PDA

View Full Version : راهنمایی در مورد سیستم عامل اپن سورس

Sina.iRoid
یک شنبه 23 شهریور 1393, 10:55 صبح
سلام دوستان. ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.

من می خوام در زمینه امنیت اطلاعات فعالیت کنم و برای همین می خوام که یه سیستم عامل اوپن سورس روی لپ تاپم نصب کنم. قبلا یکبار اوبونتو نصب کردم ولی به دلایل مشکلاتی که داشت لپ تاپم خیلی داغ می کرد. الان نمی دونم که چی نصب کنم که هیچ مشکلی نداشته باشه. کارت گرافیک لپ تاپم انویدیاست و وقتی که اوبونتو نصب می کنم باید نرم افزار بامبلی نصب کنم که داغ نکنه. اما خیلی دردسر داره برای همین بیخیالش شدم.
حالا می خواستم بدونم چه توزیعی و نصب کنم که مشکلی نداشته باشه.
ممنون اگر راهنماییم کنید.

godofphp
یک شنبه 23 شهریور 1393, 10:59 صبح
ubuntu محبوب ترین توزیع لینوکس هست و بعد از اون توزیع های فراوانی برای لینوکس هست ولی شما که توی زمینه امنیت و اینجور چیزا میخوایید کار کنید بهتره backtrack (http://en.wikipedia.org/wiki/BackTrack) رو نصب کنید

Sina.iRoid
یک شنبه 23 شهریور 1393, 11:41 صبح
ممنون از راهنماییتون.
می خواستم بدونم این توزیع مثه اوبونتو باعث داغ شدن سیستم میشه. این مشکل خیلی من و اذیت می کنه. ممنون.

godofphp
یک شنبه 23 شهریور 1393, 12:51 عصر
نمیدونم داغ شدن سیستمون از چیه ولی در کل اگه توی ابونتو داغ میکنه باید توی بک ترک هم داغ کنه مگه اینکه داغ کردن از خود سیستم عامل نباشه و شاید از یکی از برنامه های اون باشه

احسان!
یک شنبه 23 شهریور 1393, 14:28 عصر
سلام
داغ کردن مال گرافیکه.بامبلی بی رو نصب کنید حل میشه.اصلا کار سختی نیست نصب کردنش.هر توزیعی بریزید بازم باید بامبلی بی نصب کنید.:)