PDA

View Full Version : سوال: شروع طراحی و برنامه نویسی وب سایت

maryam mani
شنبه 22 شهریور 1393, 20:58 عصر
سلام
دوستان من یه سالی هست که درسم (آی تی) تموم شده و میخوام که طراحی وب سایت یاد بگیرم. با HTML و CSS تا حدی آشنایی دارم. میشه راهنمایی م کنید که از کجا شروع کنم و اینکه الان بیشترین نیاز بازار کار چی هستش ؟ممنون

arash691
شنبه 22 شهریور 1393, 21:54 عصر
از اونجایی که تو ایران قسمت front end ( سمت کلاینت ) و back end ( سمت سرور ) همه رو یک نفر انجام میده بجز شرکت های بزرگ تر که تخصصی تر کار میکنن . اول سمت کلاینت رو شروع کن بیاد گرفتن HTML , CSS , JS البته یچیزی رو بهت بگم اینکه میگم اول شروع بکن یوقت اشتباه نشه که فکر کنی مثلا" اگه اینا رو یاد نگیری یا کم یاد بگیری چون پیشنیاز برنامه نویسی سمت سرور هستش بعد اونجا ضرر میکنی نه اینطوری نیست اینا اصلا" ربطی بهم آنچنان ندارن فقط خروجی سمت سرور رو پوشش میدن . حتی میتونی HTML , CSS , JS رو درحال انجام پروژه هم یاد بگیری ولی کند تر پیش میری بهتره اینا رو یکم کار کرده باشی که همش برات علامت ؟ نباشه که الان باید اینجا چیکار کنم. بعدشم برای سمت سرور شما باید یک زبان برنامه نویسی سمت سرور انتخاب کنی مثل PHP ، Ruby , Python , ... ویا اگه پیشنه ی کار با Java (SE ( داری JSP و اگر دات نت کار کردی ASP.NET رو میتونی شروع بکنی میون این همه انتخاب PHP رو بهت پیشنهاد میکنم ولی چرا ؟
1- کار کردن باهاش سادس
2- منابع اموزشی خارجی و فارسی زیادی داره ( در مورد نمونه ی فارسی مجموعه اموزشی PHP مقدماتی تا پیشرفته آقای شهرکی http://packages.ncis.ir اولین نمونه معتبری هستش که تو ایران ساخته شده از نظر خودم )
3 - مثل دات نت ترو مقید به استفاده از یکسری اصول نمیکنه و یا مثل JSP اینقدر خشک و سخت نیست که دلت رو بزنه هم میتونی PHP خام کد بزنی هم میتونی تحت یکی از فریمورک هاش کار کنی حتی میتونی خودت فریمورک خودت رو بنویسی این اخری بنظرم خیلی خوبه :)
4 - روند ساخت هر چیزی رو با دقت یاد میگیری بطور مثال یه فرد مبتدی تو دات نت میتونه از کامپوننت اماده Login استفاده بکنه بدونه اینکه بفهمه پشت داستان چه خبره ولی با PHP مرحله به مرحله کدی که میزنی یه چیز جدید یاد میگیری خلاصه اگه کدها رو بفهمی هیچ ابهامی تو ذهنت باقی نمیمونه
5 - این مورد اخر شاید زیاد مهم نباشه ولی برای من مهمه اونم اینه که حجم ابزارهایی که شما نیاز داری تا سایتت رو بصورت local با یکی از سرور های مجازی نظیر xamp , wamp راه بندازی یچیزی کمتر از 500 مگابایت میشه اما حالا برای راه اندازی یه سایت ASP.NET ( ویژوال استدیو ، SQL SERVER و IIS ) مجموعا" بیشتر از 10 گیگ فضای هاردت رو اشغال میکنه بماند کلی RAM و CPU هم درگیر میشه

