PDA

View Full Version : کار با دیتا گرید ویوو در asp.net

ghazal_mcn
پنج شنبه 20 شهریور 1393, 16:03 عصر
باسلام
چطور میتونم در دیتا گرید ویوو که حالت لینک باتن در یک ستون ایجاد کردم..با کلیک برو ی آن به صفحه ویرایش اطلاعاتی برم که مربوط به سطری باشد که لینک باتن آن انتخاب شده است و درواقع اطلاعات آن سطر را به تکس باکس های صفحه ویرایش منتقل کنم...اگه ممکنه با دستورات linqبفرمائید

ghazal_mcn
جمعه 21 شهریور 1393, 15:55 عصر
کسی آشنا نیس؟:(

nice_boy_a
شنبه 22 شهریور 1393, 14:36 عصر
سلام.
شما باید ID یا کلید اصلی اون سطر رو به صفحه ی ویرایش اطلاعات بفرستی و این کد رو بزار تو خصوصیت لینک از کنترل لینک باتن

<%# Eval("Field_ID","EditPage.aspx?id={0}") %>

با این کد ID یا کلید اصلی اون سطر به صفحه ی EditPage.aspx فرستاده میشه (در اصل با کوئری استرینگ ارسال میشه). دریافت کوئری استرینگ تو صفحه ی مقصد رو هم که بلدی! با گرفتن ID تو صفحه ی مقصد یه select بزن تو DB و اطلاعات رو واکشی کن.

ghazal_mcn
شنبه 22 شهریور 1393, 18:53 عصر
لینک باتن که خاصیت لینک نداره!
منظورتون commanbargumaneهستش؟

nice_boy_a
شنبه 22 شهریور 1393, 19:09 عصر
بین دو تگ وقتی مقداری وارد کنی، تبدیل میشه به لینک

<asp:LinkButton ID="LinkButton1" runat="server">Link</asp:LinkButton>

ghazal_mcn
شنبه 22 شهریور 1393, 19:57 عصر
ی سوال دیگه..من اطلاعات گریدویو از ی کوئری پر میشه ..واسه همین اسم ستون هام مث اسم داخل دیتابیسم میشه که انگلیسی هستن...امکان تغیرشو جز تغیر اسم ستون ها در دیتابیس امکان پذیر هست یا خیر؟

nice_boy_a
شنبه 22 شهریور 1393, 20:05 عصر
اره هست، بستگی داره GridView رو چه جوری Bind کردی، اگه با کد نویسی اینکارو انجام دادی، باید

GridViewName.Columns[1].HeaderText = "ColumnsName";

راه ساده ترش همونه که داخل کوئری اسم ستون ها رو عوض کنی

select FName as نام
from tbl

ghazal_mcn
یک شنبه 23 شهریور 1393, 11:37 صبح
ی سوال فنی..اگه عکس اسمش تو دیتابیس ذخیره شده باشه و خودش تو ی پوشه ..چطور میشه عکس مربوط به هر شخصو تو سطر مربوط ب خودش تو گریدویو نمایش داد؟

nice_boy_a
یک شنبه 23 شهریور 1393, 12:24 عصر
واسه راحتی کار بهتر بود مسیر عکس رو ذخیره میکردی.
باید یک کنترل Image داخل GridView بندازی و مثل Label اونو مقدار دهی کنی، با این تفاوت که خصوصیت ImageURL رو باید مقداردهی کنی(مسیر عکس رو بهش بدی).