PDA

View Full Version : ارسال اطلاعات به کلاس و واکشی آن توسط فرم دیگر

hamed767676
سه شنبه 25 شهریور 1393, 12:34 عصر
با سلام و خسته نباشید خدمت عزیزان .
من یک فرم دارم که یک مقدار به متغیر داخل یک کلاس ارسال میکنم و میخواهم که از فرم دیگر آن اطلاعات را از آن کلاس واکشی کنم
بحث امنیت خیلی برام مهمه و نمیخوام که اطلاعات در بین ارسال و دریافت قابل دسترسی باشد

hamed767676
سه شنبه 25 شهریور 1393, 16:38 عصر
up.........

hamed767676
سه شنبه 25 شهریور 1393, 23:41 عصر
up.................

mohammad reza beizavi
چهارشنبه 26 شهریور 1393, 00:02 صبح
دورد بر شما
برای دسترسی به یک مقدار الزاما ذخیره آن در یک ظرف (متغیر، فایل، دیتابیس و ...) باید انجام شود.
اگز از پروژه ویندوزی استفاده می کنید بهترین و ساده ترین راه حل اینه که یه متغیر global و public بسازید هرجا که لازم دارید مقدارتون رو بریزید داخلش و هرجا لازم داشتید ازش استفاده کنید.
بحث امنیت برای همه مهمه، اما این نوع کار کردن ارتباط خاصی با امنیت نداره. مگه اینکه نکته خاصی مد نظرتون باشه

hamed767676
چهارشنبه 26 شهریور 1393, 14:41 عصر
بله راه حله شما درسته برای پروژه ی ویندوزی
اما پروژه ی من asp.net هست و این روش جواب نمیده
چون که متغیری که داخل global تعریف و مقدار دهی میشه برای همه آِیپی با کامپیوتر های مختلف یکی هست

mohammad reza beizavi
چهارشنبه 26 شهریور 1393, 15:11 عصر
بسیار خب، البته خوب بود که این جزییات رو در ابتدای تاپیک هم میدادید.
اما راه حل استفاده از متغیریه که در وب بتونید بین تمام فرمها و یا صفحات ازش استفاده کنید و برای هر بازدید هم منحصر به فرد باشه و اون هم مسلما session هست.
session روی سرور ذخیره میشه و امنیت خوبی هم داره و اگر می خواید امنیت رو تا حد بالایی افزایش بدید قبل از قرار دادن مقادیرتون در session و البته قبل از استفاده مجدد، این مقادیر رو encrypt و سپس decrypt کنید.

ahmad156
چهارشنبه 26 شهریور 1393, 16:32 عصر
همون طوری که دوستمون آقای بیضاوی گفتن شما میتونین از Session استفاده کنین ولی Session هم محدودیت های خاص خودش رو داره من جمله:
1-Session طول عمر داره و بعد از مدتی از بین میره
2-تعداد اون محدوده و اگه تعدادش زیاد بشه روی سرور فشار میاره
از DataBase استفاده کنین بهتره کلاً:لبخندساده: