PDA

View Full Version : گفتگو: نظر شما در مورد این سایت که طراحی کردم

sportin
پنج شنبه 27 شهریور 1393, 13:47 عصر
سلام
من در زمینه برنامه نویسی خیلی مبتدی هستم و چند ماهی هست که شروع کردم.یه سایت برا خودم طراحی کردم ولی نمیدونم خوب هست یا نه.یا چجوری باید بفهمم که ایرادهای کارم کجاست.من در طراحی سایتم از جاوا اسکریپت و جی کوئری استفاده نکردم جزء یک کد آماده.از توابع هم بخوبی نمیتونم استفاده کنم.
آدرس سایت www.sportin.ir (http://www.sportin.ir)

us1234
پنج شنبه 27 شهریور 1393, 19:09 عصر
صفحه های سایت ورزش 3 را سیو کردید !؟

http://www.sportin.ir/news/

DR.HTML
پنج شنبه 27 شهریور 1393, 19:32 عصر
ببخشید نتونستم نپرسم سوالمو جدا شما 1425 تا فایل ساختین :لبخند: ?
:متعجب:

godofphp
پنج شنبه 27 شهریور 1393, 19:53 عصر
سلام
من در زمینه برنامه نویسی خیلی مبتدی هستم و چند ماهی هست که شروع کردم.یه سایت برا خودم طراحی کردم ولی نمیدونم خوب هست یا نه.یا چجوری باید بفهمم که ایرادهای کارم کجاست.من در طراحی سایتم از جاوا اسکریپت و جی کوئری استفاده نکردم جزء یک کد آماده.از توابع هم بخوبی نمیتونم استفاده کنم.
ببخشید ولی افتضاحه :لبخند: برای شروع هم بده
چیه این بابا
نشستی 1000 و خورده ای فایل php ساختی ؟
اصلا شما پایگاه داده دارید ؟

sportin
پنج شنبه 27 شهریور 1393, 19:59 عصر
صفحه های سایت ورزش 3 را سیو کردید !؟

http://www.sportin.ir/news/

نه دوست عزیز من از rss استفاده کردم.rss چندتا سایت.نمیدونم این ایراد داره؟اگه داره بگو تا اصلاح کنم.لطفا ایراداتو بگید تا تجربه کسب کنم

sportin
پنج شنبه 27 شهریور 1393, 20:02 عصر

چیه این بابا

اتوماتیک خودش صفحاتو درست میکنه.من هیچ کاری انجام نمیدم.فقط تعیین کردم که rss چه سایتایی رو بخونه
یه سوال: اینکه برای هر خبر یه فایل ایجاد کنم کار اشتباهی هست؟

Golsha
پنج شنبه 27 شهریور 1393, 22:36 عصر
سلام دوست عزیز. به عنوان یه مبتدی کارتون خوب بوده.
خیلی ها بعنوان مبتدی همینم بلد نیستن بسازن. ولی برای کار باید خیلی کار کنید.
یه سایت خوب در نظر بگیرید و سعی کنید همونو پیاده سازی کنید خیلی باعث پیشرفتتون میشه. چند بار اینکار رو بکنید برنامه نویس موفقی خواهید شد(ان شاء الله)
مخصوصا اگه زبانتون رو در حدی برسونید که بتونید ویدیو های آموزشی و کتاب های زبان اصلی رو ببینید خیلی پیشرفت میکنید(ان شاء الله)
در کل خوبه.

با آرزوی موفقیت برای شما دوست عزیز

ashokri.nll
پنج شنبه 27 شهریور 1393, 23:17 عصر
چندتا مورد :
شما بهتر بود از رنگ های فلت استفاده می کردید .
فونت هاتون رو از حالت پیشفرض درمی آوردید .
به جای ایجاد فایل پی اچ پی میتونستی داخل دیتابیس ذخیره کنی فایلاتو بعد میخوندی این شیوه غیرانسانی هست . :لبخند:

