PDA

View Full Version : Xamarin بیشتر اسفاده میشه یا Java

Abbas Naghdi
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 14:01 عصر
سلام بچه ها

اکسر شرکت های ایرانی یا دنیا از چه گزینه ای برای app نویسی android استفاده میکنن ؟
Xamarin یا Java ؟

کلا صرفه ی کدوم بهتره ؟ با اینکه میشه با Xamarin IOS هم نوشت و ...
کلا برای پول دراوردن کدوم بهترن ؟

dasssnj
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 14:10 عصر
خب معلومه که جاوا .
تقریبا میشه گفت تعداد کمی از برنامه ها با xamarin هستن و بیشتر برنامه ها با جاوا هستن . شما اگه می خوای برنامه ای بهتر بسازی و از لایبرری ها و منابع زیادی بهره مند بشی بهترین انتخاب جاوا خواهد بود .
از همه لحاظ هم جاوا برای اندروید بهتره .

omid.n1990
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 15:58 عصر
بستگی داره هدف شما چی باشه؟
قطعا اصل کار اینه که شما جاوا کارکنید برای اندروید.
ولی ممکنه کسی باشه که ویندوز اپلیکیش درست میکنه با C#، وب اپلیکیشن طراحی میکنه با ASP و به زبان C#، وقت کافی هم نداره بره جاوا کار کنه و آنچنان برنامه اندرویدی هم نیاز نداره کار کنه، خوب به نظرم اونوقت شاید بهترین و منطقی ترین گزینه
xamarin باشه و بره سراغ جاوا اشتباه باشه. ولی باز من جاوا را ترجیح میدم از بحث امکانات و قابلیتها و ... که بگذریم شما همیشه دنبال مسئله و سوالات خواهید بود که منابع خیلی بیشتری وجود داره تا شما نمونه کد و مطالب مرتبط با جاوا برای اندروید رو پیدا کنید که خیلی تو پیشرفتتون تاثیر میذارن این منابع.

c0mmander
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 18:29 عصر
شک نکن جاوا... من چند ساله که دارم با محصولات ماکرو سافت کار میکنم اما به این نتیجه رسیدم که باید ویژوال استدیو رو ببوسم بزارم کنار برم سراغ qt و جاوا (البته ترک عادت موجب...)

اشتباه نکن برای ios زبان ابجکس سی بسیار به جاوا نزدیکه و خیلی راحت میشه با اون کار کرد..

اما زامارین هم محصول مونو دروید و هم محصول مونو تاچش که کرک شدش گیر میاد زیاد تعریفی ندارن .. در حقیقت بهتره که از همون اول بری سراغ جاوا..

Abbas Naghdi
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 19:45 عصر
خب شما سرعت ایجاد app برای چندین سیستم عامل و پشتیبانی قدرتمند C# و Mono و البته شباهت زیاد به Java و پشتیبانی انگلیسی و فروم های تخصصی خودش و صد ها برنامه نویس Xamarin رو در نظر نمیگیرین

خب من که قانع نشدم ... هر پیزی جاوا داره صد درصد C# هم داره و هر کاری در Android Studio و .. هم انجام بدی در Xamarian Studio و Visual Studio هم قابل انجامه ... نرم افزار هاشم فرقی با هم ندارن ... کلا من اینو قبول ندارم که میگین برنامه نویسی برای اندرویید و ... با جاوا از Mono بهتره ... چنتا دلیل اثبات شده و مدرک بدین ... این برای خودتونم باید سوال باشه ... با سپاس

dasssnj
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 21:43 عصر
خب شما سرعت ایجاد app برای چندین سیستم عامل و پشتیبانی قدرتمند C#‎ و Mono و البته شباهت زیاد به Java و پشتیبانی انگلیسی و فروم های تخصصی خودش و صد ها برنامه نویس Xamarin رو در نظر نمیگیرین

خب من که قانع نشدم ... هر پیزی جاوا داره صد درصد C#‎ هم داره و هر کاری در Android Studio و .. هم انجام بدی در Xamarian Studio و Visual Studio هم قابل انجامه ... نرم افزار هاشم فرقی با هم ندارن ... کلا من اینو قبول ندارم که میگین برنامه نویسی برای اندرویید و ... با جاوا از Mono بهتره ... چنتا دلیل اثبات شده و مدرک بدین ... این برای خودتونم باید سوال باشه ... با سپاس

