PDA

View Full Version : آمارگیری از کاربران

radan63
شنبه 06 خرداد 1385, 11:52 صبح
من می خواهم آماری از بازدیدهایی که از زمان شروع سایت تا امروز شده و آماری از بازدیدهای امروز را داشته باشم
خواهش میکنم جواب سوالهایم را بدهید و کسی لینکی به من معرفی نکند چون گیج گیج شده ام
وقتی کسی ورد سایت میشه باید یک شمارنده داشت که هر دفعه یک واحد به آن اضافه میشه حالا سوالهام
1.آیا باید این شمارنده هر دفعه مقدارش رو از یک فایل متنی یا database بگیره بعد از اینکه مقدارش رو اضافه کرد داخل daatbase بریزه آ؛یا این درسته؟
2.آیا باید چک کرد که آیا کاربر قبلا وارد سایت شده یا نه ؟هر جند دفعه که بیاد بی هیچ قیدی یکی به شمارنده اضافه بشه؟ اگه قراره چک بشه آیا با ip چک میشه و چه طوری به ip کاربر میشه دست پیدا کرد ؟

3.آیا باید عملیات داخل sesion _start باشه و متغیر شمارنده باید همین جا داخل همین رویداد باشه؟
4.وقتی می خواهیم آمار بازدیدکنندگان روز رو بگیریم آیا این درسته که داخل session_startتاریخ روز رو بدست بیاریم بعد به سراغ databaseبریم اگه تاریخ امروزه یکی به شمارنده اضافه کنه وگرنه جدول پاک میشه و شمارنده ای که آمار یک روز رو میده از صفر شروع میشه؟
خواهش می کنم روند کاری رو خوب توضیح بدید نیاز فوری دارم.

nazaninam
چهارشنبه 10 خرداد 1385, 09:19 صبح
با اینکه خیلی مطرح شده توضیح میدم
ببینید دوست من اینا که فرمودید همه سلیقه ایست یه موقع یه تعداد بازدیدکنندگان ساده میخواهید که فقط یه سلول توی بانک رو ذخیره میکنه میتونه تو بانک باشه یا فایل متنی...
به اینطورت که اگر میخواهید هر بار که کاربر سایت رو باز میکنه فقط یه کانت بندازه( معمولش اینه)
کد نویسی مربوط به update تیبل رو توی session start قرار بدید...
update mytable set counter=counter+1
به همین سادگی...
اگر میخواهید آمار دقیقتر بگیرید خوب میتونید تاریخ روز رو چک کنید اگه این تاریخ توی بانک وجود نداشت یک سطر به بانک اضافه میشه که مربوط به این روز هست و اگه وجود داشت از عمل update استفاده میکنید... باز هم میگم به سلیقه و کاربردش مربوطه نمیشه یه نسخه پیچید ...

hana2064
چهارشنبه 19 تیر 1387, 15:51 عصر
می شه درباره کانتر و امار سایت بهتر توضیح بدین ممنون