PDA

View Full Version : بهترین انتخاب برای ساخت پرتال داخلی؟

usef64
شنبه 22 شهریور 1393, 17:05 عصر
با سلام.

من برای راه اندازی پورتال داخلی برای سازمانم و افزودن یه سری امکانات به اون( مثل چت، فروم، مدیریت اسناد و...) نیاز به یک انتخاب درست دارم.

به نظرتون برای اینکار کدوم گزینه مناسب تره : SharePoint یا DotNetNuke یا حتی joomla؟ و اینکه مدیریت و حرفه ای شدن توی کدومشون راحت تره؟

پیام حیاتی
شنبه 22 شهریور 1393, 17:12 عصر
حتی جوملا!

usef64
یک شنبه 23 شهریور 1393, 08:55 صبح
میشه بپرسم از چه نظر میگید جوملا؟

nice_boy_a
یک شنبه 23 شهریور 1393, 09:47 صبح
با سلام.

من برای راه اندازی پورتال داخلی برای سازمانم و افزودن یه سری امکانات به اون( مثل چت، فروم، مدیریت اسناد و...) نیاز به یک انتخاب درست دارم.

به نظرتون برای اینکار کدوم گزینه مناسب تره : SharePoint یا DotNetNuke یا حتی joomla؟ و اینکه مدیریت و حرفه ای شدن توی کدومشون راحت تره؟

سلام.
DotNetNuke و joomla بیشتر برای سایت های عمومی کاربرد داره و برای پورتال های تخصصی که کارهای ثبت اسناد و ... رو انجام میدن پیشنهاد نمیشه! چون هسته ی جوملا واسه سایت عمومی نوشته شده، و بعضی ها اومدن و یه سری ماژول و کامپوننت واسش نوشتن، و اگه هم ماژول مدیریت اسناد وجود داشته باشه قطعا حرفه ای نیست، چون فقط در حد یه "ماژول" هست نه "سیستم مدیریت اسناد".

usef64
یک شنبه 23 شهریور 1393, 11:05 صبح
یعنی میگید این دو تا، تو کار کم میارن؟
خب پس بهترین گزینه برای پورتال، به نظرتون چیه؟اگه بخوام از base کد بزنم، طول میکشه و من انقدر فرصت ندارم.

nice_boy_a
یک شنبه 23 شهریور 1393, 11:21 صبح
تو حیطه خودشون کم نمیارین، شاید از نظر کارایی، اون انتظاراتی که شما میخواین رو نتونن برآورده کنن، چون کارشون یه چیز دیگه ست! فکر کن شما بخوای با پراید مصالح ساختمانی جا به جا کنی!:لبخند: میشه ولی بعد یه مدت باید فاتحه پراید رو خوند!

در مورد پورتال های آماده اطلاعی ندارم.

usef64
یک شنبه 23 شهریور 1393, 12:22 عصر
به نظرتون به جز بحث مدیریت اسناد، توی سایر امکانات (مثل امکان چت یا تالار گفتگوی اعضا یا آزمون آنلاین و...) این گزینه ها مناسبن؟
و اگر میگید نه، پس پیشنهادتون چیه؟

nice_boy_a
یک شنبه 23 شهریور 1393, 12:29 عصر
تالار گفتگو که خودش یک CMS محسوب میشه، همین انجمن برنامه نویس یه نمونه تالار گفتگوست، ولی اگه بخوای ماژول تالار گفتگو واسه جوملا یا دات نت نیوک نصب کنی قطعا امکاناتشون قابل مقایسه با تالارهای گفتگو نیست و خیــــلی ضعیف هستن.
چت رو میشه به عنوان ماژول تو همه نوع سایتی استفاده کرد.
آزمون آنلاین هم تقریبا مثل تالار گفتگو. میشه گفت خودش یه سیستم حساب میشه، مدیریت کاربران و دروس و ... داره!

usef64
دوشنبه 24 شهریور 1393, 08:53 صبح
یعنی میگید انتخاب بین اینها زیاد مهم نیست، چون تک تک مواردی که من میخوام، خودشون یه برنامه مجزا حساب میشن و ربطی به نوع cms پورتال من ندارن؟
و اینکه با توجه به تجربه دوستان، واقعا انتخاب درست و موفق، با ریسک پایین، کدوم میتونه باشه؟