دلیلش اینکه کلا زبان برنامه نویسی اندروید جاواست و سی شارپ اصلا توسط گوگل ارائه نشده و ساپورت نمیشه . دلیل بعدی اینکه هر کس رفته دنبال سی شارپ پشیمونه . دلیل سوم اینکه حجم برنامه های جاوا کمتر و سرعتشون بیشتره .

omid.n1990
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 21:52 عصر
خب شما سرعت ایجاد app برای چندین سیستم عامل و پشتیبانی قدرتمند C#‎ و Mono و البته شباهت زیاد به Java و پشتیبانی انگلیسی و فروم های تخصصی خودش و صد ها برنامه نویس Xamarin رو در نظر نمیگیرین

خب من که قانع نشدم ... هر پیزی جاوا داره صد درصد C#‎ هم داره و هر کاری در Android Studio و .. هم انجام بدی در Xamarian Studio و Visual Studio هم قابل انجامه ... نرم افزار هاشم فرقی با هم ندارن ... کلا من اینو قبول ندارم که میگین برنامه نویسی برای اندرویید و ... با جاوا از Mono بهتره ... چنتا دلیل اثبات شده و مدرک بدین ... این برای خودتونم باید سوال باشه ... با سپاس
شما تعداد فرومهای مربوط به Xamarin رو با جاوا مقایسه میکنید؟
تعداد نمونه کد Xamarin رو با نمونه کدهای جاوا می کنید؟ قابل مقایسه هستن؟
شما مطمئن باش مسئله ای تو جاوا پیدا کردید و مشکلی برخوردید بسیار سریعتر به نتیجه میرسید.
صدها برنامه نویس Xamarin ؟ خوب این چندصد نفر یا بهتر بگوییم احتمالا چند ده هزار و یا چندصدهزار نفر رو شما باید با میلیونها برنامه نویس جاوای اندروید مقایسه کنید!
در نهایت هم کسی بهتر میتونه بگه که به جفتشون خیلی مسط باشه، که اون هم یک نفر نمیتونه بگه، شما بهترین کار اینه که تو اینترنت سرچ کنید Xamarin و مشکلات اون رو ببینید بهتره
اگر هم دارید استفاده میکنید و راضی هستید و به نظرتون منطقی میاد و مشکلی باهاش نداشتید. نه اینکه منبع کم در پاسخ به سوالتون پیدا کردید و نه اینکه محدودیتی باهاش برخوردید. و راحت هم میتونید بنویسید خوب واضحه بهترین گزینه Xamarin است!

Abbas Naghdi
پنج شنبه 20 شهریور 1393, 03:44 صبح
خب به نظر خودم که Xamarin مشکلی نداره ... و بهترین گزینه هم استاندارد یعنی Java هست ... (توجه کنید)
اما من برنامه نویس Application ویندوز هستم ... برای همین Xamarin رو اتخاب کردم ...

و فکر نکنید من تازه کار هستم و مبتدی ... سال هاست برنامه نویسی میکنم چه با Qt C++ و چه با C# کد نویسی کردم ... سال هاست میگن C# بچه بازی هست و ... اما ازش پولم در میارن ... در جواب به اون سری دوستان باید بگم C# قدرتمند ترین زبان توسعه هست که تا الان هست ... تنها مشکلش چند پلاتفرم بودنش بود که mono اونو داره کاملا پیاده سازی میکنه ...
و اینم بگم شی گرایی خالص و معماری ها و استاندارد ها و همچنین پشتیبانی رویایی از C# و Design pattern ها و ... مخصوصا C# جدید و تکنولوژی های جدید ... در مقابل باید گفت هیچ تکنولوژی ها و زبان های توسعه دهنده ای به پای C# نمیرسه (کماکان Java در معماری و تکنولوژی ... اونم به خاطر استفاده زیاد و شی گرایی خالص) ...

در کل من تا الان Xamarin رو با Java مقایسه نکردم ... لطفا اسمی از اینکه فروماش زیاد هستند و گوگل گفته و ... نزنید ... لطفا .. من که مشکلی ندارم از این لحاظ ... شما هم امتحان کنید ...
مثل اینه که بگیم C++ یاد نگیرید چرته ... چرته ؟ ... چون فروم و فیلم و کتاب تخصصیشو نیست به زبان فارسی یا بگیم خیلی سخته ... لطفا حرفه ای فکر کنید نه مبتدی .

آیا دلایل دیگه ای هم دارید ؟

احسان!
پنج شنبه 20 شهریور 1393, 10:44 صبح
سلام
قبلش یه چیزای کلی راجع به پست هاتون بگم:
C#‎‎‎ خداست و قدرتمند ترین زبان توسعه است، اصلا منطقی نیست!معمولا کسی که اینطوری حرف میزنه،باید بیخیال حرف زدن باهاش شد.ولی خوب...

اندروید در اصل یه ماشین مجازی هستش که با جاوا پیاده سازی شده.جاوا زبان native اندروید هستش.قطعا و بدون شک برای کسی که بخواد فقط اندروید کار کنه جاوا بهترین گزینه هستش.باهاش به راحتی میشه با سخت افزار و تمامی سیستم عامل ارتباط برقرار کرد.(به خاطر SDK android).یعنی در واقع میتونید حداکثر کارایی گوشی رو به کار بگیرید.
حالا ممکنه کسی نخواد فقط اندروید کار کنه.یا... در اینجا باید ببینه که با زبان و کتابخانه/چهارچوبی که میخواد کار کنه آیا میتونه امکانات برنامه رو به درستی پیاده کنه؟کیفیت و قابلیت هایی که میخواد رو داره؟اگه بله ادامه میده اگه نه یا یه زبان و کتابخانه/ چهارچوب دیگه انتخاب میکنه یا ترکیب میکنه با SDK اندروید و جاوا یا در نهایت کلا میره سراغ جاوا و SDK اندروید.
من خودم در حال حاضر دارم یه برنامه اندروید توسعه میدم.جاوا بلد نیستم.و قصد یادگیری هم ندارم.امکاناتی که میخوام رو میتونم با Qt + C++‎‎‎ و kivy + pythonپیاده سازی کنم.از بین این دو تا با کیوت راحت ترم و کیوت توسعه یافته تر از کیوی هستش پس اون رو انتخاب کردم.
شما هم باید با توجه به نیازتون و دانش قبلیتون یه زبان + کتابخانه/چهارچوب انتخاب کنید.بررسی کنید آیا میخواید برنامه ای که مینویسید فقط توی اندروید اجرا بشه؟آیا امکاناتی که میخواید رو Xamarin داره؟و سوالات دیگه...

c0mmander
پنج شنبه 20 شهریور 1393, 10:50 صبح
در جواب به اون سری دوستان باید بگم C#‎ قدرتمند ترین زبان توسعه هست که تا الان هست

حرف بی پایه اساس!

تنها مشکلش چند پلاتفرم بودنش بود که mono اونو داره کاملا پیاده سازی میکنه ...
البته بصورت دست پا شکسته! مونو دیولوپ نهایت مقداری از اون سی شارپی رو که شما داخل حالت ویندوز داری استفاده میکنید رو بهتون میده و اگر میخواید از مونو استفاده کنید نهاید با GTK شاید بشه یک برنامه سر هم کرد.

و اینم بگم شی گرایی خالص و معماری ها و استاندارد ها و همچنین پشتیبانی رویایی از C#‎ و Design pattern ها و ... مخصوصا C#‎ جدید و تکنولوژی های جدید ... در مقابل باید گفت هیچ تکنولوژی ها و زبان های توسعه دهنده ای به پای C#‎ نمیرسه (کماکان Java در معماری و تکنولوژی ... اونم به خاطر استفاده زیاد و شی گرایی خالص) ...

سیشارپ یک زبان شیع گراست خوب این چه ارتباطی به برنامه نویسی موبایل داشت ! مونو که برای اندروید استفاده میشه دارای کلی باگ هست . حجم برنامه های بشکل خیلی زیادی بالاست . و داخل پروژه های حرفه زمان توسعه رو کند میکنه.

