PDA

View Full Version : سوال: ایجاد سشن مدت دار که بعد از بستن پنجره هم باقی بماند حتی با عوض کردن کامپیوتر شخص

bety ahmadpour
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 11:12 صبح
من یه سوال دارم توی php چطوری می شود سشن مدت دار ایجاد کرد که بعد از بستن پنجره هم باقی بماند در ضمن حتی اگر کاربر کامپیوترش رو هم عوض کرد اطلاعات سشن باقی مونده باشه واقعا نمی دونم چه کار کنم:عصبانی++: یکی کمک کنه خواهش می کنم

DR.HTML
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 11:44 صبح
کلا برای تشیخص یک کامیپپتر از یه کد یا چنیدین کد استفاده میشه حالا این کد چند حرفی میتونه سشن باشه میتونه کوکی باشه یا میتونه ای پی باشه خلاصه دو مورد اول از بین میرن با تغیر کامپیوتر مورد سوم فقط در صورتیه که طرف ای پی static داشته باشه

godofphp
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 11:44 صبح
توجه کنید که برای این کار باید ابتدا طرز کار سشن ها را بلد باشید سشن ها مقادیر داده ای هستند که در سمت سرور ذخیره میشوند نه سمت کاربر پس در حالت عادی با بستن مرورگر از بین نمیروند
ملاک شناسایی کاربر و هویت اون کامپیوتر نمیباشد بلکه ip میباشد اگر ip عوض نشود سشن سر جای خودش میباشد اگه کامپیوتر عوض بشه ip هم عوض میشه صد در صد

اصلاح میکنم همیشه هم ip ملاک سشن نیست

MMSHFE
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 12:26 عصر
سشن با بسته شدن مرورگر از بین میره. البته نه اینکه بلافاصله پاک بشه بلکه چون با بازکردن پنجره مرورگر جدید، اطلاعاتی که در تولید Session ID دخالت دارن تغییر میکنن، درنتیجه کاربر یک Session ID جدید دریافت میکنه و سشن قبلی دیگه اعتبار نداره چون اون فایل دیگه خونده نمیشه توی سرور. سیستمی هم وجود داره در PHP به اسم Garbage Collector که میاد در فواصل زمانی مختلف سشنهای غیرمعتبر رو حذف میکنه. شما یا باید با کوکی کار کنید و یا اینکه مدیریت سشن رو خودتون دستی انجام بدین. کلاً تعریفتون از سشن اشتباهه.

prans.info
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 16:51 عصر
بعد از بستن پنجره هم باقی بماند
این امر غیر ممکن است :|
صفحه لاگین برای چی هست ؟
کامپیوترش رو عوض کرد دوباره لاگین کنه

ashokri.nll
پنج شنبه 20 شهریور 1393, 01:15 صبح
شما بگو دقیقا میخای با این کارت تو برنامه چی کار کنی ؟ کامل توضیح بده !

اگه منظورت اینه که کسی که لاگینه با هر چی میره لاگین باشه که نمیشه وقتی با دشتگاه جدید میاد از کجا میخای بفهمی طرف مالک اون حسابه ؟
اگه اینجوریه خیلی غیر حرفه ای هست و مسخره ولی راهش اینه یه فایل بسازی و یه مقدار توش بریزی بعد اول کار فراخوانی کنی اگه بود بریزی سشن که کار جاریت حل بشه و بعد از یه بازه زمانی با کرون جاب اجرا کنی که اون فایل حذف بشه .

ولی باز میگم خیلی کار غیر اصولی و غیرمنطقی هست و معلوم نیست علتش هم چیه ؟

MMSHFE
پنج شنبه 20 شهریور 1393, 09:07 صبح
یک راه دیگه هم اینه که کوکی روی کامپیوتر کلاینت ذخیره کنید که با کمک اون بتونید بعد از اینکه مرورگر رو بست و دوباره باز کرد، کاربر رو تشخیص بدین و دوباره براش سشن بسازین. اما اگه میخواین با عوض شدن کامپیوترش هم دوباره سشن ساخته بشه، هیچ راه منطقی خاصی وجود نداره و کلاً خود این درخواست هم غیر منطقی و غیر اصولیه. فرض کنید کاربر موردنظر شما پاشد رفت توی کافینت. از اونجا هم صدها نفر به سایت شما وصل میشدن. الان چطوری میخواین همون کاربر رو تشخیص بدین و لاگینش کنید؟ مگه اینکه با وبکم و تشخیص چهره و... کار کنید!

ashokri.nll
جمعه 21 شهریور 1393, 00:40 صبح
من گفتم اصولا نشدنیه ، شاید علم ما محدوده و روش جدیدی وجود داره :کف:
خدا میدونه :متفکر: