PDA

View Full Version : سوال: جست و جو در سایت با استفاده از query string

mbasirati
پنج شنبه 20 شهریور 1393, 16:32 عصر
سلام
من یه صفحه سرچ ساختم که کاربر با استفاده از چندتا چک باکس و RadioButton سرچ انجام میده و روال اینه که با توجه به انتخابای کاربر یه سری کوئری استرینگ به همون صفحه ارسال میشه که با استفاده از اونا سرچ انجام میشه.
مشکل من اینه که من میخوام اگه کاربر همون url ایجاد شده توسط سرچ رو اگه توی آدرس بار مرورگر زد و صفحه سرچ بازشد با توجه به اون کوئری استرینگای موجود توی url، چک باکسها و radioButtonها تیک دار بشن.
کاری که من الان دارم میکنم یه طرفس. به این صورت که وقتی کاربر یه سری آیتما رو انتخاب میکنه و روی دکمه سرچ کلیک میکنه توی رویداد کلیک اون دکمه کوئری استرینگها ساخته میشه و صفحه با کوئری استرینگای موجود redirect میشه و بعد توی رویداد PageLoad یه تابع رو فراخوانی میکنم که میره با توجه به کوئری استرینگا به دیتابیس سلکت میزنه.

mohammad reza beizavi
پنج شنبه 20 شهریور 1393, 16:52 عصر
درود
شما باید توی همون PageLoad بری url رو هم چک کنی اگر url خالی بود (یعنی حاوی string اضافی نبود) که همون مقدارهای پیش فرض کنترلها نمایش داده بشه و در غیر اینصورت به ازای هر کنترل یا هر کنترلی که می خواید مقدارش تغییر پیدا کنه حتما مقداری توی url هست که با توجه به اونها کنترلها رو پر می کنید.

mbasirati
جمعه 21 شهریور 1393, 20:30 عصر
درود
شما باید توی همون PageLoad بری url رو هم چک کنی اگر url خالی بود (یعنی حاوی string اضافی نبود) که همون مقدارهای پیش فرض کنترلها نمایش داده بشه و در غیر اینصورت به ازای هر کنترل یا هر کنترلی که می خواید مقدارش تغییر پیدا کنه حتما مقداری توی url هست که با توجه به اونها کنترلها رو پر می کنید.

خب من الان توی pageLoad دارم بر اساس مقادیر انتخاب شده کنترلها، کوئری استرینگ می سازم. دوباره تو همون pageLoad که نمیشه بر اساس کوئری استرینگ کنترلها رو تیک دار کنم. میشه؟