در کل من تا الان Xamarin رو با Java مقایسه نکردم ... لطفا اسمی از اینکه فروماش زیاد هستند و گوگل گفته و ... نزنید ... لطفا .. من که مشکلی ندارم از این لحاظ ... شما هم امتحان کنید

دقیقا همین کار و میخواستید بکنید! اما خوب با توجه به شرایط نشد! یک مثلا میزنم شما بی زحمت یک نمونه پرداخت درون برنامه برای گذاشتن داخل بازار با این monoDroid برای آموزش بازار یا پیدا کن! یا اصلا این رو ول کن برای برنامه اندروید یک کیچ کننده معرفی کن که امنیت برنامه های حساس رو بالا ببره و کد ها رو حاضر اماده در اختیار هکر نزاره!!!!

مثل اینه که بگیم C++‎ یاد نگیرید چرته ... چرته ؟ ... چون فروم و فیلم و کتاب تخصصیشو نیست به زبان فارسی یا بگیم خیلی سخته ... لطفا حرفه ای فکر کنید نه مبتدی .

اینجا کسی نگفته که سی ++ یاد نگیرد گفته شده نرید سراغ سی شارپ برای برنامه نویسی اندروید .. برید سراغ جاوا که هم برای گوشی های j2me هم اندروید و هم با شباهت بسیار حیرت انگیری با ابجیک سی داره! و به معنای واقعی کلمه یک زبان همه چیز تمام .. خدارو شکر که چند سالیه که دانشگاه های فسیل شده ما هم دارن کم کم دست از تدریس این سی شارپ بر میدارن

Nevercom
پنج شنبه 20 شهریور 1393, 11:36 صبح
اشتباه نکن برای ios زبان ابجکس سی بسیار به جاوا نزدیکه و خیلی راحت میشه با اون کار کرد..
اشتباه می کنید، Objective C ذره ای اشتراک با جاوا نداره و سینتکسش و دنیاش کاملاً متفاوت هست، لطفاً نوشته تون رو اصلاح کنید.

ببینید اینکه کدوم زبان رو انتخاب کنم برای برنامه نویس های کمی مبتدی تر هست، اگر حوصله داشته باشید و انگلیسیتون هم خوب باشه، هرچیزی رو می تونید یاد بگیرید.

درکل همونطور که دوستان هم اشاره کردن، اندروید در دلش یه ماشین مجازی جاوا داره، کد کامپایل شده ی سی شارپ توش اجرا نمیشه، همه ی این فریم وورک ها یا درنهیا کدها رو به جاوا تبدیل می کنن یا یک مفسر یا JIT Compiler رو دستگاه نصب می کنن تا کدها اجرا بشه.

اگر فقط نیازه اندروید رو هدف قرار بدید، قطعاً جاوا، اینجا خود جاوا هم چندان مطرح نیست، موضوع Android SDK هست که به زبان جاوا هست.
برای اندروید قطعاً و بدون شک جاوا و SDK رسمی اندروید بهترین راه توسعه هست، هرچیزی عیر از این (هرچیزی غیر از چیزی که رسماً پشتیبانی میشه) برای اجرا در اندروید سرباری خواهد داشت که باعث میشه Performance بیاد پایین (شاید محسوس باشه و شاید نباشه، بسته به نرم افزاری که می نویسید داره)

اما اگر نیاز دارید که پلتفرم های دیگه رو هدف قرار بدید، Xamarin بهترین گزینه برای توسعه ی کراس پلتفرم هست، زبان جاوا و سی شارپ سینتکسی مشابه دارن و البته کنابخانه های Xamarin از الگوهای نامگذاری Android SDK پیروی کردن و درواقع شما شباهت های زیادی در این دو محیط توسعه حس می کنید.

البته این فریم وورک رایگان نیست.

درنهایت پاسخ واقعی سوال شما اینه که بیشتر برنامه نویس هایی که اندروید رو هدف قرار دادن از Java استفاده می کنن، چون بهترین راه توسعه نرم افزار برای اندروید هست و خب کاملاً رایگان.
بیشتر برنامه نویس هایی که iOS رو هدف قرار دادن از Objective C استفاده می کنن.