godofphp
شنبه 22 شهریور 1393, 22:42 عصر
ببخشید دوست عزیزم ولی نمونه ی معتبر توی ایران نداریم
شما html css رو بلدید خوبه قدم اول برداشته شد
دومین قدم اینه که زبان انگلیسی رو تقویت کنی برادر چون هر چی هست این اجنبی ها در میارن و باید ما انگلیسی بلد باشیم تا عقب نمونیم
اگر قصد فراگیری یک زبان یا هر چیزی را دارید مطمئن باشید کسی که اون رو درست کرده برای یادگیری اون هم چاره اندیشی کرده مثلا میخای php یاد بگیری نه کتاب اضافی میخای نه فیلم اضافی
من دارم از روی تجربه خودم میگم میچرخی و میچرخی دوباره برمیگردی همون منوآل خود سازمان php و مجبور میشی زبانت رو تقویت کنی و بعد میبینی که یادگیری چقدر راحت و شیرین بوده و میگی ای کاش من از اول این کار رو انجام میدادم
هرگز کسی نمیتونه یک چیزی رو به شما پیشنهاد بده چون افراد متخصص هرگز روی چیزی تعصب ندارند بلکه بر اساس زمان و موارد مورد نیاز و هزینه ی خودشون بهترین ها رو انتخاب میکنند من اگه امروز به شما بگم asp بهتره یا php
در حقیقت یک نوع عدم وجود تخصص و مهارت خودم رو رسوندم
دوست عزیز من دارم به تو و به همه جوونای ایرانی توصیه میکنم باید درگیر بشی تا یاد بگیری من نه برنامه نویس بودم نه طراح وب نه چیز دیگه ای رشته ی منم کامپیوتر نبود اما من میتونم بگم من یک گیگ هستم
این چیزیه که بهش علاقه پیدا کردم و بخاطر شوقی که داشتم اومدم سمتش به چیزایی مثل درآمد و پیشرفت و اینجور چیزا هم فکر نمیکردم و به همین دلیل هم هست که همیشه از خودم راضی ام چون در اندازه ی که دوست دارم بلدم و هر وقت هم عشقم بیشتر شد ، بیشتر یاد میگیرم
این سوال هم مطمئن باشید به جوابی نمیرسه مگر خودتون جدی تحقیق خودتون رو شروع کنید سریع به نتیجه برسید با انرژی ادامه بدید و یه چیزی رو یاد بگیرید....

Mohammadsgh
شنبه 22 شهریور 1393, 22:52 عصر
باور کنید php manuel برای یادگیری زیاد خوب نیست. برای کسایی که بلدن و می خوان خودشونو قوی کنن خوبه.
من کتاب آقای محمد مصدری از انتشارات ناقوس رو گرفتم که خیلی خوبه.دوم پکیج آقای شهرکی که این دو خیلی خیلی خیلی خیلی بهم کمک کردن:لبخند:خوبیی که پکیج آقای شهرکی داره چون مشکلاتو با انگلیسی بر طرف میکنه پس از دیدن پکیج قدرت جستجوتون به زبان انگلیسی به طرز شگفت انگیزی قوی تر میشه:لبخندساده:برای من که اینطور بوده:لبخندساده:

دانیال دزفولی
شنبه 22 شهریور 1393, 23:06 عصر
اول به فکر یادگیری باشید بعد بازار کار

اول html css رو قوی کن بعد برو سراغ بقیه ی کارا

mr.designer
یک شنبه 23 شهریور 1393, 00:37 صبح
شما تو هر کاری تخصص داشته باشی برات کار هست
اگه میخوای سمت سرور کار کنی همون یه اشنایی جزئی با html.css.javascript داشته باشی برات کافیه
اینم نظر شخصی منه اگه میخوای اینترنتی کار کنی php یاد بگیر اگه میخای وارد شرکتی بشی asp.net یاد بگیر
اگه نخواستی سمت سرور کار کنی و سمت کاربر کد نویسی کنی بهتره کامل html.css.javascript.jquery.photoshop یاد بگیری و ایده پرداز و خلاق باشی
منابعی که استفاده میکنی سعی کن انگلیسی باشه چون تو اموزش های ایرانی بیشترش غیر اصولی و کد نویسی چند سال پیشو یاد میدن
در کنارش هم اگه وقت و حوصله داری زبان انگلیسی هم کار کن اگه انگلیسیو یاد بگیری و زرنگ باشی میتونی درامدتو چند برابر کنی

arash691
یک شنبه 23 شهریور 1393, 10:14 صبح
باور کنید php manuel برای یادگیری زیاد خوب نیست.

کلا" داکیومنت ها برای افرادی که میخوان تازه شروع بکنن زیاد خوب نیست ولی اگه عادت بکنن دیگه نیاز به هیچکسی برای یادگیری یه ابزار یا زبون جدید ندارن ... من همیشه میرم سراغ اموزش تصویری برای شروع حالا چه فارسی چه زبان اصلی ...

ashokri.nll
یک شنبه 23 شهریور 1393, 10:22 صبح
اگه شروع نکردی به نظرم شروع نکن ماشا الله انقدر طراح وب هست که اگه بخای شروع کنی نمیتونی راهی پیش ببری برای بازار کار ، البته ممکنه تو شهر خودتون بتونی با ... بتونی کار بگیری ازشون ولی تو نت پره .

برنامه نویسی نرم افزاری تا وب بهتره . { تجربه 4 سال کار تو وب خودم رو بهت کفتم البته نظرم من اینه ! } خوددانی ؟!

hamedarian2009
یک شنبه 23 شهریور 1393, 11:24 صبح
بهترین روش برای یادگیری استفاده از ویدیوهای آموزشی هست و یک مشکلی که هست ویدیو ها و یا مقالات اموزشی ایرانی اکثرا ناقص هستن مثلا چند جلسه رو گزاشتن بعدش دیگه کلا سایت به روز نشده و متوقف شده و کتاب هم پیشنهاد نمیکنم چون تا بیاد ترجمه بشه و مجوز انتشار بگیره چندین سالی وقت میگیره و دیگه بعضی از مطالبش قدیمی میشه
از ویدیوهای اموزشی انگلیسی استفاده کنید و به نظرم اگه میخاهین یاد بگیرین باید هزینه کنید و بهترین منبع هم سایت +Tuts هست که باید کارت اعتباری بین المللی داشته باشین تا بتونید course هارو دانلود کنید بعدش که یاد گرفتین باید با php.net دوست صمیمی بشین

hooman.pro
یک شنبه 23 شهریور 1393, 20:40 عصر
اگر دنبال نیاز بازار کاری برو اندروید. اگرم با این یه کلمه حرف من رفتی اندروید یک هفته بعدش برو بیرون.
چرا؟ چون که آدم به هر کاری علاقه داره توش اوستا میشه و ازش نون میخوره نه اینکه نیاز بازار کار چیه و ..
به شدت بهت توصیه میکنم اگر دنبال پولی و علاقه خاصی به برنامه نویسی نداری خودتو سرکار نزار و برو دنبال هر کار دیگه ای بجر برنامه نویسی . چون این کار نیاز به علاقه داره و اگر نباشه میبری

Mohammadsgh
یک شنبه 23 شهریور 1393, 21:08 عصر
اگه شروع نکردی به نظرم شروع نکن ماشا الله انقدر طراح وب هست که اگه بخای شروع کنی نمیتونی راهی پیش ببری برای بازار کار ، البته ممکنه تو شهر خودتون بتونی با ... بتونی کار بگیری ازشون ولی تو نت پره .

برنامه نویسی نرم افزاری تا وب بهتره . { تجربه 4 سال کار تو وب خودم رو بهت کفتم البته نظرم من اینه ! } خوددانی ؟!
جوملاکار و وردپرس کارن که خیلی زیادن نه برنامه نویس:لبخندساده:

mahmod2000
دوشنبه 24 شهریور 1393, 07:25 صبح
من نمیدونم چرا کسی که با جوملا یا وردپرس کار میکنه رو جزء برنامه نویس نمیدونن!!
این در صورتی صحیح هست که طرف با جوملا فقط بیاد سایتش رو راه بندازه و توش کد نویسی نکنه، ولی زمانی که برنامه نویسی بخواد سایت جوملاییش رو توسعه بده، کار هایی واقعا خوب میتونه انجام بده، حتی میتونه برنامه بنویسه که کلا به خوده کتابخانه های جوملا مربوط نشه که بعد اگه یه موقع جوملا آپدیت جدید داد، به مشکل نخوره.
برنامه نویس خوب میتونه تو بدترین جاها هم کار خودشو به نحو احسن انجام بده، بدونه اینکه به جایی وابسته باشه. اتفاقا بعضی مواقع برنامه نوشتن با جوملا، باعث میشه خیلی از کدنویسی های تکراری رو انجام ندی و کارت راحتتر پیش بره :لبخندساده:

موفق باشید.

سوداگر
دوشنبه 24 شهریور 1393, 09:48 صبح
الان بیشترین نیاز بازار کار چی هستش ؟
امنیت اطلاعات خیلی به رشته شما نزدیکه و لینوکس هم بازار کار خوبی داره.
من هنوز خیری از برنامه نویسی (دات نت) ندیدم. بعد از عید امسال دوباره مرتکب حُرّیت! شدم (حُرّیت=آزادگی=گرایش به دنیای نرم افزارهای آزاد و متن باز) گفتم ایراد از مایکروسافته که باعث میشه پیشرفتی نداشته باشم. فعلا مایکروسافت رو خط زدم که به نظرم خیلی وضع بهتر شد. این مایکروسافت لعنتی تا میومدم LINQ رو یاد میگرفتم یهو EF4 اومد تا WPF و Silverlight فهمیدم چیه و خواستم با Blend کار کنم silverlight به زباله دان تاریخ رفت. قبلا هم VB6 بود که فکر میکردم حالا حالاها موندگار باشه ولی با معرفی دات نت 3.5، تقریباً VB6 منهدم شد و همینطور خیانت های رایگان! مایکروسافت ادامه دارد...
اگر هم بعد از یاد گرفتن برنامه نویسی با PHP و درک MVC و پکیج پیشرفته جناب شهرکی چیزی عایدم نشد میرم سرایداری/نگهبانی یکی از آپارتمان های تهران ماهی یک تومن حقوق + جای خواب + بیمه + غذا و اوقات بیکاری قالی بافی یاد میگیرم برای روز مبادا :متعجب: چون دیگه مطمئن میشم استعدادش رو نداشتم تقصیر بنده خدا مایکروسافت نبوده :قهقهه:

برنامه نویسی نرم افزاری تا وب بهتره . { تجربه 4 سال کار تو وب خودم رو بهت گفتم البته نظرم من اینه ! } خوددانی ؟!
آقاهه تعریف میکرد بعد از یکسال شرکتشون میخواست یک برنامه حسابداری بیرون بده، شرکت رقیب اومد برای زمین زدن ایشون یه برنامه رایگان منتشر کرد و ایشون قاعدتا باید ورشکست شده باشه :متفکر:
کپی رایت هم که بنازم به بلاد کفر که از ما مسلمونها جلو زده اند!!
مراحل ثبت نرم افزار هم که شاهنامه در قسمت هفت خان رستم به اون اشاره ای ضمنی داشته! و خان هشتم رو اخوان ثالث تعریف کرده(نابودی رستم!)
با این اوضاع وانفسا هرچی از وابستگی درآمد ما با کپیرایت و ثبت و ... دورتر باشیم به نفع ماست (فیلمساز و برنامه نویس ویندوز و خواننده نشویم ایده آل هست!)

maryam mani
یک شنبه 30 شهریور 1393, 00:26 صبح

تو شهری که زندگی می کنم بیشتر طراح وب سایت میخوان تا برنامه نویس نرم افزاری. نرم افزاریا بیشتر پروژه های دانشجویی میگیرن و می نویسن که البته درآمدشونم بد نیست. ولی کلا من علاقه ای به برنامه نویسی نرم افزاری ندارم .

maryam mani
یک شنبه 30 شهریور 1393, 00:33 صبح
اگر دنبال نیاز بازار کاری برو اندروید. اگرم با این یه کلمه حرف من رفتی اندروید یک هفته بعدش برو بیرون.
چرا؟ چون که آدم به هر کاری علاقه داره توش اوستا میشه و ازش نون میخوره نه اینکه نیاز بازار کار چیه و ..
به شدت بهت توصیه میکنم اگر دنبال پولی و علاقه خاصی به برنامه نویسی نداری خودتو سرکار نزار و برو دنبال هر کار دیگه ای بجر برنامه نویسی . چون این کار نیاز به علاقه داره و اگر نباشه میبری
متاسفانه نمیشه که بری دنبال هر کار دیگه ای :لبخندساده: من دارم تو یه حوزه ی غیر مرتبط با رشته ام کار می کنم ولی حتی اگه درآمدش خوب هم باشه بازهم احساس نیاز می کنی که کاری رو انجام بدی که درسشو خوندی. حداقل برا من اینجوریه. به عنوان یه نفر که آی تی تموم کرده چند تا آپشن بیتر که ندارم: یا باید برم شبکه کار کنم یا برنامه نویسی یا...حالا تجارت الکترونیک. غیر از اینه؟

maryam mani
یک شنبه 30 شهریور 1393, 00:36 صبح
ببخشید دوست عزیزم ولی نمونه ی معتبر توی ایران نداریم
شما html css رو بلدید خوبه قدم اول برداشته شد
دومین قدم اینه که زبان انگلیسی رو تقویت کنی برادر چون هر چی هست این اجنبی ها در میارن و باید ما انگلیسی بلد باشیم تا عقب نمونیم
اگر قصد فراگیری یک زبان یا هر چیزی را دارید مطمئن باشید کسی که اون رو درست کرده برای یادگیری اون هم چاره اندیشی کرده مثلا میخای php یاد بگیری نه کتاب اضافی میخای نه فیلم اضافی
من دارم از روی تجربه خودم میگم میچرخی و میچرخی دوباره برمیگردی همون منوآل خود سازمان php و مجبور میشی زبانت رو تقویت کنی و بعد میبینی که یادگیری چقدر راحت و شیرین بوده و میگی ای کاش من از اول این کار رو انجام میدادم
هرگز کسی نمیتونه یک چیزی رو به شما پیشنهاد بده چون افراد متخصص هرگز روی چیزی تعصب ندارند بلکه بر اساس زمان و موارد مورد نیاز و هزینه ی خودشون بهترین ها رو انتخاب میکنند من اگه امروز به شما بگم asp بهتره یا php
در حقیقت یک نوع عدم وجود تخصص و مهارت خودم رو رسوندم
دوست عزیز من دارم به تو و به همه جوونای ایرانی توصیه میکنم باید درگیر بشی تا یاد بگیری من نه برنامه نویس بودم نه طراح وب نه چیز دیگه ای رشته ی منم کامپیوتر نبود اما من میتونم بگم من یک گیگ هستم
این چیزیه که بهش علاقه پیدا کردم و بخاطر شوقی که داشتم اومدم سمتش به چیزایی مثل درآمد و پیشرفت و اینجور چیزا هم فکر نمیکردم و به همین دلیل هم هست که همیشه از خودم راضی ام چون در اندازه ی که دوست دارم بلدم و هر وقت هم عشقم بیشتر شد ، بیشتر یاد میگیرم
این سوال هم مطمئن باشید به جوابی نمیرسه مگر خودتون جدی تحقیق خودتون رو شروع کنید سریع به نتیجه برسید با انرژی ادامه بدید و یه چیزی رو یاد بگیرید....
قدم دوم هم برداشته شد. چون در حال حاضر مدرس زبان انگلیسی هستم. الانم که همه رو زبان تاکید کردند کلی خوشحال شدم :لبخند:

maryam mani
یک شنبه 30 شهریور 1393, 00:42 صبح
اول به فکر یادگیری باشید بعد بازار کار

اول html css رو قوی کن بعد برو سراغ بقیه ی کارا
تقصیر من نیست. دنبال هرچی رفتیم و یاد گرفتیم نوبتِ ما که رسید گفتن خسته نباشین، دیگه نیازی نداریم :|