قبول نیست مهندس. این شرکت طراحی سایت هست که این حرف ها رو داره میزنه!...

قانون اداره کار رو خوندین؟ گفتم که اگه یه شرکت اینکار رو نکنه دلیل نمیشه فکر کنید قانونش همینه.

esteftaats
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 10:05 صبح
این حرف ها قابل قبول نیست مهندس. این شرکت طراحی سایت هست که این حرف ها رو داره میزنه!
من جاهای زیادی کار کردم. و شرکتی این حرف رو نزده! همه ی شرکت ها به جای اینکه سفته بگیرن که اعتماد رو جلب کنن. به طرف میگن آقا ضامنت کیه؟ من حتی جاهایی رفتم که ضامن هم نداشتم. اگه کسی چیزی بدزده خب صاحب شرکت میره شکایت میکنه! مگه توی مملکت قانونی نیست؟ به نظر من اینا میخوان خودشون رو به فرد تحمیل کنن . طرف رو تحت فشار بذارن برای همین دارن این قوانین مسخره رو میارن.
به نظرم نباید به هیچ کس باج بدیم.
سفته رو میشه یه کاریش کرد چون بدون دلیل قانونی نمی تونه نقد بشه.

اما شرایطش دیگش به نظرم اصلا جالب نیست مثلا نداشتن حقوق ثابت.

حتی بهم گفته پروژه های خودت رو بهم بیار در قالب شرکت!!!

MMSHFE
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 10:06 صبح
الان کف حقوق اداره کار چقدره؟

http://www.aryajob.com/?page&id=68

جستجو کنید «حداقل حقوق اداره کار»

مهرداد سیف زاده
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 10:06 صبح
مواطب رویاهای شرکتها باشید و براحتی خودتون رو نفروشید.
به شخصه به خیلی از شرکتها برای مصاحبه سر زدم. حتی بعد از استخدام در شرکتی که دوست داشتم برای تفریح و یادگیری بیشتر و آشنایی با ساز و کار شرکتها باز هم به مصاحبه میرفتم(البته بعضی اوقات هم وسوسه و حتی زنگ زدن مداوم از طرف شرکتها هم بود)
۱- بعضی شرکتها عنوان میکنن کسب و کار بزرگی دارن و خلاصه بیل گیتس و استیو جابز باید جلوشون لونگ بندازه. با کمی دنبال کردن حرفها تازه متوجه میشید که طبل تو خالی هستن. مثلا رفتم برای مصاحبه که سالنی پر از کارمپیوتر بود(البته فقط دو تا خنم پشت سیستمها بود) و یه اتاق مدیریت و اتاق معاونت. منو راهنمایی کردن به اتاق معاونت و با کلی سوال پیچ و فلا به توافق رسیدیم. بعدش راهنمایی کردن برای مدیریت. دیدم میگه بیمه که حداقل باید ۴ تا ۵ ماه پیش ما باشی تا همدیگرو بشناسیم و اعتماد داشته باشیم. حقوقم که توی این چند ماه آزمایشی هستی یه چیزی علی‌الحساب بهت میدیم. ما میخوایم جامعه مجازی راه بندازیم بالاتر از فیس بوک و توییتر نواقصی داره که ما داریم برطرف میکنیم و همچنین شاید myspace رو خریدیم:متعجب: من لای صحبتهای اون داشتم به خودم ناسزا میگفتم که چرا این همه کرایه ماشید دادم تا رسیدم اینجا. منم به عنوان مسخره گفتم که میتونم شروع بکار کنم و باید کجا رو امضا کنم.:قهقهه:
۲- استخدام همیشگی ما هستید. بابا این حرفارو زیاد شنیدیم. مخصوصا حوزه کارمپیوتر برای بازار کار خیلی حساسه. شما به شرکتی اعتماد میکنید و سالها کار مکنید و با رویاهای اونها امروز رو به فردا میبرید به خودتون میاد و میبینید همش رویا بوده و شرکت کله پا شده. بد نیست توی مجلا و مقالات سری به روند توسعه تجارت انفورماتیک و تعداد شرکتهایی که بر اثر بی کفایتی کله پا شدن رو ببینید. شرکتهای It بدلیل سرعت راه اندازی بالا خیلی سریع و با هزینه کمی نسبت به صنایع دیگه راه اندازی میشه و البته خیلی سریع هم کله پا میشه. پس باید در مصاحبه ها رویاهای اونها رو در بیارید و بچسبید به اونایی که واقع بینن. همچنین سابقه شرکت، تعداد پروژه ها و مشتری ها رو همیشه مدنظر داشته باشید.
۳- شرکت ها متفرقه و کسب و کارشون it نیست. اینم یه مشکله. شما شاید براحتی بتونید در یک شرکت مواد غذایی کار بگیرید ولی در اونجا به مهندسان تغذیه بها داده میشه نه به یک مهندس کامپیوتر. امکانات و شرایط بهتر در خدمت اونها هست. همچنین با شما رفتاری میشه که شاید با یک منشی بشه. حتی شاید کار شرکت خرید و فروش کامپیوتر باشه که بازم در اونجا مهندسان سخت افزار و بازرگانی حرف اول رو میزنن و شما صرفا مجری سایت شرکت هستید و شرکت هم در ازای درخواست حقوق بیشتر شما میگه به سلامت یکی دیگه برای این کار میگیرم. پس اولویت اول با شرکتهایی هست که دیدگاه نرم افزاری دارن و بر روی علاقه و علم شما هستن.
۴- صداقت اونها و صداقت شما. بیشتر شرکتها میگن قول میدیم و فلان به امان . ولی قول رو بیخیال و هر چیزی رو کع کاغذ میارن قبوله. همچنین در هنگام مصاحبه تا حد امکان رفتار مدیران رو با کارمندانشون زیر نظر داشته باشبد. مثلا توی یکی از شرکتها داشتم با مهندس It اونجا حرف میزدم که چنان به شکل استعماری و انحصاری با کارمندان رفتار میکرد که به خودم گفتم عمرا خودمو حرام کنم و زیر دست تو کار کنم. همچنین خودتون هم صادق باشید و به چیزهایی که مگید عمل کنید.
بازم چیزای بیشتری هست ولی وقت نوشتن ندارم. البته در اولین فرصت باید از تجارب خودم یه مقاله جامع بنویسم.

ravand
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 10:07 صبح
قانون اداره کار رو خوندین؟ گفتم که اگه یه شرکت اینکار رو نکنه دلیل نمیشه فکر کنید قانونش همینه.
آقا یه پیشنهاد. اصلا حق با شما.
ولی یه پیشنهاد که این بهونه ها دیگه نباشه.
بیاید به شرکت بگید ما توی خونه کار میکنید و پروژه رو براتون ایمیل میکنیم.
این دیگه خوبه که. دیگه فکر نمیکنم بهونه ای باشه. من کسایی رو سراغ دارم که همینطوری کار میکنن.
یکی از دوستام میگفت دارم برای یه شرکت کار میکنم و اون شرکت فقط 20 درصد از پروژه رو برای خودش بر میداره.

esteftaats
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 10:17 صبح
مواطب رویاهای شرکتها باشید و براحتی خودتون رو نفروشید.
به شخصه به خیلی از شرکتها برای مصاحبه سر زدم. حتی بعد از استخدام در شرکتی که دوست داشتم برای تفریح و یادگیری بیشتر و آشنایی با ساز و کار شرکتها باز هم به مصاحبه میرفتم(البته بعضی اوقات هم وسوسه و حتی زنگ زدن مداوم از طرف شرکتها هم بود)
۱- بعضی شرکتها عنوان میکنن کسب و کار بزرگی دارن و خلاصه بیل گیتس و استیو جابز باید جلوشون لونگ بندازه. با کمی دنبال کردن حرفها تازه متوجه میشید که طبل تو خالی هستن. مثلا رفتم برای مصاحبه که سالنی پر از کارمپیوتر بود(البته فقط دو تا خنم پشت سیستمها بود) و یه اتاق مدیریت و اتاق معاونت. منو راهنمایی کردن به اتاق معاونت و با کلی سوال پیچ و فلا به توافق رسیدیم. بعدش راهنمایی کردن برای مدیریت. دیدم میگه بیمه که حداقل باید ۴ تا ۵ ماه پیش ما باشی تا همدیگرو بشناسیم و اعتماد داشته باشیم. حقوقم که توی این چند ماه آزمایشی هستی یه چیزی علی‌الحساب بهت میدیم. ما میخوایم جامعه مجازی راه بندازیم بالاتر از فیس بوک و توییتر نواقصی داره که ما داریم برطرف میکنیم و همچنین شاید myspace رو خریدیم:متعجب: من لای صحبتهای اون داشتم به خودم ناسزا میگفتم که چرا این همه کرایه ماشید دادم تا رسیدم اینجا. منم به عنوان مسخره گفتم که میتونم شروع بکار کنم و باید کجا رو امضا کنم.:قهقهه:
۲- استخدام همیشگی ما هستید. بابا این حرفارو زیاد شنیدیم. مخصوصا حوزه کارمپیوتر برای بازار کار خیلی حساسه. شما به شرکتی اعتماد میکنید و سالها کار مکنید و با رویاهای اونها امروز رو به فردا میبرید به خودتون میاد و میبینید همش رویا بوده و شرکت کله پا شده. بد نیست توی مجلا و مقالات سری به روند توسعه تجارت انفورماتیک و تعداد شرکتهایی که بر اثر بی کفایتی کله پا شدن رو ببینید. شرکتهای It بدلیل سرعت راه اندازی بالا خیلی سریع و با هزینه کمی نسبت به صنایع دیگه راه اندازی میشه و البته خیلی سریع هم کله پا میشه. پس باید در مصاحبه ها رویاهای اونها رو در بیارید و بچسبید به اونایی که واقع بینن. همچنین سابقه شرکت، تعداد پروژه ها و مشتری ها رو همیشه مدنظر داشته باشید.
