PDA

View Full Version : عدم اتصال در vs 2010 به بانک

hamix666
جمعه 21 شهریور 1393, 20:29 عصر
با سلام
من یک بانک در sql 2008 R2 ساختم زمانی که می خوام در vs 2010 همون بانک رو کانکن کنم این ارور را می دهد ---------------------------Microsoft Visual Studio
---------------------------
The database 'C:\PROGRAM FILES\MICROSOFT SQL SERVER\MSSQL10_50.MSSQLSERVER\MSSQL\DATA\AAA.MDF' cannot be opened because it is version 661. This server supports version 655 and earlier. A downgrade path is not supported.

Could not open new database 'C:\PROGRAM FILES\MICROSOFT SQL SERVER\MSSQL10_50.MSSQLSERVER\MSSQL\DATA\AAA.MDF'. CREATE DATABASE is aborted.

An attempt to attach an auto-named database for file C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL10_50.MSSQLSERVER\MSSQL\DATA\aaa.mdf failed. A database with the same name exists, or specified file cannot be opened, or it is located on UNC share.
OK
مشکلاز کجاست ؟

پیام حیاتی
جمعه 21 شهریور 1393, 21:14 عصر
سلام
اگر در حالت دیزاین،ویزارد خطا میده با نوشتن کوئری متصل کنید.

hamix666
جمعه 21 شهریور 1393, 21:21 عصر
چطوری باید اینکارو انجام بدم بلد نیستم در ضمن آیا با آپدیت کردن sql سرویس پک 2 این مشکل حل می شه؟

hamix666
جمعه 21 شهریور 1393, 21:30 عصر
کدش رو می شه بگید؟

mohammad reza beizavi
جمعه 21 شهریور 1393, 21:54 عصر
درود بر دوستان
فایل mdf شما روی sql server 2008R2 بوده ولی الان می خواید با نسخه ای که management اون مربوط به sql server 2008 هست بازش کنید. الان هم داره این پیام رو خیلی واضح بهتون میده که شما نمیتونید نسخه ای که با ورژن بالاتر ساخته شده رو نمی تونید با ورژن پایینتر باز کنید.
راه حل:
اگر نمی خواید ورژن SQL Srevr تون رو عوض کنید بهتره visual studio 2012 کنید.
اگرم می خواید با همین visual studio کار کنید بهتره یه بار Generate Script از دیتابیستون بگیرید و به دیتابیستون وصل بشید یه بانک اطلاعاتی بسازید و کارتون رو انجام بدید.

hamix666
جمعه 21 شهریور 1393, 22:44 عصر
درود بر دوستان
فایل mdf شما روی sql server 2008R2 بوده ولی الان می خواید با نسخه ای که management اون مربوط به sql server 2008 هست بازش کنید. الان هم داره این پیام رو خیلی واضح بهتون میده که شما نمیتونید نسخه ای که با ورژن بالاتر ساخته شده رو نمی تونید با ورژن پایینتر باز کنید.
راه حل:
اگر نمی خواید ورژن SQL Srevr تون رو عوض کنید بهتره visual studio 2012 کنید.
اگرم می خواید با همین visual studio کار کنید بهتره یه بار Generate Script از دیتابیستون بگیرید و به دیتابیستون وصل بشید یه بانک اطلاعاتی بسازید و کارتون رو انجام بدید.
ببنید من با sql2008 R2 ساختم الا می خوام در اسکیول ویژوال استدیو 2010 بازش کنم که این ارور رو میده حالا چی کار باید کنم؟

mohammad reza beizavi
جمعه 21 شهریور 1393, 23:04 عصر
اول یه سوال: برای چی می خواین توی vs بازش کنید؟؟؟
خب دیتابیس رو با همون sql server 2008 r2 بازکنید. کاراتون رو هم با vs انجام بدید.
باز کردن فایل دیتابیس هم توی vs 2010 اینجوره:
موقعی که add connection رو می زنید، DataSource شما روی Microsoft SQL Server Database File تنظیم شده، این رو باید تغییر بدین
روی Change بزنید و گزینه Microsoft SQL Server رو انتخاب کنید. Ok کنید.
حالا توی صفحه ی اصلی Server name رو نقطه بگذارید(.) (این مورد در صورتی هست که sql شما Instance پیشفرض باشه)
بعد Ok کنید و تمام دیگه.