sportin
پنج شنبه 27 شهریور 1393, 23:42 عصر
چندتا مورد :
شما بهتر بود از رنگ های فلت استفاده می کردید .
فونت هاتون رو از حالت پیشفرض درمی آوردید .
به جای ایجاد فایل پی اچ پی میتونستی داخل دیتابیس ذخیره کنی فایلاتو بعد میخوندی این شیوه غیرانسانی هست . :لبخند:
ممنون دوست عزیر
رنگ فلت چی هست؟من هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارم
فونت پیش فرض گداشتم چون گفنم اگه از یه فونت خواص استفاده کنم ممکنه کاربر اون فونتو نداشته باشه
مگه میشه فایل رو داخل دیتابیس ذخیره کرد؟منظورتون محتویات فایل هست یا خود فایل؟
چرا غیر انسانی هست؟

godofphp
جمعه 28 شهریور 1393, 09:48 صبح
اتوماتیک خودش صفحاتو درست میکنه.من هیچ کاری انجام نمیدم.فقط تعیین کردم که rss چه سایتایی رو بخونه
یه سوال: اینکه برای هر خبر یه فایل ایجاد کنم کار اشتباهی هست؟
اینکه برای هر خبر یه فایل درست کنی اشتباه نیست ولی به صرفه نیست هم اینکه فضای مورد استفاده بالا میره شما فرض کنید درون هر فایل کدهای php شما بصورت تکراری وجود دارد اگه اینها درون یک فایل باشند و فقط اطلاعات مورد نیاز از دیتابیس نمایش داده بشه چقد فضا کمتر جا میگیره
شما میتونید همین های که از rss میخونید حالا من نمیدونم چطوریه برنامتون ، توی پایگاه داده وارد کنید در تیبل خودش و اطلاعات رو از اون دیتابیس فراخوانی کنید و هر بار فایل جدید ایجاد نشه
هر چند نتیجه شاید درست باشه ولی این غیر منطقی و غیر اصولی هست
مهمترین مسئله در مرحله اول الگوریتم های شما میباشد نه رنگ و لعاب وب سایتتون

sportin
جمعه 28 شهریور 1393, 10:07 صبح
اینکه برای هر خبر یه فایل درست کنی اشتباه نیست ولی به صرفه نیست هم اینکه فضای مورد استفاده بالا میره شما فرض کنید درون هر فایل کدهای php شما بصورت تکراری وجود دارد اگه اینها درون یک فایل باشند و فقط اطلاعات مورد نیاز از دیتابیس نمایش داده بشه چقد فضا کمتر جا میگیره
شما میتونید همین های که از rss میخونید حالا من نمیدونم چطوریه برنامتون ، توی پایگاه داده وارد کنید در تیبل خودش و اطلاعات رو از اون دیتابیس فراخوانی کنید و هر بار فایل جدید ایجاد نشه

ممنون خیلی خوب بود
از نظر موتورهای جوستجو من فکر کنم ایجاد فایل بهتر باشه.البته فکر کنم اینجوری باشه.
من یه جوری برنامه ریزی کردم که حجم فضای اشغال شده هاستم از یه حدی بالاتر نره.وقتی یک میلیون خبر وارد سایتم شد دیگه اجازه افزایش فایل رو نمیدم و با ایجاد فایل جدید قدیمی ترین فایل رو حذف میکنم.
سعی میکنم این کاری که شما فرمودید رو انجام بدم.

godofphp
جمعه 28 شهریور 1393, 10:45 صبح
ممنون خیلی خوب بود
از نظر موتورهای جوستجو من فکر کنم ایجاد فایل بهتر باشه.البته فکر کنم اینجوری باشه.
من یه جوری برنامه ریزی کردم که حجم فضای اشغال شده هاستم از یه حدی بالاتر نره.وقتی یک میلیون خبر وارد سایتم شد دیگه اجازه افزایش فایل رو نمیدم و با ایجاد فایل جدید قدیمی ترین فایل رو حذف میکنم.
سعی میکنم این کاری که شما فرمودید رو انجام بدم.
از لحاظ سئو هم تفاوت نداره
ربات های موتور های جستجو میان لینک های موجود در سایت شما رو کلیک میکنند و مطالب رو ایندکس میکنند
فرقی نداره اون اطلاعات از دیتابیس خونده شه یا از فایل ها
در هر صورت فقط اون چیزی رو میبینه که یه انسان میبینه و فرقی براش نداره

saeedvir
جمعه 28 شهریور 1393, 11:33 صبح
چون مطالبتون زیاده بهتره از اسکرول بی نهایت که در امضا (همین پایین) (http://gowebdev.ir) هست استفاده کنید.

چند تا نظر :

*- واکنش گرا نیست.
*-لوگو اصلا جالب نیست
*-تفاوت عنوان خبر و خلاصه خبر زیاد معلوم نیست !
*-دسته بندی خبر ندارید !
*-مقدار border-radius را از 15px به 8px تغییر بدید به نظرم بهتر میشه
*-پس زمینه مطالب (پس زمینه کل سایت) اصلا جالب نیست.(تئوری رنگ ها را در گوگل سرچ کنید)
*-پایین سایت هم بهتره فوتر قرار بگیره

فایل css تون رو هم بررسی کردم اشتباهاتی داشتید مثلا بهتره به جای اینکه margin-top , margin-bottom را بنویسیم بهتره به صورت خلاصه بنویسیم.

در آخر هم اینو بگم که همه کسایی که طراح و برنامه نویس هستند ، از همین جا ها شروع کردن (مثل خود من) و هر پروژه ای که انجام بدین سعی کنید چیزای جدید رو یاد بگیرید ، اشتباه های قبلی تون رو انجام ندید.

سولی هم داشتید پیام خصوصی بدید.

sportin
جمعه 28 شهریور 1393, 11:51 صبح
چون مطالبتون زیاده بهتره از اسکرول بی نهایت که در امضا (همین پایین) (http://gowebdev.ir) هست استفاده کنید.

چند تا نظر :

*- واکنش گرا نیست.
*-لوگو اصلا جالب نیست
*-تفاوت عنوان خبر و خلاصه خبر زیاد معلوم نیست !
*-دسته بندی خبر ندارید !
*-مقدار border-radius را از 15px به 8px تغییر بدید به نظرم بهتر میشه
*-پس زمینه مطالب (پس زمینه کل سایت) اصلا جالب نیست.(تئوری رنگ ها را در گوگل سرچ کنید)
*-پایین سایت هم بهتره فوتر قرار بگیره

فایل css تون رو هم بررسی کردم اشتباهاتی داشتید مثلا بهتره به جای اینکه margin-top , margin-bottom را بنویسیم بهتره به صورت خلاصه بنویسیم.

در آخر هم اینو بگم که همه کسایی که طراح و برنامه نویس هستند ، از همین جا ها شروع کردن (مثل خود من) و هر پروژه ای که انجام بدین سعی کنید چیزای جدید رو یاد بگیرید ، اشتباه های قبلی تون رو انجام ندید.

سولی هم داشتید پیام خصوصی بدید.

ممنون دوست عزیز خیلی خوب بود.
همه ایراداتی که متذکر شدید رو قبول دارم و سعی میکنم اصلاح کنم.
فقط معنی این جمله رو نفهمیدم "
فایل css تون رو هم بررسی کردم اشتباهاتی داشتید مثلا بهتره به جای اینکه margin-top , margin-bottom را بنویسیم بهتره به صورت خلاصه بنویسیم "

saeedvir
جمعه 28 شهریور 1393, 14:10 عصر
مثلا در فایل css تون به جای این :

#mohtavaheader{
width:860px;
height:38px;
background-color:#99FFCC;
float:right;
margin-top:10px;
margin-right:5px;
margin-bottom:10px;
font-size:20px;
font-weight:bold;
padding-top:12px;
padding-right:10px;
color:#003;
text-shadow:-2px 2px 8px #000066;
box-shadow:3px 3px 10px gray;
}

میشه از این استفاده کرد :

#mohtavaheader{
width:860px;
height:38px;
background-color:#99FFCC;
float:right;
margin:10px 5px 10px auto;
font: normal bold 20px/30px tahoma;
padding:12px 10px auto auto;
color:#003;
text-shadow:-2px 2px 8px #000066;
box-shadow:3px 3px 10px gray;
}

ashokri.nll
شنبه 29 شهریور 1393, 08:46 صبح
ممنون دوست عزیر
رنگ فلت چی هست؟من هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارم
فونت پیش فرض گداشتم چون گفنم اگه از یه فونت خواص استفاده کنم ممکنه کاربر اون فونتو نداشته باشه
مگه میشه فایل رو داخل دیتابیس ذخیره کرد؟منظورتون محتویات فایل هست یا خود فایل؟
چرا غیر انسانی هست؟

آقا این لیست رنگ های فلت http://flatuicolors.com/ بعدش برای طراحی سایتت از پس زمینه استفاده نکن سفید بهتره .
فونت ها هم میتونی داخل سایتت بزاری جوری که اگه نداشت از روی سرور بخونه .
فایل ها رو قرار نیست ذخیره کنی بلکه قراره متنو و عنوان و آدرس عکس و ... رو ذخیره کنی .

sportin
شنبه 29 شهریور 1393, 10:20 صبح
آقا این لیست رنگ های فلت http://flatuicolors.com/ بعدش برای طراحی سایتت از پس زمینه استفاده نکن سفید بهتره .
فونت ها هم میتونی داخل سایتت بزاری جوری که اگه نداشت از روی سرور بخونه .
فایل ها رو قرار نیست ذخیره کنی بلکه قراره متنو و عنوان و آدرس عکس و ... رو ذخیره کنی .

استفاده از رنگهای فلت چه مزیتی داره؟

prans.info
شنبه 29 شهریور 1393, 15:06 عصر
استفاده از رنگهای فلت چه مزیتی داره؟
زیبایی
پیروی از مد !!!

sportin
شنبه 29 شهریور 1393, 17:29 عصر
زیبایی
پیروی از مد !!!
اگه یه رنگی نیاز داشتم و داخل این لیست نبود اونوقت چکار کنم؟

ghasvari313
شنبه 29 شهریور 1393, 21:34 عصر
سلام ،
موارد قابل قبول
پویایی متوسط سایت
اشکالات
نداشتن صفحه های متنوع
به نظر من روی css سایتت کار کن
رنگ ها ، وجود انیمیشن ، فونت متنوع

abolfazl-z
شنبه 29 شهریور 1393, 23:34 عصر
سلام

اول یاد بگیر.

seyed.mehdi
یک شنبه 30 شهریور 1393, 03:58 صبح
در کل خوبه ولی به نظرم گرافیکی خوب نیستش

sportin
یک شنبه 30 شهریور 1393, 09:51 صبح
در کل خوبه ولی به نظرم گرافیکی خوب نیستش
بله درسته.وقت نمیکنم وگرنه بهترش میکردم.من نه رشتم برنامه نویسی هست و نه درسی که میخونم ربطی به برنامه نویسی داره فقط چون به برنامه نویسی علاقه دارم هر وقت بیکار باشم میرم سراغش.فکر کنم برنامه نویسی رو اصولی یاد نگرفتم.

prans.info
یک شنبه 30 شهریور 1393, 10:48 صبح
اگه یه رنگی نیاز داشتم و داخل این لیست نبود اونوقت چکار کنم؟
زیاد مهم نیست که حتما از رنک های فلت استفاده کنید و میتونید از رنگ های دیگه هم استفاده کنید چون طراحی شما فلت نیست .
به نظر من شما رویه خود اسکریپت تمرکز کنید و به قالب و اینا توجه نکیند چون با 50 - 60 تومن میشه یه قالب خیلی خوب سفارش داد ...

sportin
سه شنبه 01 مهر 1393, 14:05 عصر
چجوری باید اطلاعات رو از دیتابیس فراخوانی کنم؟فرض کن یه لینک خبری دارم حالا چکار کنم که اگه روو لینگ کلیک شد متن اون لینک از دیتابیس فراخوانی و برای کاربر نمایش داده بشه؟

arkia
سه شنبه 01 مهر 1393, 14:48 عصر
تو سایتت از iframe استفاده نکن.
هم برای سئو خوب نیست هم قدیمی شده هم کاربر پسند نیست

ضمنا گوگل مطالب تکراری رو ایندکس نمیکنه و حتی شما رو به عنوان سایت اسپم میشناسه

sportin
سه شنبه 01 مهر 1393, 14:59 عصر
تو سایتت از iframe استفاده نکن.
هم برای سئو خوب نیست هم قدیمی شده هم کاربر پسند نیست