۳- شرکت ها متفرقه و کسب و کارشون it نیست. اینم یه مشکله. شما شاید براحتی بتونید در یک شرکت مواد غذایی کار بگیرید ولی در اونجا به مهندسان تغذیه بها داده میشه نه به یک مهندس کامپیوتر. امکانات و شرایط بهتر در خدمت اونها هست. همچنین با شما رفتاری میشه که شاید با یک منشی بشه. حتی شاید کار شرکت خرید و فروش کامپیوتر باشه که بازم در اونجا مهندسان سخت افزار و بازرگانی حرف اول رو میزنن و شما صرفا مجری سایت شرکت هستید و شرکت هم در ازای درخواست حقوق بیشتر شما میگه به سلامت یکی دیگه برای این کار میگیرم. پس اولویت اول با شرکتهایی هست که دیدگاه نرم افزاری دارن و بر روی علاقه و علم شما هستن.
۴- صداقت اونها و صداقت شما. بیشتر شرکتها میگن قول میدیم و فلان به امان . ولی قول رو بیخیال و هر چیزی رو کع کاغذ میارن قبوله. همچنین در هنگام مصاحبه تا حد امکان رفتار مدیران رو با کارمندانشون زیر نظر داشته باشبد. مثلا توی یکی از شرکتها داشتم با مهندس It اونجا حرف میزدم که چنان به شکل استعماری و انحصاری با کارمندان رفتار میکرد که به خودم گفتم عمرا خودمو حرام کنم و زیر دست تو کار کنم. همچنین خودتون هم صادق باشید و به چیزهایی که مگید عمل کنید.
بازم چیزای بیشتری هست ولی وقت نوشتن ندارم. البته در اولین فرصت باید از تجارب خودم یه مقاله جامع بنویسم.

تجارب عالی دارین.
خیلی خوب بود.

مشکلی که دارم اینه که شهر کوچکی زندگی می کنم که شاید باورتون نشه اما یه کلاس آموزش برنامه نویس درست و درمون نداره!!!

وگرنه توی یکی از شهرهای بزرگ بودم عمرا این شرایط رو قبول کنم هر چند با توجه به راهنمایی های دوستان با اینکه شهر کوچکی هستم اما بازم این شرایط رو قبول نمی کنم.

نتیجه این میشه که اینجا برنامه نویس درست حسابی نداریم. بجز یکی دو نفر

http://www.aryajob.com/?page&id=68

جستجو کنید «حداقل حقوق اداره کار»
این یکی میگه : 400 تومن!!!
http://www.estekhtam.com/%D8%AD%D8%AF%D8%A7%D9%82%D9%84-%D8%AD%D9%82%D9%88%D9%82-%D9%88-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D9%85%D8%B2%D8%AF-93/

ravand
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 10:25 صبح
http://www.estekhtam.com/%D8%AD%D8%A...8%B2%D8%AF-93/ (http://www.estekhtam.com/%D8%AD%D8%AF%D8%A7%D9%82%D9%84-%D8%AD%D9%82%D9%88%D9%82-%D9%88-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D9%85%D8%B2%D8%AF-93/)
اگه حقوق قانون کار اینه که من همینو توی خونه میتونم در بیارم! چه کاریه برم به دیگران باج بدم؟ :قهقهه:

مهرداد سیف زاده
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 10:27 صبح
شکلی که دارم اینه که شهر کوچکی زندگی می کنم که شاید باورتون نشه اما یه کلاس آموزش برنامه نویس درست و درمون نداره!!!

