PDA

View Full Version : دسترسی سریع به database درون سرور

javad_1349
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 21:02 عصر
سلام برهمه دوستان

من نرم افزارحسابداری انبارداری سهامداران نوشته ام که پوشه شیر شده اطلاعات درون سرور میباشد و روی تک تک کلاینتها نرم افزار نصب شده مشکل من اینجاست که درون سرور نرم افزاردیگری که با بانکهای sql کار می کند نصب میباشد
مشکل اول اینکه در بیشتر مواقع سرعت تبادل اطلاعات پایین است مخصوصا موقع باز کردنdatabase درفرم
مشکل دوم اینکه در بعضی از مواقع جدول OPEN TABLE ظاهر میگردد درحالیکه TABLE موردنظر نیز درون DATABASE وجوددارد
میخواهم بدانم دستوراتی وجوددارد که REFRESH سیستم را بالا ببرد یا نه چون حال اینکه فایلها را درون SQL ببرم ندارم و یا مشابه SqL نرم افزاری قدرتمند جهت مدیریت و سرعت دادن وجود دارد
ممنون

javad_1349
یک شنبه 20 مهر 1393, 21:28 عصر
سلام هیچ یک از دوستان حاضر نیست یک نظری هم بده دم همتون گرم :ناراحت:

mostafa_zamani
یک شنبه 27 مهر 1393, 20:34 عصر
سلام
حجم جدولهایت را کمتر کن
مثلا رکورد جدول اسناد سال جاری را از سایر سالها جدا کن
اگر داد های سال قبلی ثابت شده و دیگر تغییر نمی کنه آنها را روی client ها کپی کن

javad_1349
سه شنبه 29 مهر 1393, 08:47 صبح
سلام
حجم جدولهایت را کمتر کن
مثلا رکورد جدول اسناد سال جاری را از سایر سالها جدا کن
اگر داد های سال قبلی ثابت شده و دیگر تغییر نمی کنه آنها را روی client ها کپی کن
سلام
داده های مربوط به همین سال است و اما موقع باز کردن فرم و لود کردن دیتابیس گاهی اوقات وفقه ای دارد و پس از آن فرمها راحت باز میشوند

hamed_m
جمعه 02 آبان 1393, 23:24 عصر
یه مشورتی با متخصص شبکه بکنید من با دیتای گیگا بایتی هم با فاکس کار کردم و مشکلی نداشتم. یه مقدار هم خواندن دیتا در اندازه های کوچکتر مثلا چند صفحه ای کردن گزارشها یا گزارش گیری با استفاده از دستورات SQL در فاکس بد نیست. در مجموع SQL و فاکس در کارکردن با دیتا قدرتمندند اما برای برنامه های بزرگتر بهتره نگاهتون رو به نحوه خواندن دیتا عوض کنید.

javad_1349
دوشنبه 05 آبان 1393, 11:13 صبح
یه مشورتی با متخصص شبکه بکنید من با دیتای گیگا بایتی هم با فاکس کار کردم و مشکلی نداشتم. یه مقدار هم خواندن دیتا در اندازه های کوچکتر مثلا چند صفحه ای کردن گزارشها یا گزارش گیری با استفاده از دستورات SQL در فاکس بد نیست. در مجموع SQL و فاکس در کارکردن با دیتا قدرتمندند اما برای برنامه های بزرگتر بهتره نگاهتون رو به نحوه خواندن دیتا عوض کنید.

سلام من سعی کردم بیشتر عملیات را درون فایلهای مجازی انجام بدم و در نهایت با چک کردن تیبل اصلی رکوردها را اضافه کنم بعضی مواقع احساس می کنم سروری که به اون وصل می شم چون sql و برنامه نرم افزاری دیگر که با زبان delphi نوشته شده باعث کندی میشود و در بعضی مواقع سیستمی که دارای اینترنت هست نیز به این مشکل دچار میشه اگر در قسمت load دستوری دارید که سریع تر بتونیم خواندن database و table را انجام بدیم ممنون می شم.

hamed_m
دوشنبه 05 آبان 1393, 13:51 عصر
اینجا:
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa977464(v=vs.71).aspx
رو ببینید.
در مجموع فقط دیتای مورد نیازتون رو بخونید و CRUD رو با استفاده از دستورات SQL انجام بدید. استفاده از دستورات SQL بسیار کمکتون خواهد کرد. فقط دیتایی رو که در فرم ها لازم دارید بخونید یا بنویسید. با بسته شدن فرم ها کانکشن ها به بانک روی سرور رو هم ببندید. persistent sql connection ها میتوانند فشار بالایی به سرور وارد کنند چون بسته نمی شوند و منتظر سایر دستورات در همون نشت میمونند.
همونطور که گفتم با متخصص شبکه هم مشورتی بکنید برخی از مواردی که گفتید شاید به شبکه یا سرور مربوط بشه. شاید سرور وارد عملیاتی میشه که ارتباط سایر ماشینها رو با اون کند میکنه. میتونه ویروس باشه. شاید اون قسمتی که با دلفی کار کردند دیتای زیادی میخونه و کانکشنها رو نمیبنده. البته مطمئنم که اینها رو خودتون بهتر میدونید.