ضمنا گوگل مطالب تکراری رو ایندکس نمیکنه و حتی شما رو به عنوان سایت اسپم میشناسه
iframe رو بر میدارم ولی مطالب تکراری رو نمیدونم چجوری باید حذف کنم.چون از rss سایتهای مختلف استفاده میکنم و سایتها برای یک خبر مشترک از عناوین متفاوتی استفاده می کنن نمیشه کاریش کرد مگر اینکه خودم مطالب تکراری رو حدف کنم که خیلی وقت گیر هست و یا به متن کامل اخبار دسترسی داشته باشم که اینم فکر کنم غیر ممکن باشه

arkia
چهارشنبه 02 مهر 1393, 00:37 صبح
اول شما بفرما که هدفت از ایجاد این سایت چیه.
دوست عزیز مشکل از عنوان نیست که با تغییرش بشه گوگل رو دور زد... ارائه ی محتوی تکراری که قبلا توی دیتابیس گوگل ثبت شده باعث گرفتن امتیاز منفی میشه. شما اگه دیتابیس اخبار رو هم داشته باشید باز هم نمیشه کاریش کرد.

alireza.stack
چهارشنبه 02 مهر 1393, 09:00 صبح
برای شروع خوب هست. آفرین!

سعی کنید برای طراحی قالب بهتر مطالب مرتبط با UX و UI و Color theory را بیشتر مطالعه کنید. از iframe تنها برای پلاگین ها که طراحی می کنید و میخواهید در اختیار بقیه قرار دهید استفاده کنید کاری که بطور مثال فیسبوک انجام می دهد یا همین سایت نماد اعتماد الکترونیکی. ;-)

sportin
چهارشنبه 02 مهر 1393, 09:36 صبح
اول شما بفرما که هدفت از ایجاد این سایت چیه.

هدف اینه که نقاط ضعف برنامه نویسی خودم رو پیدا کنم و کم کم بتونم اونارو پوشش بدم که البته با نظرات شما خیلی از نقاط ضعفم مشخص شد.

دوست عزیز مشکل از عنوان نیست که با تغییرش بشه گوگل رو دور زد... ارائه ی محتوی تکراری که قبلا توی دیتابیس گوگل ثبت شده باعث گرفتن امتیاز منفی میشه. شما اگه دیتابیس اخبار رو هم داشته باشید باز هم نمیشه کاریش کرد.
ولی خیلی از سایتها هستن که هم از iframe استفاده کردن و هم از محتوی تکراری اونم در سطح خیلی وسیعی ولی رتبه های خیلی خوبی دارن مثلا سایت khabarfarsi.com که رتبه الکسا زیر 40 داره

tafakori692
چهارشنبه 02 مهر 1393, 23:07 عصر
اگه مبتدی هستی خوب عالی هم هست

arkia
چهارشنبه 02 مهر 1393, 23:40 عصر
ولی خیلی از سایتها هستن که هم از iframe استفاده کردن و هم از محتوی تکراری اونم در سطح خیلی وسیعی ولی رتبه های خیلی خوبی دارن مثلا سایت khabarfarsi.com که رتبه الکسا زیر 40 داره

دلیل بالا بودن رتبه ی اونها این نیست احتمالا از سئو سیاه استفاده میکنند. خزنده ی iframe رو ایندکس نمیکنه.

دوست عزیز شما یه مطالعه ای راجع به الگوریتم گوگل پاندا کنید.

امیدوارم مفید واقع شده باشه.

sportin
یک شنبه 06 مهر 1393, 20:36 عصر

چیه این بابا

دوست عزیز من خیلی دوست دارم این کاری که شما میگین رو انجام بدم ولی نمیدونم چجوری.من وقتی اطلاعات رو داخل فایل ذخیره میکنم خیلی راحت میتونم به اون فایل لینک بدم مثل:http://www.sportin.ir/news/4034.php
ولی اگه از فایل استفاده نکنم و اطلاعات رو داخل دیتابیس ذخیره کنم نمیدونم چجوری باید به اون اطلاعات لینک بدم.مثلا اگه یه خبر داخل دیتابیس دارم چجوری میشه توو سایتم یه لینک بزارم که اگه کاربر روو اون لینک کلیک کرد خبر نمایش داده بشه.لطفا هرکی میتونه کمک کنه

ahmad.t1100
یک شنبه 06 مهر 1393, 21:25 عصر
ایرادا زیاده نمی تونم بنویسمش اما برای شروع خوبه موفق باشی