PDA

View Full Version : چگونگی تبدیل نیم space به space در متن های فارسی با استفاده از css

leila.net
سه شنبه 25 شهریور 1393, 16:01 عصر
با سلام
دوستان من به یه موردی برخوردم من چندین صفحه html دارم که حاوی مطالب فارسی هستن و داخل این نوشته ها نیز بعضا از نیم space برای جدا کردن کلمات استفاده شده ولی موقع اجرای صفحه تقریبا بیشتر این نیم space ها به صورت کلمات چسبیده نمایش داده می شن چطور می تونم با کدهای Css این نیم فاصله ها رو به فاصله کامل تبدیل کنم ؟
ممنون می شم از ذاهنمایی تون .

harand1
سه شنبه 25 شهریور 1393, 16:54 عصر
سلام میخوای بین کلمات فاصله بدی؟از این ( ⁠)توی html بین کلمات استفاده کن

_mojitaba_
سه شنبه 25 شهریور 1393, 16:58 عصر
با css که فک کنم نمیشه
شاید با جاوا اسکریپت بشه یه همچین کاری کرد

_mojitaba_
سه شنبه 25 شهریور 1393, 17:08 عصر
با جاوا اسکریپت اینجوری میشه

var string = document.getElementById("آیدی جائی که متن قرار داره").innerHTML;
document.getElementById("آیدی جائی که متن قرار داره").innerHTML=string.replace("", " ")

leila.net
سه شنبه 25 شهریور 1393, 18:10 عصر
با جاوا اسکریپت اینجوری میشه

var string = document.getElementById("آیدی جائی که متن قرار داره").innerHTML;
document.getElementById("آیدی جائی که متن قرار داره").innerHTML=string.replace("", " ")

تست کردم اعمال نمی کنه !!!
یعنی توی string.replace("", " ") چطور باید مشخص کنیم که اولی نیم space هست؟؟؟

2undercover
چهارشنبه 26 شهریور 1393, 06:50 صبح
var replacedZWNJ = string.replace(String.fromCharCode(157), " ");

دانیال دزفولی
چهارشنبه 26 شهریور 1393, 09:22 صبح
از letter-spacing توی css استفاده کن

leila.net
چهارشنبه 26 شهریور 1393, 09:51 صبح
var replacedZWNJ = string.replace(String.fromCharCode(157), " ");

اینم امتحان کردم جواب نداد !!!
یعنی اصلا تشخیص نمیده که بخواد عملیات replace رو انجام بده ، اینم شرطی که دارم برسی می کنم :

var content = $("#t").html();
if (content.contains(String.fromCharCode(157))) {
alert('ok');
}

leila.net
چهارشنبه 26 شهریور 1393, 09:56 صبح
از letter-spacing توی css استفاده کن
این دستور برا فاصله حروف هستش نه مورد خاصی که من می خوام .

2undercover
چهارشنبه 26 شهریور 1393, 10:20 صبح
اینم امتحان کردم جواب نداد !!!
یعنی اصلا تشخیص نمیده که بخواد عملیات replace رو انجام بده ، اینم شرطی که دارم برسی می کنم :

var content = $("#t").html();
if (content.contains(String.fromCharCode(157))) {
alert('ok');
}

خوب شرطی که دارید به کار می برید اشتباه هست. اصلا متد contains وجود نداره برای string توی JS برای بررسی باید این کارو انجام بدهید:

if (content.indexOf(String.fromCharCode(157)) > -1) {
console.log('OK');
}

leila.net
چهارشنبه 26 شهریور 1393, 11:19 صبح
خوب شرطی که دارید به کار می برید اشتباه هست. اصلا متد contains وجود نداره برای string توی JS برای بررسی باید این کارو انجام بدهید:

if (content.indexOf(String.fromCharCode(157)) > -1) {
console.log('OK');
}

من از این دستور هم استفاده کردم همون نتیجه رو داد . Replace نکرد !!!!:گریه: راستی من از jquery استفاده کرده بودم برا contain.

_mojitaba_
چهارشنبه 26 شهریور 1393, 12:14 عصر
میشه متن رو با تگ ها بزارید اینجا؟

leila.net
چهارشنبه 26 شهریور 1393, 13:08 عصر
میشه متن رو با تگ ها بزارید اینجا؟

<div data-role="main"> <h4 style="color: black !important"> عمارت شهرداری</h4> <div data-inset="true" class="ui-content" id="r">

کاخ شهرداری تبریز یکی از بناهای زیبا، مستحکم و دیدنی شهر تبریز است که ساخت آن از سال ۱۳۱۴ تا ۱۳۱۸ خورشیدی و به دستور رضاشاه پهلوی در محل گورستان متروک و مخروبهٔ کوی نوبر با نظارت مهندسان آلمانی و در زمان ریاست شهرداری حاج‌ارفع‌الملک جلیلی و با بودجه ۲٫۵۰۰٫۰۰۰ ریال انجام شد.<br /> کاخ شهرداری تبریز در مرکزی‌ترین نقطهٔ شهر تبریز و در میدان شهرداری (ساعت) این شهر واقع شده ‌است.<br /> کاخ شهرداری تبریز دارای یک برج ساعت چهارصفحه‌ای به‌ارتفاع ۳۰٫۵ متر است که با طنین موزون زنگ‌هایش، هر ۱۵ دقیقه یک‌بار، گذشت زمان را به گوش مردم تبریز می‌رساند. نمای خارجی این بنا از سنگ تراشیده شده‌است و نقشهٔ ساختمان شبیه به طرح یک عقاب درحال پرواز می‌باشد که با نمونهٔ ساختمان‌های کشور آلمان، قبل از جنگ جهانی دوم مطابقت دارد.<br /> این عمارت در سال ۱۳۸۶ خورشیدی، به مناسبت بزرگداشت یکصدمین سال تاسیس اولین انجمن شهر و بلدیه ایران در تبریز، به نخستین موزه شهر و شهرداری‌های کشور تبدیل و مورد بهره‌برداری قرار گرفت . در حال حاضر نیز علاوه بر نخستین موزه شهر و شهرداری‌های کشور، شورای اسلامی شهر تبریز نیز در بخشی از این ساختمان مستقر بوده و جلسات رسمی شورا در محل آمفی تئاتر موجود در ساختمان تشکیل می‌شود. شهردار کلان شهر تبریز نیز برخی از ملاقاتهای رسمی، دیپلماتیک را با مقامات عالی‌رتبه را در محل این کاخ انجام می‌دهد .<br />
</div>
</div>

البته این فقط یه نمونه از صفحات هست .
ممنون از توجه تون و وقتی که می ذارین .

_mojitaba_
چهارشنبه 26 شهریور 1393, 13:44 عصر
replace("\u200C", " ")
اینو امتحان کنید

leila.net
چهارشنبه 26 شهریور 1393, 14:36 عصر
replace("\u200C", " ")
اینو امتحان کنید
حل نشد و بالاخره تصمیم گرفتیم محتوا رو خودمون اصلاح کنیم!!!
:گیج::گریه:

_mojitaba_
چهارشنبه 26 شهریور 1393, 14:48 عصر
رو سیستم من شد که!

کاخ شهرداری تبریز یکی از بناهای زیبا، مستحکم و دیدنی شهر تبریز است که ساخت آن از سال ۱۳۱۴ تا ۱۳۱۸ خورشیدی و به دستور رضاشاه پهلوی در محل گورستان متروک و مخروبهٔ کوی نوبر با نظارت مهندسان آلمانی و در زمان ریاست شهرداری حاج ارفع الملک جلیلی و با بودجه ۲٫۵۰۰٫۰۰۰ ریال انجام شد.
کاخ شهرداری تبریز در مرکزی ترین نقطهٔ شهر تبریز و در میدان شهرداری (ساعت) این شهر واقع شده است.
کاخ شهرداری تبریز دارای یک برج ساعت چهارصفحه ای به ارتفاع ۳۰٫۵ متر است که با طنین موزون زنگ هایش، هر ۱۵ دقیقه یک بار، گذشت زمان را به گوش مردم تبریز می رساند. نمای خارجی این بنا از سنگ تراشیده شده است و نقشهٔ ساختمان شبیه به طرح یک عقاب درحال پرواز می باشد که با نمونهٔ ساختمان های کشور آلمان، قبل از جنگ جهانی دوم مطابقت دارد.
این عمارت در سال ۱۳۸۶ خورشیدی، به مناسبت بزرگداشت یکصدمین سال تاسیس اولین انجمن شهر و بلدیه ایران در تبریز، به نخستین موزه شهر و شهرداری های کشور تبدیل و مورد بهره برداری قرار گرفت . در حال حاضر نیز علاوه بر نخستین موزه شهر و شهرداری های کشور، شورای اسلامی شهر تبریز نیز در بخشی از این ساختمان مستقر بوده و جلسات رسمی شورا در محل آمفی تئاتر موجود در ساختمان تشکیل می شود. شهردار کلان شهر تبریز نیز برخی از ملاقاتهای رسمی، دیپلماتیک را با مقامات عالی رتبه را در محل این کاخ انجام می دهد .