PDA

View Full Version : سوال: مرتب سازی گرید ویو به شکل خاص!

negar442
پنج شنبه 27 شهریور 1393, 23:35 عصر
من یک گرید ویو دارم که اطلاعات مشتریان رو نشون میده و بر حسب نام خانوادگی هم مرتبه . حال من می خوام یکی از رکوردها فارغ از مرتب سازی همیشه در اولین سطر نمایش داده بشه. یعنی اگه من یک مشتری به نام علوی داشته باشم که با مرتب سازی بر اساس نام خانوادگی میاد تو سطر ششم من می خوام این علوی همیشه در سطر اول باشه ولی بقیه رکوردها بر اساس نام خانوادگی از سطر دوم به بعد مرتب باشه! یک همچین چیزی شدنیه؟

برای مثال چیزی که الآن هست و من نمی خوام اینه:
1-ابراهیمی
2-بهرامی
3-حسینی
4-روحانی
5-صادقی
6-علوی
7-موسوی
8-نعیمی
9-یحیوی

و چیزی که دوست دارم باشه اینه:
1-علوی
2-ابراهیمی
3-بهرامی
4-حسینی
5-روحانی
6-صادقی
7-موسوی
8-نعیمی
9-یحیوی

امیر مهرشاد
جمعه 28 شهریور 1393, 11:20 صبح
دوست عزیز قوانین مرتب سازی میخوایین بر چه اساسی کار کنه که هم بر اساس الفبایی براتون مرتب باشه هم نقض بشه ؟!!!!!! این شدنی نیست ولی اگه بخوایین یک کلکی بهتون یاد میدم (میدونم دارید پارتی بازی میکنید:لبخند:)

بجای اینکارا بیاید یدونه الف به فامیل علوی اضافه کنید اینجوری علوی که همیشه نفر 18 هست میاد نفر اول قرار میگیره

ولی اینکار درست نیست:قهقهه:

بعد یا قبل اینکار هم برای اینکه مچتون وا نشه باید یکار دیگه هم انجام بدید که اون الف دیده نشه :لبخند:

negar442
شنبه 29 شهریور 1393, 09:19 صبح
یک راه حلی که به ذهن خودم رسیده اینه که همه مشتریان به غیر از علوی به گرید ویو اضافه بشه و در آخر علوی طوری درج بشه که بره اول گرید ویو . آیا این کار شدنیه؟ اگه آره چه جوری؟

sohil_ww
شنبه 29 شهریور 1393, 09:52 صبح
اول بیا تو یه آرایه یا هر چیز دیگه اطلاعاتو به غیر علوی مرتب کن بعد از اون اطلاعتی که مرتب کردی از خونه صفر به بعد (خانه علوی رد کنه ) مقدار دهی کن

hamid_hr
شنبه 29 شهریور 1393, 10:19 صبح
بالاخره یه منطقی برا مرتب سازیش هست دیگه
چرا علوی باید اول باشه؟

negar442
شنبه 29 شهریور 1393, 11:26 صبح
اصلا از بحث علوی بیایم بیرون. چه جوری میشه یک رکورد به سطر اول گرید ویو که داخلش اطلاعات هست اضافه کرد؟

Barbosa
شنبه 29 شهریور 1393, 11:49 صبح
Ye Chizi Daram Shayad Be Karet Bokhore . Faghat Age Emaileto Lotf Koni.......

hamid_hr
شنبه 29 شهریور 1393, 11:55 صبح
خب اون رکوردو به اول گرید insert کن

DGV.Rows.Insert(0, datarow);