تعدادی از کسانی که نیاز دارن هر دو پلتفرم رو هدف قرار بدن، هر دو زبان رو یاد میگیرین (چون اینجا ما در مورد یه شرکت که باید تا انتهای ماه به فلان درآمد برسه حرف نمیزنیم، خود یاد گرفتن زبان جدید تفریح و چالش اون برنامه نویسه)
شرکت های بزرگ معمولاً برای هر پلتفرم بصورت Native اپ رو تولید می کنن، یعنی از راه های کراس پلتفرم استفاده نمیکنن (حداقل در حوزه ی موبایل)، چون به هرحال منابعش رو دارن

و درنهایت این ابزارها بیشتر از همه مناسب شرکت های کوچک و متوسط هست، شرکت های که تیم توسعه ی محدودی دارن و نیاز دارن که اپ رو برای پلتفرم های مختلف داشته باشن، با اینکار یک Code Base دارن و مدیریتش براشون راحت تر میشه

شما هم چون تو سی شارپ تجربه ی زیادی دارید، منطقی هست که با Xamarin آشنا بشید، اما اگر تونستید برنامه تون رو در Xamarin بنویسید، خیلی زود می تونید همونو با جاوا هم بنویسید (و بالعکس)، فقط تنها تفاوتی که داره اینه که اگر خود فریم وورک مشکلی داشته باشه، یا انجام کاری راه حل های عجیب و غریب داشته باشه، اگر جاوا رو انتخاب کرده باشید، بدلیل اینکه جامعه ی بسیار فعال تری داره، خیلی سریعتر به پاسخ سوالات تون می رسید.

dasssnj
پنج شنبه 20 شهریور 1393, 11:36 صبح
در جواب به اون سری دوستان باید بگم C#‎‎‎‎‎ قدرتمند ترین زبان توسعه هست که تا الان هست
یعنی چرت و پرت و مزخرف ترین جمله ای که تا حالا شنیده بودم ! :قهقهه::قهقهه:

به زبان ساده بگم دوست عزیز :
زبان برنامه نویسی اندروید جاواست و برای بهره بردن از تمام قابلیت های اندروید این زبان کاملا مناسبه . در یک کلام بگم اندروید خودش یه ماشین مجازی جاواست . حالا اگه یه زبان دیگه را آوردن پورت کردن براش دلیل نمیشه ازش استفاده کنی حتی اگه بهترین باشه . سی ++ هم برای اندروید قابل استفاده است و از جاوا هم کمی قوی تره ولی چرا همه جاوا را ول نکردن و برن سمت سی ++ ؟

خط دوم امضای من جواب تمام سوال هایی که تا کنون برات پیش اومده را میده .

dasssnj
پنج شنبه 20 شهریور 1393, 11:40 صبح
برید سراغ جاوا که هم برای گوشی های j2me هم اندروید و هم با شباهت بسیار حیرت انگیری با ابجیک سی داره

نه اصلا شباهت نداره . سینتکس ابجکت سی شیه هیچکدوم از زبان ها نیست !

omid.n1990
پنج شنبه 20 شهریور 1393, 13:07 عصر
مثل اینه که بگیم C++‎ یاد نگیرید چرته ... چرته ؟ ... چون فروم و فیلم و کتاب تخصصیشو نیست به زبان فارسی یا بگیم خیلی سخته ... لطفا حرفه ای فکر کنید نه مبتدی .

کسی بحثی از اندروید با منبع فارسی نزد، فکر نکنم منبع مناسبی برای اندروید تو زبان فارسی هم همین الان باشه وآموزش فارسی اندروید فعلا صرفا چهارتا آموزش کوچیک برای مبتدی هاست که حتی یک کتاب ساده هم نتونن درنهایت درست کنن!
شما یک مسئله کوچیک رو بخوای پیدا کنی از همون مثال پرداخت درون برنامه، گوگل مپ و صدها چیز ریز و درشت دیگه مشخصا کد جاوا سریعتر پیدا میشه. شما میتونید تو گوگل سرچ کنید نیازی نیست اسم جاوا رو ببرید فقط سرچ کنید فلان مسئله در اندروید ببیند آیا یک لینک
Xamarin آیا براتون میاد؟

