PDA

View Full Version : حرفه ای: ShapeFile های نقشه شهرهای ایران

morteza271
شنبه 22 شهریور 1393, 18:57 عصر
سلام دوستان.

چند وقتی هست که توی سایت تایپیک میزنم ولی دریغ از یک پاسخ!!
نمیدونم دلیلش چیه ولی یادم میاد زمانی بود وقتی یه تایپیک میزدم به ساعت نمیکشید که چند تا پاسخ واسش میذاشتن دوستان! ولی الان خیلی متفاوت شده!!!

حالا این تایپیک رو زدم امیدوارم حداقل به این تاپیک پاسخ داده بشه!

من میخوام نقشه شهرهای مختلف ایران رو توی برنامم نمایش بدم و از طرفی میخوام به صورت آفلاین باشه.
که در همین راستا با SharpMap آشنا شدم که به نظرم کنترل خوبی هستش و فقط نیاز داره که فایل های shp شهرهای موردنظر رو داشته باشم.

حالا از دوستان کسی میدونه این فایل ها رو از کجا میتونم پیدا کنم؟
کسی از دوستان این فایل ها رو نداره؟

خواهشا پاسخ بدین...

mreram
شنبه 22 شهریور 1393, 19:04 عصر
پیشرفت شما احتمالا زیاد بوده دوستان توانایی پاسخ به سوالاته شما رو ندارند :چشمک::گیج:

morteza271
شنبه 22 شهریور 1393, 19:07 عصر
پیشرفت شما احتمالا زیاد بوده دوستان توانایی پاسخ به سوالاته شما رو ندارند :چشمک::گیج:
ببخشید دوست عزیز قصد توهین ندارم.
پیشرفت من زیاد نبوده؛ عدم مراجعه کاربران حرفه ای به این سایت کم شده!
حالا دلیل این چی میتونه باشه خدا میدونه!!!

veniz2008
شنبه 22 شهریور 1393, 20:04 عصر
سلام دوستان.

چند وقتی هست که توی سایت تایپیک میزنم ولی دریغ از یک پاسخ!!
نمیدونم دلیلش چیه ولی یادم میاد زمانی بود وقتی یه تایپیک میزدم به ساعت نمیکشید که چند تا پاسخ واسش میذاشتن دوستان! ولی الان خیلی متفاوت شده!!!

حالا این تایپیک رو زدم امیدوارم حداقل به این تاپیک پاسخ داده بشه!

من میخوام نقشه شهرهای مختلف ایران رو توی برنامم نمایش بدم و از طرفی میخوام به صورت آفلاین باشه.
که در همین راستا با SharpMap آشنا شدم که به نظرم کنترل خوبی هستش و فقط نیاز داره که فایل های shp شهرهای موردنظر رو داشته باشم.

حالا از دوستان کسی میدونه این فایل ها رو از کجا میتونم پیدا کنم؟
کسی از دوستان این فایل ها رو نداره؟

خواهشا پاسخ بدین...
ُسلام.
یه سایت و یه لینک رو قبلا در این زمینه دیده بودم که امیدوارم به دردتون بخوره :
آدرس سایت :
http://download.geofabrik.de/asia/iran.html
اطلاعات جغرافیایی به روز ایران را از آدرس زیر می‌تونید دریافت کنید (داخل همون سایتی که بهتون آدرس دادم هم همین لینک رو به همراه توضیحاتش می تونید پیدا کنید) :
http://download.geofabrik.de/asia/iran-latest.shp.zip

پیشرفت من زیاد نبوده؛ عدم مراجعه کاربران حرفه ای به این سایت کم شده!
حالا دلیل این چی میتونه باشه خدا میدونه!!!
دلایل این کم استقبالی کاربران حرفه ای بخشی بخاطر مدیریت ضعیف سایت هست که چیزی و کسی که براش مهم نیست کاربر و مخاطب هست. یه مدیر خسته و بی تفاوت که فقط بلده دوره جدید برگزار کنه و ... .
بخشی هم مربوط به خود ماست.
این سایت، یه سایت مرده و ساکن هست. اگر دقت کنید هیچ بحث علمی خاصی، هیچ تنوع و هیچ پیشرفت محسوسی رو شاهد نیستیم.
در بخشی که مربوط به خود ما کاربران هست برمیگرده به فرهنگ ضعیف ما ایرانی ها در نشر علم به دیگران.
این مشکل اکثریت ماست که حاضر نیستیم چیزی رو ولو با پول به کسی یاد بدیم. چقدر انسان (شما بخونید انسان پست) دیدم که با وجود گرفتن پول، باز هم کم کاری می کنن و همه چیز رو نمی گن (عمدا" هم نمیگن).
مثلا خود شما جناب troski، الان چند وقته که فعالیت ندارید؟ فقط وقتی که سوال دارید فیلتون یاد هندستون می کنه.
آیا به عنوان یه ایرانی اصلا نه ایرانی به عنوان یه انسان، حاضرید یه مقاله ولو 10 صفحه ای درباره اطلاعاتی که در زمینه کار با سرویس های نقشه، کار با دوربین های مدار بسته و ... یاد گرفتید رو در اختیار دوستانتون در این سایت و سایر سایت ها قرار بدید که نفر بعدی که راه شما رو در پیش میگیره آواره این سایت و اون سایت نشه؟
متاسفانه ایراد ما اینه که وقتی یه چیزی رو یاد می گیریم، می ریم و دیگه پشت سرمون رو هم نمی بینیم. فقط عادت به گرفتن علم داریم ولی عادت به پس دادن علم نداریم در صورتیکه اگر هر کسی در هر زمینه ای که تبحر داره یه مطلب کوتاه بذاره، جمع اون مطالب می تونه خیلی راهگشا باشه.
مطالب بالا درباره همه ما بود و امیدوارم برداشت شخصی از حرف هام نشه.
موفق باشید.

morteza271
شنبه 22 شهریور 1393, 22:56 عصر
ممنونم دوست عزیز.
سایت ها رو بررسی میکنم و ایشا... بتونم کارمو انجام بدم. بازم ممنون.

