PDA

View Full Version : گفتگو: ایده ساخت نرم افزار

NASA's Spaceman
یک شنبه 30 شهریور 1393, 01:05 صبح
سلام
دوستان هر کسی ایده ساخت نرم افزار چه با بانک و چه بدون بانک داره رو لطفا تو این تاپیک بگه
و لطفا ایده ها توش هوش مصنوعی نباشه
و یه مورد دیگه هم اگه میشه بگین چجور میشه فهمید که نیاز بیشتر به چه برنامه هایی در بازار هست
لطفا هر کسی اطلاعاتی و ایده در باره این دو سوال داره رو تو این تاپیک مطرح کنه
با سپاس Spaceman

Mr.Csharp
یک شنبه 30 شهریور 1393, 14:30 عصر
با سلام:قلب:

من همیشه می خواستم برنامه ای بسازم که کد هاش آمادس (هر شی چندین کار متفاوت) و فقط با درگ کردن اون روی فرم و انتخاب کردن کد (از لیست کد های آماده هر شی ) برنامه کار کنه :متفکر:

+ شاید خیلی خنده دار بنظر بیاد این ایده ولی من باید بسازمش :لبخند:

NASA's Spaceman
سه شنبه 01 مهر 1393, 20:04 عصر
دوستان خواهشا یکمی ایده بهم بدین
میخوام یه چند تا نرم افزار به عنوان نمونه کار بسازم ولی نمیدونم چی بسازم و فقط نمیخوام دفترچه تلفن بسازم و منتظر ایده های بیشتر هستم
با سپاس Spaceman

ghasem110deh
سه شنبه 01 مهر 1393, 20:17 عصر
اگه تو کد نویسی حرفه ای هستین ...
یه برنامه واسه رسم منحنی بر حسب مقادیر داده شده کاربر :
مثلا کاربر فاصله بین دو تا نقطه رو میده + مقدار پیچش خط ، وقتی OK کرد منحنی مورد نظر رسم بشه !
به من همچین چیزی رو گفتن ... هیچیبلد نبودم :)
(در واقع یه جور اتوکد ساده است)

NASA's Spaceman
سه شنبه 01 مهر 1393, 20:23 عصر
ممنون
منتظر نظرات بقیه دوستان هم هستم
با سپاس Spaceman

senaps
سه شنبه 01 مهر 1393, 21:06 عصر
یک نوت‌پد بنویسید....
امکانات مختلف بهش بدید....
از ذخیره و بازگردانی متن گرفته تا ویرایش فونت و غیره.....
از شماره دادن به خطوط و ....
تاریخ و ساعت در پایین(استاتوس بار)....
همین برنامه رو با منوی های مربوطه در کویک لانچ و تسک‌بار بسازید...(ایکنش امکان کارهای مختلف رو داشته باشه) ( ویندوز ۷ به بالا)...

---------------
برنامه‌ای بنویسید که دسته‌ای فایل رو بگیره و اسامی اونها رو عوض بکنه به صورت ترتیبی و بر اساس الگوی بخصوصی که بهش دادید....( ترتیب تصاویر رو بهش بدید... یعنی به ترتیبی که تصاویر در لیست چیده شدن اسامی اونها رو بذاره...)....

----------------
یک برنامه با بانک اطلاعاتی ازمایشی بنویسید، بعد یه برنامه‌ی دیگه بنویسید با نمونه‌ی بهتری از بانک اطلاعاتی قبلی، سپس با یه برنامه‌ی واسط، دیتای بانک اطلاعاتی قبلی رو به بانک اطلاعاتی جدید منتقل کنید....
( این کار، برای سازمان ها و شرکتها و فروشگاه‌ها و غیره لازمه... یعنی وقتی برنامه‌ی جدید میگیرن، لازمه که دیتای قبلی به برنامه‌ی جدید وارد بشه....)

-------------

mreram
سه شنبه 01 مهر 1393, 21:13 عصر
نرم افزاری مثل nimbuzz منتهی امکان لاگین با اکانت whatsapp , viber,line,... رو هم داشته باشه بنظرم نرم افزار پرفروشی میشه و تجربه ی خیلی خوبی برای آینده هست

CsharpNevisi
سه شنبه 01 مهر 1393, 21:36 عصر
میخوام یه چند تا نرم افزار به عنوان نمونه کار بسازم ولی نمیدونم چی بسازم و فقط نمیخوام دفترچه تلفن بسازم و منتظر ایده های بیشتر هستم
دفترچه تلفن که برای یادگیریه ... نمونه کار نمیشه ... !!! خیلی سادس ... !!
برنامه 1 :
نرم افزار ساخت البوم تحت وب ... !!
برنامه 2 :
نرم افزار مدیریت یه مکان (مثلا کتابخونه ، داروخونه ، آژانس هواپیمایی و ... )
برنامه 3 :
یه نرم افزاری که وب سرویس داشته باشم هم خوبه ... مثلا با وب سرویس بتونه خودشو اپدیت کنه

البته وقتی نمونه کارت منحصر به فرد میشه که توش خلاقیت به خرج بدی ...

mohammad reza beizavi
سه شنبه 01 مهر 1393, 21:59 عصر
درود بر همه دوستان
نظرات من شخصی و حاصل تجربه هست و الزاما درست نیست.
برای ایده داشتن و یا ایده دادن نباید خودتون رو درگیر محدودیتهای یک زبان، یک تکنولوژی و یا محدودیتهای ذهنی خودتون کنید. اگر بخواید با توجه به دانش یا تجربتون ایده بدید مسلما به نتایجی می رسید که سالها پیش اشخاصی که در سطح و دانش شما بودن رسیدن اما ایده دادن می تونه رابطه آنچنان مستقیمی با دانشو تجربه نداشته باشه. (ایده های Facebook یا گوگل رو توی ذهنم دارم)
اما ایده هایی که از سر خلاقیت و نیازهای واقعی و هرچند کوچک به ذهن شما میرسه میتون راهگشای کار شما و دیگر فعالان این حوزه باشه.
من توصیه می کنم از پروژه های کاربردی کوچک استفاده کنید و منحصر به زبان و تکنولوژی نشید. مسلما اگر کسی پشتکار داشته باشه و البته ایده خوب، جمع کردن یه گروه برنامه نویس برای اون ایده راحت میشه و اگر برنامه نویس باشه یاد گرفتن زبان برنامه نویسی دیگه یا رفتن به تکنولوژی متفاوت کار آنچنان سختی نخواهد بود.
انجام پروژه های کوچک فواید زیادی داره
با انجام این نوع پروژه ها خیلی زود می تونید به نتیجه اولیه برسید، گدشته از موفق یا ناموفق بودن پروژه، اجرایی شدن یه ایده میتونه خستگی رو ازتنتون خارج کنه، هزینه زیادی رو چه از نظر زمان و چه از نظر هزینه متحمل نمیشید. و یه نتیجه ی خوب اینکه شما با یه کار عملی تونستید بازار رو بسنجید و برای کارهای بعدی آماده بشید
و نتیجه یه تحقیق علمی در ایالات متحده آمریکا که نشون داده بیش از 46% پروژه های موفق کپی درست و ساختار یافته از ایده های تجاری و کاربردیه و نه یه ایده ی نو و عجیب و غریب ...

systam
سه شنبه 01 مهر 1393, 22:33 عصر
سلام
نرم افزار مدیریت کافی نت
نرم افزار بایگانی عکس
نرم افزار مدیریت باشگاه بدنسازی
اگه پایه هستی میتنویم باهم درست کنیم:تشویق::لبخند:

mohammad reza beizavi
سه شنبه 01 مهر 1393, 22:36 عصر
دوستان یه پیشنهاد
خودتون رو بذارید جای مشتری همین نرم افزارها. کی حاضره با این هزینه ای که شما می گید نرم افزارهای نوشته شده توسط شما رو بخره و بیخیال نرم افزارهای کامل و اغلب مجانی تو این زمینه ها بشه.

این مواردی که دوستان می فرمایند رو بیشتر می تونید برای نمونه کار و یا بهتر شدن مهارت های برنامه نویسی استفاده کنید نه یه برنامه کاربردی و به امید بازاری شدن.

البته اگر منظور از این تاپیک همین هدف هست حق با دوستانه

NASA's Spaceman
چهارشنبه 02 مهر 1393, 11:02 صبح
از همه دوستان ممنونم
اگه بقیه هم بیان و نظر بدن خیلی بهتر هم میشه
;)
و من الان شدیدا به یک یا دو تا نمونه کار نیاز دارم تا یه نمونه کاری داشته باشم
و کسی میدونه از کجا میشه خیلی راحت فهمید نیاز بازار( نه فقط محدود به ایران بلکه همه جا ) چیه؟
با سپاس Spaceman

parvizwpf
چهارشنبه 02 مهر 1393, 11:28 صبح
ببینید ریاد دنبال نیاز بازار که میرید میبینید طیف همه صنف ها دارن از یه سری برنامه های تکراری استفاده میکنند. هی دور میزنی میبینی همه حسابداری نوشتند به هزار و یک روش مختلف. ایده خوب اگر مدنظره باید نشست و اندیشه کرد و چند تا کار خوب رو کنار هم قرار داد و تحلیلش کرد . حالا چیزهای جدید رو بعنوان ایده خوب باید از درونش کشید بیرون. اینکه صحبت از نمونه کار میکنید، شما اگه غصه مثلا جایی مشغول شدن رو دارید ، این کافیه که مباحث تکنولوژی که میخوای باهاش کار کنی رو خوب وافق باشی. اما مثلا اگر برای گرفتن کار از دیگران میخوای نمونه ها رو نشون بدی بهتره شما هم برید سراغ برنامه های عرف جامعه.