در کل من تا الان Xamarin رو با Java مقایسه نکردم ... لطفا اسمی از اینکه فروماش زیاد هستند و گوگل گفته و ... نزنید ... لطفا .. من که مشکلی ندارم از این لحاظ ... شما هم امتحان کنید ...
آیا دلایل دیگه ای هم دارید ؟
خب الحمدالله مشکلی نیست دیگه، مهم اینه که شما راضی هستید، ولی منطقی باشید اینکه بخواهید بگید منابع
Xamarin بیشتره و نمونه کدهاش بیشتر هست و برنامه نویسهای بیشتری داره و سریعتر به جواب میرسید!! خیلی ها این نظر رو بهش فکر نمیکنند
ولی شما ابتدا ظاهرا میخواستید نظرات دیگران رو بدونید. ولی الان به جای اینکه از دیگران بخواهید نظرشون رو بگن (که نظرات ما حتی میتونه درست یا غلط هم باشه) میخواهید به دیگران اثبات کنید Xamarin بهتره!
اینکه شما از Xamarin راضی هستید خوب دیگه صحبتی نمی مونه همون ابتدا هم گفتم کسی که ویندوز اپلیکیش و وب اپلیکیشن رو داره با سی شارپ انجام میده برای اندروید بهترین گزینه اش شاید Xamarin باشه، البته خودم ویندوز اپلیکیش و وب اپلیکیشن رو با سی شارپ انجام میدم ولی هیچ اعتقادی به Xamarin ندارم!
البته همه اینها میشن نظر شخصی میتونن درست یا غلط باشن

samanmari
پنج شنبه 20 شهریور 1393, 15:05 عصر
یعنی چرت و پرت و مزخرف ترین جمله ای که تا حالا شنیده بودم ! :قهقهه::قهقهه:

@dasssnj
شما مدیر گزوه هستید، بی منطق حرف نزنید و به نظرات همدیگر توهین نکنید.
من هم جاوا کار کردم هم سی شارپ. هم با جاوا برنامه های بزرگ آندرویدی نوشتم هم با xamarin.
در جواب دوست عزیزمون که سوال اصلی رو پرسیدن باید بگم، منم رزومه کاریم تقریبا مثل شماست و آندروید رو با Xamarin شروع کردم، چند تا پروژه ی متوسط هم نوشتم، ولی واقعا هنوز باگ ها و مشکلات زیادی واسه توسعه دهنده داره، اکثر مشکلاتو دوستان اشاره کردن و بنده کاملا موافقم، باید هر کسی که حرفه ای هست قبول کنه که زبان native یه چیز دیگه است. پس در حال حاضر زبان جاوا بهترین گزینه برای آندرویده. مگر اینکه دقیقا 25 روز دیگه در evolve xamarin، تکلیف Xamarin.Forms Native مشخص بشه. اونموقع هم باید حداقل یه زمانی بگذره و خروجی هارو دید تا بشه با جاوا مقایسش کرد. ولی فعلا نمیشه.

در جواب آقای مدیر هم باید بگم که با یه سرچ در نت میشه فهمید که:
1. اصلا مقایسه جاوا با سی شارپ اشتباهه (به خاطر گنو)
2. هر دو زبان وسیعی هستند و در بعضی جاها یکی از دیگری بهتره
3. ولی بیشتر فروم های بزرگ دنیا سی شارپ رو سرتر میدونن، همین بس که جاوا کارهای بزرگ هم تو کف generic سی شارپ هستند.

در آخر بگم بنده نظرمو گفتم، و شاید بسیاری از اینها اشتباه باشه، ولی قبلش حداقل با یه سرچ میشه از صحتشون اطمینان حاصل کرد.
ممنون

Abbas Naghdi
پنج شنبه 20 شهریور 1393, 15:11 عصر
با سلام ... منو ببخشید اگر جوری حرف زدم که برداشت بد کردید .
مشکل اینجاست اکسر کسانی که الان پاسخ دادند با جاوا اندرویید میزنند ... حالا برید بخش سیشارپ اسم جاوا و ... رو بیارید مطمعن باشید جوابا برعکسه ( این حیلی جالبه ) باره ها دیدم .
من نگفتم با Xamarin راحتم ... من میگم در مورد سیشارپ اشتباه میکنید ... در Xamarin من کمبودی ندیدم .. الا حجم زیاد نرم افزار هاش ...
جاوا رو هم کاری ندارم
این جمله ای هم که گفتم سی شارپ بهترین زبان توسعه هست ... دقت کنید که من نگفتم زبان برنامه نویسی ... C# هیچ گاه قابل مقاسیه با C یا C++ نیست اما کافیه کمی فکر کنید و مقایسه کنید ...
در توسعه نرم افزار یه زبان و تکنولوژی نام ببرید با دلیل که از C# سریعتر و بهتر و آسون تر و ... باشه (توجه در بحث تجاری و توسعه) ... یه نمونه نام ببرید با ذکر دلیل ... من حرفمو بعدش پس میگیرم

