PDA

View Full Version : برخورد با خطای Could not load file or assembly به هنگام اجرای گزارش ساخته شده با کریستال ریپورت

adineh67
شنبه 22 شهریور 1393, 03:09 صبح
با سلام.من کریستال ریپورت نصب کردم و از طریق اون گزارشمو ساختم ولی موقع اجرا با خطای زیر روبرو میشم:

Could not load file or assembly 'file:///C:\Program Files\SAP BusinessObjects\Crystal Reports for .NET Framework 4.0\Common\SAP BusinessObjects Enterprise XI 4.0\win32_x86\dotnet1\crdb_adoplus.dll' or one of its dependencies. The system cannot find the file specified.

توی app.config قطعه کد زیر رو اضافه کردم ولی جواب نداد:

<startup useLegacyV2RuntimeActivationPolicy="true">
<supportedRuntime version="v4.0" sku=".NETFramework,Version=v4.0"/>
</startup>
<runtime>
<generatePublisherEvidence enabled="false" />
</runtime>

دوستان برنامه نویس راه حل دیگه ای سراغ دارین ؟
پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

مجید آرتا
شنبه 22 شهریور 1393, 07:25 صبح
این کارو که میگم رو انجام بدید شاید مشکلتون حل بشه
در قسمت Solution Explorer بر روی propertis دابل کلیک کنید و به قسمت Debug بروید و اونجا به دنبال این گزینه بگردید Enable The Visual Studio Hosting Process و تیکشو بردارید
به امید خدا مشکلتون حل میشه

adineh67
شنبه 22 شهریور 1393, 07:44 صبح
ممنون از لطف شما
امتحان کردم متاسفانه جواب نداد :ناراحت:

مجید آرتا
شنبه 22 شهریور 1393, 14:18 عصر
سلام
دوسته من یه احتمال زیاد یک فایل dll از پروژتون پاک شده یا اینکه به این مسیر بروید و چک کنید این فایل موجوده
crdb_adoplus.dll
تو این خرطا میگه که نمیتونم پیداش کنم یا تعریفش کنم توی پروژه

C:\Program Files\SAP BusinessObjects\Crystal Reports for .NET Framework 4.0\Common\SAP BusinessObjects Enterprise XI 4.0\win32_x86\dotnet1\crdb_adoplus.dll'

adineh67
شنبه 22 شهریور 1393, 17:33 عصر
C:\Program Files\SAP BusinessObjects\Crystal Reports for .NET Framework 4.0\Common\SAP BusinessObjects Enterprise XI 4.0\win32_x86\dotnet1\crdb_adoplus.dll

ممنون از راهنمایی دوبارتون فایلی که گفتین نبود دانلودش کردم و مجدد به مسیر نصب کریستال اضافش کردم اما همچنان همون پیغامو میده فکر کنم مشکل از کریستال ریپورتی هست که نصب کردم
این نرم افزار رو با نام SAP_Crystal_Reports_runtime_engine_for_.NET_Framew ork_4_32bit از سایت وطن دانلود گرفته بودم اگه نسخه کاملی ازش دارید ممنون میشم لینک دانلود بذارید.

adineh67
شنبه 22 شهریور 1393, 21:41 عصر
الان یه چیزی متوجه شدم
یه برنامه دارم که روی net3.5. کریستال ریپورتو بدون این خطا اجرا میکنه اما برنامه ای که دارم باهاش کار می کنم net4 . هستش و موقع اجرای برنامه خطای مذکور رو میده
یعنی ممکنه ایراد از ورژن کریستال ریپورتم باشه و اگه هست میشه لینک دانلود واسه ورژن جدید رو بذارید

پیشاپیش سپاسگزارم

asadimilad
یک شنبه 23 شهریور 1393, 00:29 صبح
این دو تنظیم را انجام بده مشکل حل می شود انشاا...
من قبلاً این مشکل را برای خودم برطرف کرده بودم اگر مشکلتون حل نشد پیام بزار در غیر اینصورت :تشویق:

adineh67
یک شنبه 23 شهریور 1393, 08:39 صبح
برنامه خودش اون تنظیماتیو که فرمودین داشت ولی جواب نمیده
اما یه برنامه دیگه دارم که net3.5. هست و بخوبی جواب میده متاسفانه پروژه ای که در حال حاضر دارم روش کار می کنمو نمیتونم برگردونم به net3.5. و مجبورم با net4. کار کنم که کریستال ریپورت روش خطا میده :عصبانی++: