PDA

View Full Version : مبتدی: استفاده از فایل دیتابیس SQL

dev iman
چهارشنبه 26 شهریور 1393, 17:27 عصر
سلام
در دیتابیس اکسس وقتی که بانک اطلاعاتی رو می سازیم، در نهایت یک فایل ساخته می شود که برای استفاده از اون از برنامه آدرس دهی می کنیم و دیتابیس یک نام برای خودش داره.
من تا حالا با اس کیو ال کار نکردم و حالا نمی دونم که چه جوری این کار رو انجام بدم. یعنی فایل دیتابیس رو جایی قرار بدم و برای استفاده از اون آدرس دهی کنم.
ممنون می شم اگه کمک کنین

parvizwpf
چهارشنبه 26 شهریور 1393, 18:03 عصر
توی اس کیو ال هم نوع آدرس دهی داریم و هم نوعی دیگری که شما با دادن نام سرور اس کیو ال و پوزر پسوورد کار میکنید.

دلتنگ اسمان
چهارشنبه 26 شهریور 1393, 18:09 عصر
سلام. از sql express استفاده کن.

dev iman
چهارشنبه 26 شهریور 1393, 18:11 عصر
توی اس کیو ال هم نوع آدرس دهی داریم و هم نوعی دیگری که شما با دادن نام سرور اس کیو ال و پوزر پسوورد کار میکنید.

میشه بیشتر توضیح بدین؟
چطوری آدرس دهی کنم؟

mohammad reza beizavi
چهارشنبه 26 شهریور 1393, 18:18 عصر
درود بر شما
اگر می خواید از بانک اطلاعاتی استفاده کنید کافیه به اون بانک اطلاعاتی ارتباط برقرار کنید. بعد از اون تقریبا همشون یک ساختار دارند.
برای هر ارتباط یه Connection string می خواید که برای Access البته اگر 2007 به بالا دارید اینجویه:

"Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source=D:\db\accessdb.accdb;Extended Properties=Excel 12.0;"

dev iman
چهارشنبه 26 شهریور 1393, 18:38 عصر
درود بر شما
اگر می خواید از بانک اطلاعاتی استفاده کنید کافیه به اون بانک اطلاعاتی ارتباط برقرار کنید. بعد از اون تقریبا همشون یک ساختار دارند.
برای هر ارتباط یه Connection string می خواید که برای Access البته اگر 2007 به بالا دارید اینجویه:

"Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source=D:\db\accessdb.accdb;Extended Properties=Excel 12.0;"

خوب حالا همین رو برای اس کیو ال چطوری اجرا کنم. همونطور که گفتید، دیتابیس یک فایل هستش. من الان با این کانکشن استرینگ برنامه رو اجرا می کنم:

Data Source=IMAN-PC;Initial Catalog=Dictionary;Integrated Security=True
وقتی که برنامه رو در سیستم کس دیگه ای اجرا کردم، دیتابیس رو نشناخت یعنی اصلن دیتابیسی وجود نداشت.
حالا من می خوام بدونم که چه جوری فایل رو با برنامه در سیستم فرد دیگه ای اجرا کنم

mohammad reza beizavi
چهارشنبه 26 شهریور 1393, 18:45 عصر
پوزش می خوام، توضیحم درباره همون فایل ACCESS بود
اما اگه از ویندوز ویستا به بالا استفاده می کنید و البته دات نت 4.0.2 به بالا، خیالتون کاملا راحت باشه. شما می تونید از LocalDB استفاده کنید. فایل mdf رو تو ریشه پروژتون قرار بدید .
Connectio string رو هم به شکل زیر بنویسید.

"Data Source=(LocalDB)\v11.0;AttachDbFilename=|DataDirec tory|\Test.mdf;Integrated Security=True"

دیگه کار تمومه. کافیه setup رو بسازید و روی کلاینت نصب کنبد.