وگرنه توی یکی از شهرهای بزرگ بودم عمرا این شرایط رو قبول کنم هر چند با توجه به راهنمایی های دوستان با اینکه شهر کوچکی هستم اما بازم این شرایط رو قبول نمی کنم.

امروز با توجه به گستردگی ارتباطات و انفجار اطلاعاتی چیزی به عنوان نبود برنامه نویس در منطقه، نبود کلاس آموزشی و .... معنایی نداره.
اگر ۱۰ سال پیش بود حرف شما رو قبول داشتم.
منابع زیادن. پس یابگیری که منابع زیاد و وقت کم. اعتماد به نفس داشته باشید. شما از شهر کوچکی حرف میزنید ولی من وقتی به دوستان میگم توی روستا زندگی میکردم و از اونجا از طریق gprs ایرانسل برنامه نویس شدم تعجب میکنن. توی روستایی زندگی میکردم که حتی روزنامه فروشی نداشت تا من جام جم روز یکشنبه رو بخرم و مقالات کلیک رو دنبال کنم.

esteftaats
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 10:30 صبح
اگه حقوق قانون کار اینه که من همینو توی خونه میتونم در بیارم! چه کاریه برم به دیگران باج بدم؟ :قهقهه:
چی بگم والله :لبخند:

----------------------------------------------------------------------------------------------

دوستان هزینه بیمه رو باید شرکت بده یا از حقوقم کم بشه؟

چون یه جوری گفت با منت گفت هزینه بیمه من رو شرکت میده که پیش خودم فکر کردم گفتم شاید باید از حقوق برنامه نویس کم بشه.

ضمن اینکه من php کارم اما این شرکته گیر داده باید سوئیچ کنی روی ASP ، البته با هزینه خودشون. به نظرتون این مورد غیرحرفه ای نیستش؟

DR.HTML
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 10:33 صبح
تجارب عالی دارین.
خیلی خوب بود.

مشکلی که دارم اینه که شهر کوچکی زندگی می کنم که شاید باورتون نشه اما یه کلاس آموزش برنامه نویس درست و درمون نداره!!!

http://www.estekhtam.com/%D8%AD%D8%AF%D8%A7%D9%82%D9%84-%D8%AD%D9%82%D9%88%D9%82-%D9%88-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D9%85%D8%B2%D8%AF-93/

باز شما خوبه همینشم دارین باور کنید شهر ما چیزی کلا به اسم م برنامه نویس استخدام یا شناس نداره ! یعنی کاراییم که ما میکنیم باید از توی اینترنت بین اشنایان یا مشتریای سابق باشه شاید باورتون نشه ااما همین شرایط به قول شما استعماری برای من وسوسه انگیزه ! :ناراحت:

باور نمیکنید جستجو کنید توی گوگل (https://www.google.com/search?q=%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%AE%D8%AF%D8%A7%D9%8 5+%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87+%D9%86%D9%8 8%DB%8C%D8%B3.+%DA%A9%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%B 4%D8%A7%D9%87&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a&channel=sb#rls=org.mozilla:en-US:official&channel=sb&q=%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%AE%D8%AF%D8%A7%D9%85+%D8%A 8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87+%D9%86%D9%88%DB%8C %D8%B3+%DA%A9%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%A7% D9%87)

esteftaats
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 10:42 صبح
باز شما خوبه همینشم دارین باور کنید شهر ما چیزی کلا به اسم م برنامه نویس استخدام یا شناس نداره ! یعنی کاراییم که ما میکنیم باید از توی اینترنت بین اشنایان یا مشتریای سابق باشه شاید باورتون نشه ااما همین شرایط به قول شما استعماری برای من وسوسه انگیزه ! :ناراحت:

باور نمیکنید جستجو کنید توی گوگل (https://www.google.com/search?q=%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%AE%D8%AF%D8%A7%D9%8 5+%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87+%D9%86%D9%8 8%DB%8C%D8%B3.+%DA%A9%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%B 4%D8%A7%D9%87&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a&channel=sb#rls=org.mozilla:en-US:official&channel=sb&q=%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%AE%D8%AF%D8%A7%D9%85+%D8%A 8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87+%D9%86%D9%88%DB%8C %D8%B3+%DA%A9%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%A7% D9%87)
کدوم موردش وسوسه انگیزه؟

نداشتن حقوق ثابت؟
کار بصورت 1 ماه آزمایشی و بعدش در صورت قبول کردن اونا کار بصورت 8 ماه آموزشی و بعدش هم گفت یوایش یواش از مثلا از 300 تومن بهت حقوق میدم که بعد از چند ماه مثلا بره تو رنج 600-800

که اگرم بره تو رنج بالاتر به این اهمیت داره که چند تا بتونیم پروژه بگیریم!

اگه واقعا مهارتش رو دارین چرا تهران و یا شهرهای بزرگ دیگه نمیرین؟

DR.HTML
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 10:45 صبح
بنده دانشگاهم اینجاست و نمیتونم برم خوب ببینید فرض کنید صبح تا شب میشینید خونه و مطالب اموزش میخونید هر از چند گاهی یه کاری بهتون میخوره اونم از مشتری های قدیم بوده لااقل یه سابقه کاری دارید :لبخندساده: توی کارهای اداراتم نمیتونید شرکت کنید چون نه شرکت دارین نه دفتر نه... خوب ؟

arash691
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 10:47 صبح
ضمن اینکه من php کارم اما این شرکته گیر داده باید سوئیچ کنی روی ASP ، البته با هزینه خودشون. به نظرتون این مورد غیرحرفه ای نیستش؟

من بودم با شات گان یارو رو میزدم :)) ...

esteftaats
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 10:50 صبح
بنده دانشگاهم اینجاست و نمیتونم برم خوب ببینید فرض کنید صبح تا شب میشینید خونه و مطالب اموزش میخونید هر از چند گاهی یه کاری بهتون میخوره اونم از مشتری های قدیم بوده لااقل یه سابقه کاری دارید :لبخندساده: توی کارهای اداراتم نمیتونید شرکت کنید چون نه شرکت دارین نه دفتر نه... خوب ؟

از همین الان ردین!
چون دانشجو قبول نمی کنن...

من بودم با شات گان یارو رو میزدم :)) ...

ویرایش : تاره محل زندگیتون رو دیدم. هم استانی هستیم گویا!!!

بنده نوشهر هستم.

DR.HTML
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 10:52 صبح
از همین الان ردین!
چون دانشجو قبول نمی کنن...

ویرایش : تاره محل زندگیتون رو دیدم. هم استانی هستیم گویا!!!

بنده نوشهر هستم.

اصلا به مرحله رد نمیرسه چون اصلا چیزی نیست که بخواد رد کنه

MMSHFE
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 10:54 صبح
30 درصد هزینه بیمه از حقوقتون کسر میشه و بقیه رو باید کارفرما پرداخت کنه.

MMSHFE
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 10:56 صبح

مطالب رو با دقت بخونید. شما باید با قرارداد کارگران کار کنید نه کارمندان دولت! حقوق کارگر هم بصورت نرخ پایه روزانه حساب میشه.

esteftaats
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 11:01 صبح
30 درصد هزینه بیمه از حقوقتون کسر میشه و بقیه رو باید کارفرما پرداخت کنه.

آخه خودشون گفتن هزینه بیمه ماهی حدودا 150 تومنه!
مثلا برنامه نویسی که ماهی 2 تومن حقوق بگیره بازم باید 30% حقوقش رو واسه بیمه بده؟

مطالب رو با دقت بخونید. شما باید با قرارداد کارگران کار کنید نه کارمندان دولت! حقوق کارگر هم بصورت نرخ پایه روزانه حساب میشه.
آها. متوجه شدم

MMSHFE
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 11:10 صبح
نه، 30 درصد حق بیمه رو باید بده نه 30 درصد حقوقش رو!

esteftaats
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 11:18 صبح
نه، 30 درصد حق بیمه رو باید بده نه 30 درصد حقوقش رو!
می بخشین. چقدر من حواس پرت هستم!!!

از تمام دوستان بابت راهنمایی هایی کردن تشکر می کنم.

ختم تاپیک!

MMSHFE
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 11:22 صبح
تاپیک به درخواست استارتر بسته شد.