PDA

View Full Version : راهنمایی در مورد نصب برنامه تحت وب asp mvc5

royalpardaz
شنبه 22 شهریور 1393, 23:09 عصر
با عرض سلام خدمت اساتید محترم سوالی داشتم مبنی بر این که بنده برنامه تحت وب ام را می خوام در اول کار که تحویل داده می شود به این صورت باشد که روی وب سرور که پابلیش شد در صورت فراخوانی ببیند که اگر دیتابیس و جداول و کاربرها اوکی هست که شروع به کار می کند و صفحه لاگین ظاهر شده و کاربرا شروع به لاگین کرده و کارهای رومزه را انجام می دهند اما در غیر این صورت یعنی دفعه ی اول است که برنامه نصب می شود یک صفحه ای ظاهر شده و ای پی دیتابیس سرور اسم دیتابیس یوزر و پسورد را پرسیده و جداول را درست می کند و در صفحه بعدی اسم کاربر و رمز عبور ادمین را ایجاد کرده و ادمین لاگین می کند و کاربرهای بعدی را ایجاد می کند تا این جای کار ایرادی نیست من یک کاربر در دیتابیس ساختم که با آن یوزر و پسورد این کار را انجام می دهم حالا می خوام خودم یوزر را در همان صفحه اول ایجاد کنم که به آن دیتابیسی که ساخته می شود سطح دسترسی داشته باشد یا به این صورت که در شبکه های دامین یک یوزری ادمین اکتیو دایرکتوری بدهد که با آن یوزر و پسورد دیتابیس ساخته شود همچنین در شبکه های ورک گروپ موندم چی کار کنم که یوزر دیتابیس سرور را وب سرور شناسایی کند با عرض معذرت یک ذره دراز شد. ممنون از راهنمایی اساتید

sunn789
یک شنبه 23 شهریور 1393, 00:32 صبح
توصیه من اینکه میتونید با یه سناریو بهتر کارتو بهتر بیش ببری ، یه نگاه یه Identity 2 بینداز و مثال معروفش که باید از طریق nuget اضافش کنی ، شاید کمکت کنه.

royalpardaz
یک شنبه 23 شهریور 1393, 01:38 صبح
دوست عزیز نگرفتم من قضیه رو میشه کامل توضیح بدین که مشکل کار این جا هست که باید اون کاربری که دیتابیس و جداول را ایجاد کنه باید تو sql قبلا ایجاد شده باشد و گرنه نمیشه دیتابیس را ایجاد کرد
ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنین

sunn789
یک شنبه 23 شهریور 1393, 01:48 صبح
ببین دوست عزیز در صورتی که ار Codefirst استفاده کنید خود mvc در صورتی که بانکهایجاد نشده باشد برای شما ایجادش میکند و اگر مثال Identity 2 رو هم نصب کرده باشید یه کاربر، با دسترسی admin که شما میتوانید تغییرش هم بدهید ایجاد کنید و دو منو هم فقط برای مدیر ارشد که قبل از اجرای پروژه ایجاد کردین میسازد یعنی اگر با نام کاربری همان مدیری که در کد ها تعیین کرده وارد شوید دو منو اضافه برای ایجاد نقش جدید و همچنین ایجاد کابر جدید و اتصال کاربر به نقش برای شما ایجاد میکند که خود شما هم میتوانید تغییراتی درونش بدین

royalpardaz
یک شنبه 23 شهریور 1393, 02:42 صبح
من عذر می خوام مثل این که منظورم رو درست نتونستم برسونم برنامه در اول چک می کنه web configi یا دیتابیسی هست می گه برو داخل برنامه نیست که همون هدف منه برای نصب میره صفحه اینستال برنامه را میاره که برنامه را نصب کند میاد ای پی دیتابیس سرور اسم دیتابیس اسم کاربر و رمز عبور را می پرسد با این اطلاعات دیتابیس ایجاد شده و همچنین جداول را خودم customize شده درست کردم همه این ها کانکشن استرینگ محتواش هست برای ارتباط بعد که اوکی شد میره صفحه بعدی یک کاربر و رمز عبور ایجاد می کنم برای ادمین برنامه ، مثل نصب جوملا یا سی ام اس های دیگه اول میگه اسم دیتابیس و نام کاربری دیتابیس و رمز عبور که میریم تو دایرکت ادمین این ها را ایجاد می کنیم بعد تو صفحه نصب جوملا میدیم

sunn789
یک شنبه 23 شهریور 1393, 21:17 عصر
سلام
امیدوارم اشتباه راهنمایی نکنم اما این سیستم که شما میخواهید پیاده سازی کنید بهتره با WCF و یا WEBAPI باشد .