دلایل این کم استقبالی کاربران حرفه ای بخشی بخاطر مدیریت ضعیف سایت هست که چیزی و کسی که براش مهم نیست کاربر و مخاطب هست. یه مدیر خسته و بی تفاوت که فقط بلده دوره جدید برگزار کنه و ... .با این نظرتون بدجوری موافقم!

در بخشی که مربوط به خود ما کاربران هست برمیگرده به فرهنگ ضعیف ما ایرانی ها در نشر علم به دیگران. این رو هم قبول دارم واقعا همینطور هم هست!
ولی در مورد این جمله :

مثلا خود شما جناب troski، الان چند وقته که فعالیت ندارید؟ فقط وقتی که سوال دارید فیلتون یاد هندستون می کنه.
باید بگم شما درست میگین من چند وقته اصلا به سوالات بقیه دوستان جواب نمیدم!
دلیلش این نیست که نمیخوام اطلاعاتمو به بقیه منتقل کنم. دلیل اصلی اون اینه که راستش وقت زیادی ندارم به دلیل شرایط خاصی که دارم(البته این شرایط رو برخی از دوستان همین سایت در جریانش هستن)
بعضی وقتها هم که کمی وقتم آزاد میشه میام به سایت میبینم که یا سوالی پرسیده نشده که من بتونم چوابشو بدم و یا اینکه سوالاتی که پرسیده شده اونقدر تکراری هستن که راستش بی خیال جواب دادنش میشم. چون سوالات تکراری زیادی داره تو این سایت پرسیده میشه. و برخی افراد بدون اینکه جستجو کنن میان تایپیک ایجاد میکنن در صورتی که اگه جستجو میکردن سریعتر به جواب میرسیدن!
ولی بازم میگم دلیل اصلی من به خاطر نداشتن وقت هستش.

وگرنه من خودم طوری هستم که وقتی چیزی رو یاد دارم مطمئن باشید اگه کسی ازم سوال کنه به بهترین شکل که میتونم جوابشون رو میدم.
توی این مدت که توی بحث ها هم شرکت نکردم دوستان زیادی بودن که بهم پیام خصوصی دادن و سوال پرسیدن و منم به سوالاتی که در حد توانم بوده پاسخ دادم و حتی با برخی از دوستان هم شماره موبایلمو دادم و وقتی کار دارن باهام تماس میگیرن و اگه بتونم مشکلشون رو حل میکنم.

ولی خب الان به دلیل شرایطی که دارم خیلی کمتر به این سایت میام و قبول دارم که بیشتر به خاطر مشکلات و تایپیک های خودم به سایت سر میزنم.

خودتون هم میدونین مشکل این سایت فراتر از این چیزهاست و باید مدیران سایت بیشتر به فکر سایت باشن و همش به فکر جیب خودشون نباشن!
موفق باشید

morteza271
شنبه 22 شهریور 1393, 23:27 عصر
ممنونم دوست عزیز.
سایتی که معرفی کردین خیلی خوب بود ممنون و یه سری فایل از ایران ازش دانلود کردم.

فقط اینکه شما تا چه حد با نقشه کار کردین و میتونین بیشتر کمکم کنین؟
من الان مثلا یکی از فایل ها رو با sharpmap توی برنامم باز کردم و نقشه جاده های ایران رو آورد. وقتی مثلا زوم میکنم و میرم داخل شهر مشهد خیلی خوب خیابان ها و سایر موارد شهر مشهد رو نشون میده.
فقط اینکه فقط یه سری خط رو نمایش میده و برای نمایش مثلا نام هر خیابان و ... باید چیکار کنم؟
در این مورد میتونین کمکم کنین که چطوری میتونم نقشه رو شبیه به نقشه های آنلاین کنم؟
با تشکر...

morteza271
دوشنبه 24 شهریور 1393, 23:15 عصر
ممنونم دوست عزیز.
سایتی که معرفی کردین خیلی خوب بود ممنون و یه سری فایل از ایران ازش دانلود کردم.

فقط اینکه شما تا چه حد با نقشه کار کردین و میتونین بیشتر کمکم کنین؟
من الان مثلا یکی از فایل ها رو با sharpmap توی برنامم باز کردم و نقشه جاده های ایران رو آورد. وقتی مثلا زوم میکنم و میرم داخل شهر مشهد خیلی خوب خیابان ها و سایر موارد شهر مشهد رو نشون میده.
فقط اینکه فقط یه سری خط رو نمایش میده و برای نمایش مثلا نام هر خیابان و ... باید چیکار کنم؟
در این مورد میتونین کمکم کنین که چطوری میتونم نقشه رو شبیه به نقشه های آنلاین کنم؟
با تشکر...