PDA

View Full Version : سوال: کوئری جستجو از چند چدول؟

پیام حیاتی
پنج شنبه 27 شهریور 1393, 16:07 عصر
سلام
من دو جدول مشخصات پزشکان در بانک اطلاعاتی دارم (پزشک عموی و دندانپزشک) می خوام جستجویی در سایت ایجاد کنم که کاربر با وارد کردن نام و نام خانوادگی پزشک سایر اطلاعات وی به آن نمایش داده بشه :

123631

123630

این کوئری ها نتیجه ندادن :

string commandText = "select * from omomi AND dandan where fullname=" + TextBox1.Text;
string commandText = "select * from omomi AND dandan where fullname like=" + TextBox1.Text;

به صورت مجزا هم نوشتم خطا میده :

string commandText = "select * from omomi where fullname=" + TextBox1.Text;

Server Error in '/' Application.

Incorrect syntax near 'رضا'.

Description: An unhandled exception occurred during the execution of the current web request. Please review the stack trace for more information about the error and where it originated in the code.

Exception Details: System.Data.SqlClient.SqlException: Incorrect syntax near 'رضا'.

با حروف فارسی در جستجو مشکل داره چون بر اساس شماره تلفن جستجو بدون مشکل هست که این هم در این پروژه کاربردی نیست :

string commandText = "select * from omomi where phone = " + TextBox1.Text;

123632

این کوئری نتیجه داد ولی فقط زمانی که نام پزشک یا قسمتی از فامیل را وارد کنیم ، مثلا" اگر تنها فامیل رو وادر کنم صفحه فقط refresh میشه :
اسمی هست به نام محمد رضا اسکندری ، حالا محمد یا رضا رو بزنم جستجو میشه اما اسکندری رو تنها وارد کنم اتفاقی نمیوفته.
string commandText = "SELECT * FROM omomi WHERE fullname LIKE '%" + TextBox1.Text + "%'";

پیام حیاتی
پنج شنبه 27 شهریور 1393, 17:31 عصر
با این کوئری تونستم مشکل رو حل کنم :

string commandText = "SELECT * FROM omomi WHERE fullname LIKE '%" + TextBox1.Text + "%' UNION SELECT * FROM DANDAN WHERE fullname LIKE '%" + TextBox1.Text + "%' ";

اما همچنان مشکل پیدا کردن فامیلی وجود دارد،اسکندری رو پیدا نمیکنه اما اسکندر بزنم پیداش میکنه؟؟؟

asrah6
پنج شنبه 27 شهریور 1393, 19:42 عصر
سلام یادمه در سایت لرن فایلز یک فایل آموزشی از خانم کلوندی گذاشته بود که مشکل جستجو با کلمات فارسی که حرف ی در آن وجود دارد را توضیح داده و راه حل ارائه داده بود

iceweek
پنج شنبه 27 شهریور 1393, 20:54 عصر
با این کوئری تونستم مشکل رو حل کنم :

string commandText = "SELECT * FROM omomi WHERE fullname LIKE '%" + TextBox1.Text + "%' UNION SELECT * FROM DANDAN WHERE fullname LIKE '%" + TextBox1.Text + "%' ";

اما همچنان مشکل پیدا کردن فامیلی وجود دارد،اسکندری رو پیدا نمیکنه اما اسکندر بزنم پیداش میکنه؟؟؟

خوب اشکال اینه : ی و ي
شما از اس کیو ال فامیلو کپی کن
اینجا پیست کن
میبینی که پیدا میکنه

پیام حیاتی
پنج شنبه 27 شهریور 1393, 21:44 عصر
خوب اشکال اینه : ی و ي
شما از اس کیو ال فامیلو کپی کن
اینجا پیست کن
میبینی که پیدا میکنه

دوست عزیز به نظرت اینکارو نکردمه!
خودم بنویسم یا کپی پیست کنم چه فرقی داره باید کار کنه

پیام حیاتی
پنج شنبه 27 شهریور 1393, 21:59 عصر
دوستان مشکل در این تایپیک حل شد:
http://barnamenevis.org/showthread.php?469637-مشکل-در-کوئری-LIKE-؟