PDA

View Full Version : ساخت button با jquery و کنترل با php

Golsha
سه شنبه 25 شهریور 1393, 00:33 صبح
سلام دوستان میخواستم بپرسم چطور میتونم یه دکمه تو صفحه داشته باشم که وقتی روش کلیک میکنم یه دکمه جدید ساخته بشه ، بعدش وقتی رو اون دکمه کلیک کردم یه پیام نشون داده بشه

فقط یه نکته کوچیک اونم اینکه نمیخوام یه دکمه از قبل بسازم و display مربوط بهش رو none قرار بدم و handle بهش بدم و وقتی رو دکمه اولی کلیک شد این ظاهر بشه ها. میخوام یه دکمه جدید بسازم و به اون handle بدم که کار خاصی رو انجام بده.

دلیل سوالم این بود که میخوام با این کار با ajax مقداری رو به تابع php مربوطش ارسال کنم.

sara147
سه شنبه 25 شهریور 1393, 08:56 صبح
سلام
توی قسمت onclick تابع اجرا کننده ajax رو که نوشتید فراخوانی کنید.

<body> <button>Insert after</button> </body>

$(function(){
$('button').on('click',function(){
var r= $('<input type="button" value="new button" onclick="alert(\'Hello!\');"/>');
$("body").append(r);
});
});

Golsha
سه شنبه 25 شهریور 1393, 10:18 صبح
سلام
توی قسمت onclick تابع اجرا کننده ajax رو که نوشتید فراخوانی کنید.

<body> <button>Insert after</button> </body>

$(function(){
var r= $('<input type="button" value="new button" onclick="alert(\'Hello!\');"/>');
$("body").append(r);
});
});

بسیار بسیار ممنون از لطفتون ولی منظورم این نبود ، ببینید میخوام اول دکمه ساخته بشه ، بعد کنترل بشه . فرض کنید تو برنامه میخوام چندین دکمه ساخته بشه که رو هر کدوم کلیک میکنی کلاسهاشو نشون بده . حالا میخوام یه تابع کلی بنویسم که این کار رو بکنه ولی وقتی تابع رو تو onClick وارد میکنم کار نمیکنه.

sara147
سه شنبه 25 شهریور 1393, 10:43 صبح
اینم کد:

$(function(){
var cnt=0;
cnt++;
var r= $('<button class="new" value="new button">New '+cnt+'</button>');
$("body").append(r);
});
$('.new').live("click", function(e) {
var className = this.className;
this.css("background-color", "red");
alert(className);
return true;
});
});

ولی به نظرم کدهای جاوا اسکریپت که توسط جاوا اسکریپت به صفحه افزوده میشه، به دلایل امنیتی مرورگر ها از اجراش جلوگیری میکنند.
چون همانطور که میبینید منطق کد هیچ مشکلی نداره و خطایی هم در کنسول مرورگر نشون داده نمیشه.

MMSHFE
سه شنبه 25 شهریور 1393, 11:24 صبح
این سؤال ربطی به تالار PHP نداره. فقط بخش AJAX اون مربوط میشه که میتونید با تابع on توی jQuery کارهای AJAX رو انجام بدین.