PDA

View Full Version : ازمون انلاین

mohsen_1687
شنبه 22 شهریور 1393, 14:21 عصر
با سلام
من میخوام یه ازمون انلاین ایجاد کنم سوالات و گزینه ها از دیتابیس خونده میشن و یک صفحه خواهیم داشت که تعدادی سوال به همراه گزینه که با ریدیوباتن نشون داده میشن داره
حالا وقتی کاربر دکمه ثبت رو زد من چطور میتونم مقادیر رو بگیرم , اینکه کدوم گزینه از کدوم سوال انتخاب شده
با تشکر

nice_boy_a
شنبه 22 شهریور 1393, 16:01 عصر
سلام.
با سناریویی که گفتی:

قطعا برای هر سوالی 4-5 تا گزینه وجود داره که یکیشون گزینه ی صحیح هست. نمیشه از بین همه ی گزینه ها، 3 گزینه به صورت تصادفی و گزینه ی صحیح رو به کاربر نشون داد.
چون بعضی گزینه ها وجود داره که به سوال ربطی نداره! پس باید گزینه هایی باشه که به سوال نزدیک تره(بیشتر از این تحلیل رو باز نمیکنم، چون مطمئنا خودت تحلیلش کردی)

باید سوالات رو داخل GridView یا هر کنترل دیگه که خواستی قرار بدی و گزینه ها رو هم داخل GridView یا هر کنترل دیگه که خواستی قرار بدی ! :لبخند: قاطی کردیـــآ !
یعنی باید GridView تو در تو استفاده کنی. اینجوری وقتی کاربر هر گزینه رو انتخاب کنه، راحت میشه تشخیص داد که گزینه ی انتخابی مربوط به کدوم سواله.

mohsen_1687
شنبه 22 شهریور 1393, 18:43 عصر
همه سوالات چهار گزینه دارن , سوال و گزینه ها و پاسخشون تو یه جدول هستن حالا سوال من اینجاس که بعد از نمایش سوالات و گزینه هاشون (همشون تو یه صفحه هستن) موقعی که کاربر رو دکمه ثبت کلیک کرد چطوری باید بفهمم کدوم گزینه هارو انتخاب کرده
مثلا کدوم گرینه از سوال با کد 1 رو جواب داده

nice_boy_a
شنبه 22 شهریور 1393, 20:13 عصر
حالا سوال من اینجاس که بعد از نمایش سوالات و گزینه هاشون (همشون تو یه صفحه هستن) موقعی که کاربر رو دکمه ثبت کلیک کرد چطوری باید بفهمم کدوم گزینه هارو انتخاب کرده

دوست عزیز من که گفتم باید از GridView تو در تو استفاده کنی.

CsharpNevisi
شنبه 22 شهریور 1393, 20:34 عصر
بعد از نمایش سوالات و گزینه هاشون (همشون تو یه صفحه هستن) موقعی که کاربر رو دکمه ثبت کلیک کرد چطوری باید بفهمم کدوم گزینه هارو انتخاب کرده
این شکلی :
این میشه کدهای اچ.تی.ام.ال :

<%@ Page Language="C#" AutoEventWireup="true" CodeBehind="WebForm1.aspx.cs" Inherits="WebApplication2.WebForm1" %>

<!DOCTYPE html>

<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head runat="server">
<title></title>
</head>
<body style="direction:rtl;">
<form id="form1" runat="server">
پایتخت ایران کجاست ؟ :
<asp:RadioButtonList ID="RadioButtonList1" soal="پایتخت ایران کجاست ؟" runat="server">
<asp:ListItem >تهران</asp:ListItem>
<asp:ListItem >اصفحان</asp:ListItem>
<asp:ListItem >مرکزی</asp:ListItem>
<asp:ListItem >تبریز</asp:ListItem>
</asp:RadioButtonList>
چه زبان برنامه نویسی ای در بستر دات نت میباشد ؟ :
<asp:RadioButtonList ID="RadioButtonList2" soal="چه زبان برنامه نویسی ای در بستر دات نت میباشد ؟" runat="server">
<asp:ListItem >C++</asp:ListItem>
<asp:ListItem >Java</asp:ListItem>
<asp:ListItem >C#</asp:ListItem>
<asp:ListItem >Assembli</asp:ListItem>
</asp:RadioButtonList>
<asp:Button ID="Button1" runat="server" Text="Button" OnClick="Button1_Click" />
</form>
</body>
</html>

این هم کدهای سی شارپت :

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Web;
using System.Web.UI;
using System.Web.UI.WebControls;

namespace WebApplication2
{
public partial class WebForm1 : System.Web.UI.Page
{
protected void Page_Load(object sender, EventArgs e)
{

}

protected void Button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
string Javab = "";
foreach (Control a in form1.Controls)
{
if (a is RadioButtonList)
{
RadioButtonList b = a as RadioButtonList;
Javab += "در پاسخ به سوال (" + b.Attributes["soal"] + ") گزینه (" + b.SelectedValue + ") را انتخاب کرده <br />";
}
}
Response.Write(Javab);
}
}
}