PDA

View Full Version : ایجاد فاکتور جدید

Juventus FC
شنبه 22 شهریور 1393, 12:56 عصر
درود بر اساتید

من یک فرم دارم که یک Data Grid و 3 Button در آن هست یکی از Button ها نامش "فاکتور جدید" به این صورت که هر موقع روی این Button کلیک میکنیم اطلاعات درون Data Grid باید پاک شود و Data Grid آماده دریافت رکوردهای جدید باشد ! من دستور Delete که مینوسیم که کلی Data Grid پاک بکنه پیغام خطا میده اما دستور Delete به صورت رکورد به رکورد هیچ پیغام خطایی نیست.

الآن برای ایجاد فاکتور جدید ، باید چه دستوری بنویسیم که با اون تمامی رکوردهای موجود در Data Grid پاک شود ؟

m.4.r.m
یک شنبه 23 شهریور 1393, 22:54 عصر
Adodc1.Recordset.MoveFirst
Do
Adodc1.Recordset.delete
Loop Until Adodc1.Recordset.EOF = True

Juventus FC
دوشنبه 24 شهریور 1393, 14:09 عصر
من مشابه این کد و بلد بودم منتها وجه تشابه هر دو این دو کد اینکه در خط دوم به :

Adodc1.Recordset.delete

Run Time Error میگیره، برنامه اجرا میده و این خط اجرا میشه و عمل پاک شدن انجام میشه ولی این Error تهش میده.

m.4.r.m
پنج شنبه 27 شهریور 1393, 23:59 عصر
برنامتو بزار اینجا اصلاح کنم

Juventus FC
جمعه 28 شهریور 1393, 16:40 عصر
برنامتو بزار اینجا اصلاح کنم

بفرمایید مشابه همون فایلی هست که تو اون تاپیک قرار داده بودم منتها با یک کمی تغییر ! ببینید میتونید پیغام خطاش رو اصلاح کنید.

ایلیا آخوندزاده
شنبه 29 شهریور 1393, 07:35 صبح
باسلام و درود
مشکلش رو حل کردم.وقتی دستور پرینت می دادم به صورت مکرر پیام زیر داده می شد که علت آن تایمر بود که اونم رفع کردم تا یکبار پیام رو بده . پروژه رو هم ضمیمه می کنم :

Juventus FC
شنبه 29 شهریور 1393, 15:15 عصر
باسلام و درود
مشکلش رو حل کردم.وقتی دستور پرینت می دادم به صورت مکرر پیام زیر داده می شد که علت آن تایمر بود که اونم رفع کردم تا یکبار پیام رو بده . پروژه رو هم ضمیمه می کنم :

آقا دمت گرم من دقیقا دنبال همچین چیزی بودم ! حالا یک سوال این درحالی که رکوردی در دیتا گرید نباشه پیغام خطا میده میشه شرطی گذاشت که اگر رکوردی در دیتا گرید نبود یک پیغام بده که رکوردی وجود نداره ؟

ایلیا آخوندزاده
شنبه 29 شهریور 1393, 16:03 عصر
با سلام و درود

Juventus FC
شنبه 29 شهریور 1393, 16:12 عصر
با سلام و درود

آقا دمت گرم من دقیقا دنبال همچین چیزی بودم ! حالا یک سوال این درحالی که رکوردی در دیتا گرید نباشه پیغام خطا میده میشه شرطی گذاشت که اگر رکوردی در دیتا گرید نبود یک پیغام بده که رکوردی وجود نداره ؟

توجه کنید.