PDA

View Full Version : درخواست آموزش برای مدیریت منوی سایت

sadeghpa80
جمعه 21 شهریور 1393, 21:20 عصر
سلام من می خوام تو سایتم منو هام از یک xml ساخته بشه
تا اینجا اوکیه ساختم و مشکلی نیست .
مشکل من اینه که می خوام برای هر یوزر یه دسترسی تعیین کنم که نمی دونم چی کارکنم ! یعنی یه یوزر یه آیتم رو داشته باشه یکی دیگه نداشته باشه !
آیا باید هر یوزر یه xml بسازم ؟ این جوری اگه مدیر سایت یه یوزر جدید ساخت فایل xml رو چی کار کنم ؟

ممنون میشم راهنماییم کنید
مرسی

sadeghpa80
جمعه 21 شهریور 1393, 21:21 عصر
البته یه نکته اجباری تو استفاده از xml نیست من خودم فکر میکنم باید از xml استفاده کنم . اگه راه دیگه هم داره بفرمایید ممنون میشم .

sun2rise
شنبه 22 شهریور 1393, 01:35 صبح
من تو مدیریت سایت خودم از روشی xml استفاده نکردم
و برای دسترسی دادن به کاربران از سشن استفاده کردم طوری که آی دی کاربر رو میگیرم وقتی که وارد یک ماژول میشه ابتدا بررسی میشه که آیا من بهش دسترسی دادم اگر دادم که ماژول براش باز میشه وگرنه ماژول مخفی میشه و ارور میده

sadeghpa80
شنبه 22 شهریور 1393, 08:14 صبح
من تو مدیریت سایت خودم از روشی xml استفاده نکردم
و برای دسترسی دادن به کاربران از سشن استفاده کردم طوری که آی دی کاربر رو میگیرم وقتی که وارد یک ماژول میشه ابتدا بررسی میشه که آیا من بهش دسترسی دادم اگر دادم که ماژول براش باز میشه وگرنه ماژول مخفی میشه و ارور میده

ممنون از شما
آیا از این روش میشه آیتم های منو رو کم و زیاد کرد؟
من میخوام کاری کنم یعنی کاربر 1 دسترسی به گزینه انجمن داشته باشه و کاربر شماره 2 دسترسی به گزینه انجمن نداشته باشه و اصلا هم توی منو نبینه
برای این چی کار میشه کرد ؟

sun2rise
یک شنبه 23 شهریور 1393, 03:03 صبح
برای این کار شما باید یکمی پیچیده به قضیه نگاه کنید
من یک تیبل برای مشخصات کاربران ایجاد کردم و یک تیبل دیگر برای دسترسی کاربران
تیبلی که دسترسی کاربران در آن قرار داره شامل فیلدهایی هستند که هر کدوم از فیلدها مشخصه یک منوی سایت هستش که اگر true باشه یعنی کاربر میتونه به اون دسترسی داشته باشه و اگر flase باشه یعنی کاربر نمیتونه به اون منو دسترسی داشته باشه
برای اعتبار سنجی کاربران هم از سشن استفاده میکنم که در سشن کاربران شماره آی دی ذخیره شده که با کلیک بر روی هر منویی ابتدا سشن رو دریافت میکنم و از دیتابیس مشخص میشه که آیا این کاربر اجازه ورود داره به این قسمت یا نه
البته این جزئی از ماجرا بود ماژولی که من نوشتم کمی پیجیده است

sadeghpa80
یک شنبه 23 شهریور 1393, 22:12 عصر
برای این کار شما باید یکمی پیچیده به قضیه نگاه کنید
من یک تیبل برای مشخصات کاربران ایجاد کردم و یک تیبل دیگر برای دسترسی کاربران
تیبلی که دسترسی کاربران در آن قرار داره شامل فیلدهایی هستند که هر کدوم از فیلدها مشخصه یک منوی سایت هستش که اگر true باشه یعنی کاربر میتونه به اون دسترسی داشته باشه و اگر flase باشه یعنی کاربر نمیتونه به اون منو دسترسی داشته باشه
برای اعتبار سنجی کاربران هم از سشن استفاده میکنم که در سشن کاربران شماره آی دی ذخیره شده که با کلیک بر روی هر منویی ابتدا سشن رو دریافت میکنم و از دیتابیس مشخص میشه که آیا این کاربر اجازه ورود داره به این قسمت یا نه
البته این جزئی از ماجرا بود ماژولی که من نوشتم کمی پیجیده است
ممنون این جوری میشه دسترسی داد من مشکلم اینه که بخوام منو ها کم و زیاد بشه
یعنی چی ؟
یعنی اینکه اگه کاربر a1 توی همون تیبلی که دسترسی میشه داد ،دسترسی به منوی کاربران =false بود ، کاربر a1 اصلا اون منو رو نبینه جای اینکه ببینه و بهش بگه شما دسترسی ندارید .
گبرای این چی کار میشه کرد
ممنون

sun2rise
سه شنبه 25 شهریور 1393, 03:27 صبح
خب من که به شما گفتم هر منویی که قراره باز بشه اول کاربر رو اعتبار سنجی میکنه و می بینه که کاربر به این منو دسترسی داده شده یا نه اگر دسترسی داره منو نشون بده اگر دسترسی نداره یک پیغام نشون بده و اطلاعات درون منو نمایش داده نشه