PDA

View Full Version : راهنمایی برای شناسایی کاربر

mojdeh9000
دوشنبه 24 شهریور 1393, 14:59 عصر
سلام دوستان
من یه صفحه لاگین دارم حالا میخوام که چندین کاربر همزمان وارد شوند واطلاعاتشون رو که همون یوزر و پسورد هست رو داشته باشم برای اینکار سشن تعریف کردم ولی مشکلی دارم اینه که بعداز ورود کاربر و انتقالش به صفحه های دیگه نمی تونم بفهمم که کدوم کاربر الان وارد این صفحه شده و داره توی تکست باکس مقدار می ده؟؟؟چون سشن به صورت آرایه پر میشه و اگه تو اون صفحه سشن رو برگردونم اسم آخرین کاربری که لاگین کرده بهم می ده!!! اگه ممکنه راهنماییم کنید برای حل این مشکل چیکار کنم؟؟؟

arash691
دوشنبه 24 شهریور 1393, 17:06 عصر
دو تا راه حلی که به ذهن من میرسه :

1 - کلا" یه سشن هندلر بنویسین و تمامی این موارد رو میتونید داشته باشید ( افراد انلاین ، افراد لاگین کرده ، زمان لاگین و ..)
2 - یه فیلد تو جدول user در نظر بگیرین به این مضمون که هر وقت کاربر لاگین کرد این مقدار 1 بگیره ( قانون و الگوریتمش با خودتون ) بعدش با یک SELECT ساده از افرادی که لاگین کردن رو برا اساس الگوریتم خودتون بدست بیارید

mojdeh9000
دوشنبه 24 شهریور 1393, 17:34 عصر
سلام
فکرکنم متوجه منظورم نشدید!!
من یه مسابقه آنلاین دارم که باید حتما حداقل دوتا کاربر آنلاین باشن و بعد به صفحه شروع مسابقه برن....این رو مشکلی ندارم که بتونم افراد آنلاین رو دربیارم همونطوری که گفتم یه سشن گذاشتم که افراد آنلاین را توش قرار می دم به صورت آرایه....
حالا مشکل من اینه که وقتی دوتا کاربر بعداز ورود به صفحه مسابقه میرن نمیتونم تشخیص بدم که کدوم کاربر داره بازی می کنه و مقدار رو تکست باکس وارد می کنه!!!برای حل این مشکل چکار کنم؟؟؟
به نظرخودم باید یه خصوصیت متفاوت توی اون صفحه داشته باشم برای هرکدوم ولی هیچ چی به ذهنم نمیرسه!مثلا یه چیزی شبیه به یه فلگ که اگه کاربر1 داره مقدار وارد میکنه 1 باشه و اگه کاربر2 مقدارش 2 و الی آخر....ئلی نمیدونم چطوری و باچی می تونم اینکار رو بکنم؟؟؟؟