PDA

View Full Version : تنظیم Layout برای صفحه نمایش های 4.7 اینچی

hosseinrasouli
جمعه 28 شهریور 1393, 11:51 صبح
با سلام . من پوشه ها رو با استفاده از layout-xlarg ، layout-larg ، layout-small و خود layout ساختم ولی layout-larg برای صفحات نمایش 5.1 یا 5.4 مناسب هستند برای صفحات نمایش 4.7 اینچی چه پوشه ای باید انتخاب کنم

hosseinrasouli
شنبه 29 شهریور 1393, 00:10 صبح
لطفا راهنمایی کنید . برای این سایز گوشی باید چه فولدری اضافه بشه
123677

omid.n1990
شنبه 29 شهریور 1393, 01:04 صبح
چند ده پست گذاشتید و این سوال رو پرسیدید. الان شش هفت پست اول این بخش تمام همین سوال شما هست. نیازی نیست اینقدر بخواهید اسپم ارسال کنید. سوال شمارو قبلا خیلی ها جواب دادند که به هر دلیل مجدد سوال میپرسید. قبلا همین متن پایین رو براتون ارسال کردم.
اونجایی که شما فلش گذاشتید یکسری عدد میبینید درسته؟ مثلا سایز زیر رو ببنید براین اساس میتونید تشخیص بدید در کجا هستند:
xlarge screens are at least 960dp x 720dp
large screens are at least 640dp x 480dp
normal screens are at least 470dp x 320dp
small screens are at least 426dp x 320dp
همینطور برای بزگرتر : xxlarge و ...
قبلا هم بهتون گفتم که شما گزینه layout-normal رو قرار ندادید که تقریبا مناسب برای گوشی های 3.3 تا 5 اینچی هست.
مورد بعدی هم استفاد هاز چگالی صفحه است که خیلی ها از این روش استفاده میکنند و درسته اندازه صفحه تو چگالی صفحه هم تاثیر داره ولی چکالی اهمیت بیشتری داره. مثلا شما گلکسی 4.7 اینچی رو با برخی دیگر از تبلت ها مقایسه کنی متفاوته. یا برخی تبلتهای تقلبی چینی و .. .رو نگاه کنی اندازه اکی هست ولی چگالی پایین تری دارند.
خلاصه تو همون تصویری که گذاشتید همونجا که فلش کشیدید یک کلمه نوشته که داره بهتون میگه تو چه پوشه ای باید بذارید!!! xhdpi کاملا مشخصه بعد از سایز ، نوعی که شما باید پوشه رو قرار بدید نوشته
xhdpi برای گزینه هایی که تعیین کردید مشخص شده. لینک زیر هم چندین مرتبه بهتون توصیه شده مطالعه کنید که مشکلتون اساسی حل بشه :
http://developer.android.com/guide/practices/screens_support.html