PDA

View Full Version : اکلیپس یا اندروید استادیو ؟؟؟ + ی درخواست

orache
دوشنبه 24 شهریور 1393, 22:22 عصر
سلام بین این 2 ide کدومو انتخاب میکنین ؟ واقعا موندم هرکی یه چیزی میگه البته ide زیاد مهم نیست ولی خوب دیگه راستی از ظاهر AS هم خیلی خوشم اومد شبیه به VS 2013 هست عالیه شما کدومو پیشنهاد میدین و چرا ؟
مشکل من فقط جمعیت هست بیشتر از اکلیپس استفاده میکنن برای همین اگر من مشکلی پیدا کنم تو AS کسی کمک نمیکنه درست میگم ؟
اگر میشه یعنی اگر میدونین یه اموزش حتما فارسی (میدونم انگلیسی خوبه ولی فارسی لطفا ) اندروید معرفی کنین که با AS شروع کرده باشه چه PDF چه فیزیکی فرقی نمیکنه فقط با AS باشه
ممنون

Shut Down
دوشنبه 24 شهریور 1393, 22:35 عصر
سلام بین این 2 ide کدومو انتخاب میکنین ؟ واقعا موندم هرکی یه چیزی میگه البته ide زیاد مهم نیست ولی خوب دیگه راستی از ظاهر AS هم خیلی خوشم اومد شبیه به VS 2013 هست عالیه شما کدومو پیشنهاد میدین و چرا ؟
مشکل من فقط جمعیت هست بیشتر از اکلیپس استفاده میکنن برای همین اگر من مشکلی پیدا کنم تو AS کسی کمک نمیکنه درست میگم ؟
اگر میشه یعنی اگر میدونین یه اموزش حتما فارسی (میدونم انگلیسی خوبه ولی فارسی لطفا ) اندروید معرفی کنین که با AS شروع کرده باشه چه PDF چه فیزیکی فرقی نمیکنه فقط با AS باشه
ممنون
شش صد تا از این تایپک باز شده :|
فعلا اکلیپس چون آندروید استودیو فعلا مشکلاتی داره

[younes]
دوشنبه 24 شهریور 1393, 22:50 عصر
من هم با اندروید استادیو شروع کردم ولی به مشکلاتی بر میخورد و باگ هایی داشت فضایی که حلش چند ساعت وقت میگرفت !

حالا با اکلیپس کمتر به این چنین مشکلات میخورم و فکر میکنم فعلا برای توسعه اندروید پایدار ترین IDE باشه

mojniknam
دوشنبه 24 شهریور 1393, 22:58 عصر
من آندروید استودیو رو انتخاب کردم به این دلیل که آینده از آن آندروید استودیو هست
تولیدکننده و گسترش دهنده اون خود گوگل هست
البته ضعف هایی هم داره، مثل این نسخه اخرش که باگ داره
ولی حسن های بسیار زیادی داره که کار رو مخصوصا در بعضی مواقع خیلی راحت کرده
در کل بنظرم اگه میخواید تازه شروع کنید از استودیو استفاده کن
اگه تازه کار نیستی و از اکلیپس استفاده می کردی، برای کوچ کردن عجله نکن

slr560
سه شنبه 25 شهریور 1393, 00:08 صبح
دوست عزیز اندروید استادیو باگی نداره که فک کنی مشکل داشته باشه
من از ابتدا با اندروید استادیو شروع کردم
۴ تا پروژه سنگینم باهاش انجام دادم.
دوستانی که میگن مشکل داره به احتمال زیاد راه اندازی اولیه رو بلد نیستن یا تجربه کافی رو ندارن باهاش
android studio یه نسخه از Intellij Idea Ultimate هست. intellij الان ۵نسخه stable داده بیرون
این beta هم که میبینی میزنه روی اندروید استادیو برای اینه که دارن ابزارهای جدید اضافه میکنن و تست میکنن. پریروز ابزار مدیریت RAM رو اضافه کردن که فوق العادس
لذت کدنویسی + ادیتور بسیار پیشرفته + سرعت build بسیار بالا + از همه مهمتر ساپورت google

mojniknam
سه شنبه 25 شهریور 1393, 00:26 صبح
دوست عزیز اندروید استادیو باگی نداره که فک کنی مشکل داشته باشه
من از ابتدا با اندروید استادیو شروع کردم
۴ تا پروژه سنگینم باهاش انجام دادم.
دوستانی که میگن مشکل داره به احتمال زیاد راه اندازی اولیه رو بلد نیستن یا تجربه کافی رو ندارن باهاش
android studio یه نسخه از Intellij Idea Ultimate هست. intellij الان ۵نسخه stable داده بیرون
این beta هم که میبینی میزنه روی اندروید استادیو برای اینه که دارن ابزارهای جدید اضافه میکنن و تست میکنن. پریروز ابزار مدیریت RAM رو اضافه کردن که فوق العادس
لذت کدنویسی + ادیتور بسیار پیشرفته + سرعت build بسیار بالا + از همه مهمتر ساپورت google

متعصبانه برخورد نکنید
یه سرچ کنی با باگ ها اشنا میشی
من از نسخه 0.80 به 0.86 ارتقا دادم
دیگه نمیشد اتومات کلاس ها رو ایمپورت کنید
حتما باید کامل و بدون راهنمایی تایپ کنی
توی سایت stackoverflow.com سرچ کردم
مشکل بسیاری از کاربرا بود
البته نحوه رفعش رو توضیح داده بودن با تغییر و پاک کردن بعضی فایل های استودیو
البته بنظر من هم برای شروع اندروید استودیو بهتره

dasssnj
سه شنبه 25 شهریور 1393, 08:07 صبح
قابلیت تکمیل کد اندروید استودیو و intellij مشکل داره. مثلا من اگه بزرگ یا کوچکی یکی از حروف را رعایت نکنم دیگه خودش تشخیص نمیده و من باید برگردم و تصحیحش کنم. در حالی که اکلیپس خودش خطای املایی را ما برطرف می کنه و اونی که ما می خواهیم را تشخیص میده.

یه مشکل دیگه ای که داره اینه که نمیشه همزمان چند پروژه روی میز کار داشته باشی و باید برای باز کردن پروژه های دیگه پروژه ی فعلی را close کنی .

mojniknam
سه شنبه 25 شهریور 1393, 08:39 صبح
یه مشکل دیگه ای که داره اینه که نمیشه همزمان چند پروژه روی میز کار داشته باشی و باید برای باز کردن پروژه های دیگه پروژه ی فعلی را close کنی .
اینطور نیست
وقتی پروژه ای باز داری، اگه پروژه ای دیگه رو باز کنی میپرسه میخوای توی یه پنجره دیگه باز کنه یا نه

dasssnj
سه شنبه 25 شهریور 1393, 09:44 صبح
اینطور نیست
وقتی پروژه ای باز داری، اگه پروژه ای دیگه رو باز کنی میپرسه میخوای توی یه پنجره دیگه باز کنه یا نه

خب پس از این لحاظ خوبه. ممنون .

abbasalim
سه شنبه 25 شهریور 1393, 10:00 صبح
قابلیت تکمیل کد اندروید استودیو و intellij مشکل داره. مثلا من اگه بزرگ یا کوچکی یکی از حروف را رعایت نکنم دیگه خودش تشخیص نمیده
.

البته شاید نشه به این گفت مشکل ، همیشه اینجور نیست تو موارد خاص حروف بزرگ و کوچیک حساسه

هرچند راه اندازی اندروید استودیو به نظرم خیلی سخت بود و ساعتها وقتم رو گرفت و چندبار بینش به اکلیپس برگشتم ولی فعلا که از اندروید استودیو راضیم فقط این gradle رو اعصاب منه نفهمیدم واسه پروژه های تک نفره چه کاربردی داره

پیشنهاد منم اندروید استودیو هست چون به قول دوستان آینده از آن اوست ولی یه چیزایی فهمیدم مبنی بر اینکه شاید نسخه 1 ش که بیاد پولی باشه :|:اشتباه:

orache
سه شنبه 25 شهریور 1393, 10:31 صبح
خوب من دارم اندرويد استاديو رو دانلود ميكنم يه نسخه هست كه پكيج نوشته روش ميشه يه اموزش ازش بذارين ؟ اخه هرچي كتاب فارسي تو نت هست با اكليپسه لطفا يه اموزش اندرويد بدين كه با اندرويد استاديو كار كنه راستي راه اندازيش چطوره ؟ اين اكليپ كه رسوا كرد منو
ممنون

abbasalim
سه شنبه 25 شهریور 1393, 22:41 عصر
خوب من دارم اندرويد استاديو رو دانلود ميكنم يه نسخه هست كه پكيج نوشته روش ميشه يه اموزش ازش بذارين ؟ اخه هرچي كتاب فارسي تو نت هست با اكليپسه لطفا يه اموزش اندرويد بدين كه با اندرويد استاديو كار كنه راستي راه اندازيش چطوره ؟ اين اكليپ كه رسوا كرد منو
ممنون

والا میدونم میگن تبلیغه ولی ما تو سایتمون دوتا آموزش واسه شروع گذاشتیم
اگه خواستین نگاه کنید