PDA

View Full Version : سوال: چگونه عکس برنامه را کنار فایل اجرایی قرار دهیم که داخل فایل اجرایی نباشد؟

Mojtaba0
شنبه 22 شهریور 1393, 02:33 صبح
سلام
چگونه عکس برنامه را کنار فایل اجرایی قرار دهیم و آدرسدهی کنیم که داخل فایل اجرایی نباشد؟
مثلا عکسی که در بک گراند فرم است یا عکس منوها و... از چه طریقی قرار دهیم تا داخل فایل اجرایی نباشد و خارج(کنار) از فایل اجرایی باشد.

با انتخاب هر یک از گزینه های زیر بازهم عکس در داخل فایل اجرایی قرار میگیرد و مستقلا کار میکند.مثلا اگر عکس از مسیرش حذف شد تاثیری بر برنامه ندارد.
چاره چیست؟

123389

برنامه ای در نظر بگیرید با 200عکس که عکسها باید در کنار برنامه باشند.و وجود آنها در فایل اجرایی موجب دو برابر شدن حجم برنامه میشود.

مجید آرتا
شنبه 22 شهریور 1393, 14:41 عصر
خوب یک پوشه توی قسمت Solution Explorer بسازید و عکس هارو توی پوشه بریزید
بعد کل عکس هارو به وسیله دکمه Shift انتخاب کن و به propertis برو این دو خاصیت رو برابر کن با:
Build Action=None
Copy To OutPUT Directory=Copy If newer

بعد میتونی بگی
string fn=Application.StartupPath + @"\pic\esme axet";
if(File.Exists(fn)==true)
{
Code Haton
}

یا میتونی اسم عکسارو توی یه آرایه بریزی بریزی و کد قویتری بنویسی
یکم کار دارم وگرنه بهار راهنماییت می کردم
یکم کار کنی میفهمی

Mojtaba0
شنبه 22 شهریور 1393, 18:46 عصر
سلام
ممنون از پاسخ شما.
الان من میتونم فایلهای عکسمو کنار برنامه بذارم.
الان من میتونم از طریق کد عکسها رو به کنترلها مثلا به منوها نسبت بدم.و اینکار رو در FormLoad انجام میدم که باعث میشه موقع طراحی از ظاهر موقع اجرا خبر نداشته باشم چون در فرم لود عکسها ست میشن.

سوال:
آیا امکان استفاده از عکس کنار برنامه بصورت ویزارد هم هست؟

مثلا از منوی راست کلیک منوها و سپس Set Image...

123415

الان من میتونم
از طریق کد عکسها رو به کنترلها مثلا به منوها نسبت بدم.

و اینکار رو در FormLoad انجام میدم که باعث میشه موقع طراحی از ظاهر موقع اجرا خبر نداشته باشم

چون در فرم لود عکسها ست میشن در ظاهر موقع طراحی چیزی تغییر نمیکنه.

راه حل چیه ؟

arashsoft
دوشنبه 24 شهریور 1393, 09:05 صبح
گزینه : project resource file را انتخاب کنید و سپس با استفاده از دکمه import عکس خود را وارد کنید این عکس در داخل پوشه resource کپی می شود اما بعد از ساخت نهایی دیگر نیاز به این عکس وجود ندارد

Mojtaba0
دوشنبه 24 شهریور 1393, 19:58 عصر
گزینه : project resource file را انتخاب کنید و سپس با استفاده از دکمه import عکس خود را وارد کنید این عکس در داخل پوشه resource کپی می شود اما بعد از ساخت نهایی دیگر نیاز به این عکس وجود ندارد
با این کار عکس داخل فایل اجرایی قرار میگیره و حجم فایل افزایش پیدا میکنه.
(پروژه من عکس زیاد داره و عکسها لازم هم هست که کنار برنامه باشن)

هدف اینه که عکس کنار برنامه باشه.
ولی تنها اینکار توسط کد را بلدم و چون کدها تو فرم لود هستن موقع طراحی نمیبینم که دارم چی درست میکنم :متفکر:

دوستان بدجور گیر این مشکلم.

راه حلی اگه بلدین ارائه بدین لطفا.:عصبانی++: