PDA

View Full Version : سوال: نمایش null در combox

Iran58
شنبه 22 شهریور 1393, 10:00 صبح
سلام
یک combox داریم که از داده آن را ازجدولی می خوانیم و نمایش می دهیم(تا اینجا حله)
اما می خواهم یک ستون به این combox خودم اضافه کنم که متن آن هیچ باشد وهنگامیکه روی آن کلیک کردم نرود از جدول داده را بخواند می خواهم مقدار null را برگرداند
چگونه باید کد بنویسم

abdullah20
شنبه 22 شهریور 1393, 10:50 صبح
بیشتر توضیح بدید دوست عزیز متوجه نشدیم

Iran58
شنبه 22 شهریور 1393, 11:08 صبح
بیشتر توضیح بدید دوست عزیز متوجه نشدیم
باسلام
این کمبوباکس داره اطلاعات را جدولی می خوانه
(هندوانه با کد 1,خیار باکد2,کوجه باکد3)و در کموباکس اسم میوه هانمایش داده می شود
(تااینجا را می توانم انجام بدهم)
حال می خواهم یک گزینه به کمبوباکس اضافه کنم بعنوان ایتم اول بنویسد هیچ
نمی خواهم در جدول برای هیچ کدی اختصاص بدهم
این کمبوباکس را برای گزارشگیری می خواهم

veniz2008
شنبه 22 شهریور 1393, 12:39 عصر
سلام.
می تونید از Union بصورت زیر استفاده کنید. در کد زیر فرض شده که نام فیلدی که نمایش داده شده stdname و نام فیلدی که کد رو نگه میداره stdid هست.
زمانیکه از union استفاده می کنید، نام ستون های خروجی از نام ستون های اولین select گرفته میشه به همین خاطر برای راحتی کار با استفاده از AS برای ستون 'هیچ' از stdname و برای ستون 20- هم نام stdid رو در نظر گرفتم تا با ستون های جدول یکسان بشه (به جای عدد 20- می تونید هر کدی رو که خودتون دوست دارید برای ستون 'هیچ' در نظر بگیرید، فقط عددی بدید که با کدهای جدولتون یکی نباشه) .
شما می تونید هر نام دلخواه و غیر یکسانی رو هم قرار بدید ولی هر نامی که میذارید باید در موقع ست کردن کمبوباکس (خاصیت های DispalyMember و ValueMember) از همون نام ها استفاده کنید.

select -20 AS 'stdid' , N'هیچ' AS 'stdname' union select stdid,stdname from TblStudent
موفق باشید.