PDA

View Full Version : ایجاد یک CMS

alizl70
چهارشنبه 26 شهریور 1393, 15:42 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز
می خواستم یک cms مانند dnn طراحی کنم.
قبلش بگم که من فروم با asp.net ساختم و کدنویسم خوبه.
فقط نمیدونم از کجا شروع کنم
می خوایتم ببینم کسی تجربه ی ساخت یک cms با asp.net تحت #C را داره یا نه؟
اگر mvc هم باشه مساله ای نیست.

saeed410
یک شنبه 27 مهر 1393, 23:48 عصر
سلام. به نظرم بهتره با بررسی کدهای این cms ها شروع کنی. البته بهتره اول از سیستم های ساده تر استفاده کنی بعد بری سراغ DNN .موژوپورتال میتونه گزینه خوبی واسه بررسی باشه. یکی دوتا سیستم ساده دیگه هم هستند که چندین سال پیش باهاشون کار کردم. الان حضور ذهن ندارم. اگه نیاز داشتی پیام خصوصی : تا اسمشون بگم.

gprsm0
جمعه 26 دی 1393, 21:45 عصر
سلام منم یک سوال مشابه رفیقمون داشتم با این تفاوت که من کد های یک CMS خیلی خیلی ساده رو نوشتم با این کدها میام یک صفحه رو به صورت فیزیکالی ایجاد می کنم یعنی مثلا می خوام صفحه ای با نام test داشته باشم با کدم میام test.aspx و test.aspx.cs و test.aspx.desgner.cs رو می سازم و در حین ساختش کد های پشتیش رو توش قرار می دم . این کار توی visual Studio جواب می ده یعنی کافیه که رو فایل ایجاد شده که الان جزء پروژه نیشت راست کلیک کرده و اونو به پروژه اضافه کنیم و اون رو با یک مرورگر ببینیم که درست هم کار می کنه و کاملا دیتاهاش رو از دیتابیس می خونه و الخ........
منتها وقتی پابلیشش می کنم داخل IIS دیگه ماجرا فرق می کنه چون صفحات کمپایل شده اند دیگه نمی شه به این راحتی یک پیچ رو اضافه کرد و اررور می گیرم که این صفحه Behind code شما نیست و راست هم می گه
چه کار کنم ؟ اساسا توی سی ام اس ها جه کار می کنن که یک صفحه به پروژه اضافه می کنن؟