PDA

View Full Version : کوئری Insert و select برای نظرسنجی

takparz
سه شنبه 25 شهریور 1393, 15:49 عصر
سلام

من ساختار جداول نظرسنجی رو می دونم، فقط می خواستم بدونم چطور باید Insert صورت بگیره. چون جدول گزینه ها یک کلید خارجی از جدول سوالات داره .در حین Insert از کجا بفهمم Id سوال نظرسنجی که می خواد ایجاد بشه چیه تا اونو به عنوان کلید خارجی در جدول گزینه ها Insert کنم؟؟

forodo007
سه شنبه 25 شهریور 1393, 16:05 عصر
من دارم رو خمین برنامه کار میکنم و دارم یه نطر سنجی مینویسم اگه میخوای بگو تا با هم پیش بریم

ali.shahrivarian
سه شنبه 25 شهریور 1393, 16:08 عصر
از چه طریق میخوای این اعمال رو انجام بدی؟ کلاینت؟ سرور؟ پایگاه؟

takparz
سه شنبه 25 شهریور 1393, 17:35 عصر
تو کد C# می خوام بنویسم با Stored procedure هم مشکل ندارم

takparz
سه شنبه 25 شهریور 1393, 17:36 عصر
از چه طریق میخوای این اعمال رو انجام بدی؟ کلاینت؟ سرور؟ پایگاه؟

تو کد C#‎ می خوام بنویسم با Stored procedure هم مشکل ندارم

takparz
سه شنبه 25 شهریور 1393, 17:41 عصر
من دارم رو خمین برنامه کار میکنم و دارم یه نطر سنجی مینویسم اگه میخوای بگو تا با هم پیش بریم

دوست عزیز من فقط تو همین یه مورد مشکل دارم

ali.shahrivarian
چهارشنبه 26 شهریور 1393, 09:18 صبح
بهتره تو جدول نظرسنجی از فیلد تاریخ هم استفاده کنی و بعد از اینکه سوال رو ایجاد کردی دوباره رو جدول کوئری بزنی بر اساس اسم و تاریخ و محتوای سوال. البته اینکار زیاد جالب نیست.

ولی میتونی با استفاده از تاریخ و کاربر ایجاد کننده و یک رشته خاص، یک رشته رمزگذاری شده ایجاد کنی و یه فیلد currentInsert ایجاد کنی و رشته خاص خودت رو درونش قرار بدی و بعد سوال جدید رو وارد جدول کنی. اینجوری میتونی بر اساس currentInsert کوئری بزنی و آی دی سوالت رو برگردونی.

البته اگر تنها یک کاربر سوال رو تعیین میکنه و چند کاربر وجود نداره میتونی براساس آخرین ورودی آی دی رو برگردونی. اما اگر چند کاربر دارن سوال ایجاد می کنند میتونی براساس آی دی کاربرا آخرین سوالشون رو برگردونی.
شیوه های مختلفی میتونه داشته باشه بر اساس نیاز و کاربرد.