PDA

View Full Version : سوال: سوال در مورد پر کردن دیتابیس و کپی کردن آن

AEbrahimi1377
جمعه 21 شهریور 1393, 17:08 عصر
سلام
من در حال طراحی یه برنامه به یه دیتابیس بزرگ هستم و می خوام از دوستم برای پر کردن دیتابیس کمک بگیرم
ولی اون هیچی از برنامه نویسی نمی دونه
می خوام یه برنامه برای پرکردن فیلد های اون دیتابیس بنویسم و با یه نرم افزار installer فایل exe تولید کنم و بدم به اون
چطوری می تونم بعد از این که دیتابیس رو پر کرد جدول های دیتابیس رو توی دیتابیس خودم کپی کنم و در برنامه ازش استفاده کنم؟

mohammad reza beizavi
جمعه 21 شهریور 1393, 18:01 عصر
درود بر شما
اگر هر دوی شما به یک شبکه متصل هستید این امکان برای شما وجود داره که یک connection string برای دوستتون بزارید که مستقیما داده هاش رو توی دیتابیس اصلی بزاره
اگر امکان اتصال به یک شبکه رو ندارید و یا اون شبکه مورد نظر اینترنته که سرعت خوبی نداره و هزینه هم داره، یک نسخه از دیتابیس رو روی سیستم دوستتون بزارید و بعد از اتمام کار با استفاده از import/export درون SQL Server اطلاعات رو بسیار سریع و ساده به دیتابیس خودتون انتقال بدید.

AEbrahimi1377
جمعه 21 شهریور 1393, 19:07 عصر
چطوری یه نسخه از دیتابیس رو در سیستم دوستم بزارم؟
قراره که اون پر کردن دیتابیس رو با یه برنامه سی شارپ که من تهیه کردم و اون رو سیستمش نصب کرده انجام بده نه در محیط SQL server
من چه فایلی رو باید Import کنم؟ چگونه؟

mohammad reza beizavi
جمعه 21 شهریور 1393, 19:27 عصر
خب برنامه سی شارپی که بهش میدید باید دیتابیس داشته باشه، حالا یا دیتابیس sqlce استفاده کردید که نیاز به نصب نداره یا اینکه sqlهای دیگه ای دارید که باید sqlserver روی سیستم دوستتون نصب کنید و دیتابیس رو یا با backup و restore و یا با attach کردن دتابیس رو روی سیستم دوستتون بگذارید.

فکر می کنید که کار دوستتون تموم شده باشه، یه backup از دیتابیس می گیرید و روی سیستم خودتون restore می کنید و اطلاعات رو با راست کلیک روی دیتابیس و انتخاب export اطلاعات رو به دیتابیس خودتون انتقال بدید.
بهتره سوالاتون مرحله به مرحله و قدم به قدم بپرسید تا ج.اب بهتری بگیرید و اینکه بگید تا چه اندازه با مفاهیمی که می پرسید آشنایی دارید.

AEbrahimi1377
جمعه 21 شهریور 1393, 20:14 عصر
وقتی با یه نرم افزار intaller یه فایل نصب می سازم با فرمت exe، آیا برای اجرای نرم افزار در ویندوز یه نفر دیگه باید SQL روی ویندوز اون نصب باشه؟؟؟
دیتابیس sqlce چیه؟

AEbrahimi1377
شنبه 22 شهریور 1393, 16:19 عصر
لطفا کمک کنید

mohammad reza beizavi
شنبه 22 شهریور 1393, 17:01 عصر
دوست گرامی
sqlserver ce نسخه بسیار کوچکی از sql server است که بسیاری از امکانات متداول sql را ندارد.
اما گزینه دیگری هم وجود دارد به نام localDB هست می تونید ازش استفاده کنید. چون publish کردن و نصب روی یک سیستم دیگه خیلی راحت و بی دردسره.
نیازی هم به نصب یک sql server روی کلاینت نداره. در غیر اینصورت باید شما یک engine دیتابیس روی کلاینت حالا یا با wizard یا با کد نصب کنید، دیتابیستون رو attach یا restore کرده و کارتون رو ادامه بدید.

نکته: LocalDB در دات نت 4.0.2 به بالا پشتیبانی میشه.

mz6488
شنبه 22 شهریور 1393, 20:09 عصر
دقت داشته باشین که localDb فقط روی ویندوزهای ویستا به بالا نصب میشه

mohammad reza beizavi
شنبه 22 شهریور 1393, 21:16 عصر
درود دوباره
خدمت دوست عزیز جناب mz6488، ممنون از راهنمایی تون
اما localdb روی win xp هم قابل نصبه، کافیه دات نت 4.0.2 رو نصب کنید که نیاز به SP2 ویندوز داره
همچنین دات نت 4.5 هم روز ویندوز xp نصب میشه و نیازمند SP3 ویندوز xp هست.

پس محدودیت به سیستم عامل ویندوز نیست و به دات نت بر میگرده.

mz6488
شنبه 22 شهریور 1393, 21:44 عصر
درود دوباره
خدمت دوست عزیز جناب mz6488، ممنون از راهنمایی تون
اما localdb روی win xp هم قابل نصبه، کافیه دات نت 4.0.2 رو نصب کنید که نیاز به SP2 ویندوز داره
همچنین دات نت 4.5 هم روز ویندوز xp نصب میشه و نیازمند SP3 ویندوز xp هست.

پس محدودیت به سیستم عامل ویندوز نیست و به دات نت بر میگرده.

والا ما که یه بار روی xp sp2 تست کردیم نصب نشد.
http://www.sqlcoffee.com/Troubleshooting097.htm

mohammad reza beizavi
شنبه 22 شهریور 1393, 22:08 عصر
از حضور تمام دوستان پوزش می خوام بابت اطلاعات اشتباه
مطلب دوست عزیزمون کاملا درسته

این مطلب کاملا این موضوع رو روشن کرد برام:
http://www.mssqltips.com/sqlservertip/2694/getting-started-with-sql-server-2012-express-localdb/