در کل من Android Studio رو هم نصب میکنم و باهاش کار میکنم ... از اونجایی هم که Java کار کردم فکر نمیکنم مشکلیی داشته باشم ... تنها دلیل استفاده از Xamarin هم این بود که میخواستم برنامه هام برای IOS و Android همزمان تولید بشه و برای تولید راهم هموار تر باشه ... دلیل بعدی این بود که من C# کار هستم و میخواستم از محیطی مثل VS استفاده کنم و از یه سینتکس و مهماری و ...

با تشکر

c0mmander
پنج شنبه 20 شهریور 1393, 16:17 عصر
اشتباه می کنید، Objective C ذره ای اشتراک با جاوا نداره و سینتکسش و دنیاش کاملاً متفاوت هست، لطفاً نوشته تون رو اصلاح کنید.

نه اصلا شباهت نداره . سینتکس ابجکت سی شیه هیچکدوم از زبان ها نیست !

مرسی که گفتید..من اوجکس سی کار نکردم فقط بر اساس این لینکی که دیدم عرض کردم:

https://blog.codecentric.de/en/2011/04/short-introduction-to-ios-for-java-developers-objective-c/

کد های به نظرم شبه به هم می اومد.

اما بازم ممنون که گفتید
---------------------------------------------
اما هنوز سر حرفم هستم که برنامه هایی که با مونودرید نوشته میشه امنیت ندارند و حجم زیادی رو میگیرن و باگ های فراوانی دارند
و هنوز برای اعتماد کردن زوده اما اگر به کل سیشارپ کار میکنید دیگه لازم نیست برید سراغ جاوا با همون زامارین میتونید کارها تون با
هر شکلی انجام بدید اما اگر برای شروع میخواید یک اندروید دویلوپر باشید هرگز انتخاب سی شارپ کار درستی نیست چون همون طور
که گفتم با جاوا کاملا میشه گوشی های معمولی برنامه ساخت و هم برای اندرویدالبته با توجه به تذکر دوستان من حرف رو اصلاح میکنم
و برای ای او اس نمیشه باید یک زبان مجزا اوجکت سی رو یاد بگیریداما من هم تجربه کار با مونو تاچ رو دارم و هم مونو دروید با توجه به بازار
نسبتا رو به رشد این کار ترجیه دادم که دست از سی شارپ بکشم بکشم و زبان های اصلی هر محیطی رو کار کنم یعنی جاوا و ابجکت سی
(که در اینده انشاالله شروع میکنم) .

dasssnj
پنج شنبه 20 شهریور 1393, 17:07 عصر
آبجکت سی سینتکس جالبی داره به نظر من . امتحانش ضرر نداره ولی فکر کنم نیاز به سیستم عامل مک داشته باشه :ناراحت:

Nevercom
جمعه 21 شهریور 1393, 01:02 صبح
من اندکی با XCode و زبان Objective C کار کردم، بنظرم سینتکسش خیلی خوب نیست، از دید من سینتکسش بدترین چیزی هست که تا حالا تجربه کردم. اما یاد گرفتنش سخت نیست.
محیط XCode کمی گیج کننده هست، اما Apple خیلی سعی کرده کنترل ها (View ها) رو بصورت آماده و سفارشی شده تهیه کنه، پس کار برنامه نویس کمی راحت تر هست.

برای کامپایل کدها نیاز به یک مک دارید. برای اینکه بتونید برنامه رو روی گوشی واقعی تست کنید و در AppStore منتشر کنید، باید اکانت دولوپر داشته باشید که هزینه ش سالانه ۱۰۰ دلار هست.

اما می تونید بجای خرید مک، VPS های مک رو اجاره کنید و کدها رو اونجا کامپایل کنید:

http://www.macincloud.com/
http://www.xcodeclub.com/