PDA

View Full Version : فرق مامبو و جوملا و میترا

papa_fal
شنبه 06 خرداد 1385, 11:16 صبح
با سلام به دوستان
ممنون میشم که فرق مامبو و جوملا و میترا را کامل بگید.
با تشکر

arash_hemmat
شنبه 06 خرداد 1385, 16:34 عصر
وقتی که مدیران شرکت تولید کننده مامبو تصمیم گرفتند که قسمتهایی از مامبو رو بصورت متن باز منتشر نکنند و اجازه نامه رو از GPL خارج کنند تیم توسعه دهنده مامبو از شرکت جدا شد و پروژه رو با نام جوملا و بصورت متن باز و با اجازه نامه GPL ادامه داد. میترا یک ترجمه از مامبو هست و کلا ترجمه خوبی هست البته ترجمه های دیگه ای هم از مامبو وجود داره مثل ترجمه ای که سایت mambolearn.com انجام داده.

papa_fal
سه شنبه 09 خرداد 1385, 07:03 صبح
با تشکر از شما
یعنی حالا دیگه مامبو متن باز نیست؟؟؟؟؟؟؟؟

pishgam_host
پنج شنبه 16 شهریور 1385, 10:23 صبح
میترا که همون مامبو هست و هیچ فرقی نداره .اما جوملا منظم تر و سریع تر از مامبو هست و فعلا از نظر امنیتی بهتر از مامبو کار می کنه و از کاربران فوق العاده زیادی بر خورداره .ولی متاسفانه utf-8 و ساپورت نمی کنه که اونو ما واردش کردیم و با utf-8 مشکلی نداره .

alirezador
چهارشنبه 22 شهریور 1385, 20:05 عصر
سلام
ببخشید من یک خورده از ماجرا پرتم میشه بگید این جوملا چی هستش
تا اون جایی که یادم میاد یک نو ع تالار گفتگو هستش؟

cybercoder
پنج شنبه 23 شهریور 1385, 19:59 عصر
ولی متاسفانه utf-8 و ساپورت نمی کنه

خیلی جالبه

cybercoder
شنبه 25 شهریور 1385, 09:33 صبح
ببخشید من یک خورده از ماجرا پرتم میشه بگید این جوملا چی هستش
تا اون جایی که یادم میاد یک نو ع تالار گفتگو هستش؟

می تونید از http://joomla.org اطلاعات لازمه رو بگیرید.

موفق باشید.

pishgam_host
شنبه 25 شهریور 1385, 15:12 عصر
جوملا یه سیستم مدیریت محتوی سایت هست .یه cms .اصلا هم یه تالار گفتگو نیست .
آقای vahidAM جان .چیش جالبه ؟
یعنی من دروغ می گم ؟ اینو می تونید از مدیر مسئول جوملا او آر جی سوال کنید .جوملا به utf-8 مشکل داره .یعنی یونی کد عربی رو که الان خاطر نیست و میشناسه .
البته الان دیگه برای ما با utf-8 مشکلی نداره .نسخه توسعه داده شده ما هست ، چند روز دیگه بیرون میاد .

pishgam_host
شنبه 25 شهریور 1385, 15:18 عصر
با تشکر از شما
یعنی حالا دیگه مامبو متن باز نیست؟؟؟؟؟؟؟؟

چرا .هنوز تحت گنو و جی پی ال هست .من چند روز پیش بتا شو دان کردم .هنوز اوپن سورس هست .مشکلی از این لحاظ نیست .اما من توصیه می کنم جوملا رو استفاده کنید .بهتره از مامبو هست .
البته مامبو یه خرده داره خودشو جمع و جور می کنه .جوملا هم یکسری جاهاش باید جمع و جور بشه .اگه این کارو نکنه مجبوریم خودمون برای نسخه فارسی اینکارو انجام بدیدم .
موفق باشید .

cybercoder
جمعه 31 شهریور 1385, 12:28 عصر
با تنظیم کاراکترست به راحتی utf-8 ساپورت می شه. کافیه در فایل XML مربوط به Template انکدینگ رو utf-8 تنظیم کنید.

البته الان دیگه برای ما با utf-8 مشکلی نداره .نسخه توسعه داده شده ما هست ، چند روز دیگه بیرون میاد .

در ضمن دوست عزیز جهت اطلاع اینجا بایک مشت آدم بوق طرف نیستید.

موفق باشید.

Mohammad Minaei
جمعه 31 شهریور 1385, 21:27 عصر

در ضمن دوست عزیز جهت اطلاع اینجا بایک مشت آدم بوق طرف نیستید.
بهترین برداشت از صحبت اول اینه که ایشون این نسخه رو برای وبمستر هایی آماده می کنن که از طراحی وب و حداقل xml هیچ چیز نمی دونن!!
اگر منظورشون این نبوده با پاسخ دوم جوابشون داده شده!!

LordDevil
پنج شنبه 06 مهر 1385, 12:03 عصر
من جوملا فارسی رو نصب کردم زیاد به درد نخورد

szabeh
یک شنبه 23 مهر 1385, 16:21 عصر
بهترین نسخه mambo4.5.3h فارسی شده توسط مامبولرن هستش امتحان کنید.

cybercoder
دوشنبه 24 مهر 1385, 08:27 صبح
بهترین نسخه mambo4.5.3h فارسی شده توسط مامبولرن هستش امتحان کنی

در توضیح و ادامه باید بگم مامبولرن یعنی:
صاحبان مامبو هستند و مایرو ادعای بی خودی در مورد مامبو داره
در ضمن مایرو برخی سورس های مامبولرن رو که توسط برنامه نویسان سوپر حرفه ای مامبولرن نوشته شده رو انکریپت کرده که من از همین جا فریاد دادخواهی رو در بیان مظلومیت و صداقت مامبولرن و دزدی اثر و زیرپا گذاشتن GNU/GPL رو توسط مایرو اعلام می کنم. در ضمن گروه مایرو هیچ حقی در مورد مامبو ندارند. گویا در کشوری که گروه مایرو مستقر هستند کسی برای GPL ارزشی قائل نیست.
زنده باد مامبولرن

vahab_vb
جمعه 12 آبان 1385, 15:40 عصر
اول لازمه که بگم من تازه وارد آموزش نرم افزارهای CMS شدم.
سوالی که داشتم اینه که اون مامبو ایی رو که گفتید از سایت مامبو لرن دریافت کنیم. از امکان UTF-8 پشتیبانی میکنه ؟ یا نه ؟
خواهشا فقط جواب منو بدید. ممنون

cybercoder
جمعه 12 آبان 1385, 16:46 عصر
سوالی که داشتم اینه که اون مامبو ایی رو که گفتید از سایت مامبو لرن دریافت کنیم. از امکان UTF-8 پشتیبانی میکنه ؟

همه نسخه های مامبو utf-8 رو پشتیبانی می کنند.
جناب حکایت شما هم شده حکایت اون یارو که می گفت لیلی مرد بود یا زنا یه نگا به پست های قبلی مینداختی بد نبود.
به هرحال موفق باشید