PDA

View Full Version : سوال: 3 لیست منو مرتبط به هم

soroush.r70
جمعه 28 شهریور 1393, 15:11 عصر
دوستان عزیز کد لیست منو زیر به صورت دو تایی متصل به هم هست چطوری میشه به صورت 3 تایی متصل به هم باشه یعنی لیست منو اول وقتی یه گزینه انتخاب شد گزینه های مربوط بهش در لیست منو دوم بیاد و بعد از اینکه در لیست دوم ظاهر شد از لیست منو دوم گزینه ای انتخاب شد گزینه های مربوط به لیست منو دوم در لیست منو سوم ظاهر بشه متشکرم

elahe471
جمعه 28 شهریور 1393, 15:57 عصر
http://jsfiddle.net/shauncl/2uh3Q/

soroush.r70
جمعه 28 شهریور 1393, 21:44 عصر
ممنون از شما
فقط اینکه مشکلی وجود داره وقتی از لیست دوم گزینه ای رو انتخاب می کنیم در لیست سوم گزینه های مربوط به لیست دوم شبیه هم هستند و اطلاعات مربوط به گزینه ها نشون داده نمیشه
و یه مشکل دیگه اینکه اولین بار بلافاصله گزینه ها رو نمایش میده و مثلا گزینه انتخاب کنید یا جزو گزینه های اجباری باشه تا انتخاب بشه نیست یعنی اول انتخاب کنید نشون بده با value خالی و مقدار گزینه ها
ممنون از لطفتون و ببخشید بابت سوالای زیادم که گفتم
ارادتمند

soroush.r70
شنبه 29 شهریور 1393, 12:49 عصر
مشکل سه تایی بودن رو حل کردم با کمک شما فقط اینکه مشکلی که وجود داره اینکه مقدار گزینه ها پست نمیشه فقط نمایش نمیده یعنی بخوام مقدار value رو ارسال کنم اینکار انجام نمیشه

elahe471
شنبه 29 شهریور 1393, 15:30 عصر
سلام ، گرفتن اطلاعاتش اگر Asp باشه کارتون که یه خط میشد ولی من چون نمیدونم با چی کار میکنید با javascript نوشتم که چه جوری value ها رو و Text رو بگیرین

soroush.r70
شنبه 29 شهریور 1393, 15:47 عصر
من کارم با php هست ممنون و یک سوال دیگه وقتی صفحه بالا میاد بلافاصله لیست ها رو گزینه ها فعال هست هرکاری کردم هم نشد که کاری کنم مثلا اولین گزینه لیست ها کلمه "انتخاب کنید" باشه با value خالی تا بتونم لیست ها رو اجباری کنم تا حتما انتخاب بشن

elahe471
شنبه 29 شهریور 1393, 20:22 عصر
میتونید option استاتیک خودتون به select ها اضافه کنید و اونو default و Selected قرار بدین
فقط یه سری کد هست تو اسکریت که option اولی که میسازه Selected قرار میده اونارو باید کامنت بفرمایین
برای این که حتما کاربر کلیک کنه هم که یه if میخواد اگر asp بود که Validation هم میشد گذاشت php نمیدونم چه جوریه ، خودم بنویسم فکر کنم بهتره الان ضمیمه میکنم

soroush.r70
یک شنبه 30 شهریور 1393, 23:58 عصر
واقعا ممنون از لطفتون
بابت ارسال مقادیر هم نمیشه که به جای اینکه اطلاعات گزینه ها تو اسکریپت باشن تو همون option قرار بگیره که برای ارسال که با php مینویسم بشه انجام داد آخه اینطوری مقدارها ارسال نمیشن ولی اگه هز گزینه لیست منو توی همون option value باشه میشه درستش کرد
بازم متشکرم

soroush.r70
دوشنبه 31 شهریور 1393, 19:11 عصر
عذر میخوام راهی ومجود نداره؟

elahe471
چهارشنبه 02 مهر 1393, 12:22 عصر
الان هم میاد تو همون option value دیگه :متفکر:
چی کار میخواین انجام بدین نمیشه ؟ با Querystring میخواین ارسال کنید به صفحه دیگه ؟
123839

soroush.r70
چهارشنبه 02 مهر 1393, 13:33 عصر
نمیدونم مشکا از کجاست کد کار میکنه ولی نمیدونم چرا option توی select نمایش نمیده تو هم اسکریپت هست فقط داره تو select فراخوانی میشه

elahe471
چهارشنبه 02 مهر 1393, 17:02 عصر
منم اینجوری نمیتونم متوجه شم مشکلتون کجاست ، اگر Asp بود یکی مینوشتم براتون ولی php بلد نیستم سرچ کنید Sample زیاد هست تو این زمینه با Ajax و jQuery
به این ها میگن Cascading select یا Nested select

soroush.r70
چهارشنبه 02 مهر 1393, 21:05 عصر
ممنون از راهنماییتون یکی پیدا کردم فقط یه مشکل داره اینکه شماره هر option داخل value میزنه که من بخوام value رو مقدار بدم نمیتونم چون value رو با شماره پر کرده ممنون میشم شما هم یه بررسی کنید که میشه حلش کرد یا نه
متشکرم

soroush.r70
جمعه 04 مهر 1393, 11:19 صبح
دوستان عزیز کسی نمیتونه مشکل مارو حل کنه واقعا گیر افتادم

elahe471
شنبه 05 مهر 1393, 20:39 عصر
سلام اینو نگاه کردم همه عملیاتش رو Value میچرخه عوضش کردم از کار افتاد
این فکر کنم خیلی بهتره

لینک (http://roshanbh.com.np/2008/01/populate-triple-drop-down-list-change-options-value-from-database-using-ajax-and-php.html)