PDA

View Full Version : آموزش ساخت پنل ادمین

hamix666
یک شنبه 30 شهریور 1393, 20:17 عصر
با سلام
یک آموزش ساده برای درست کردن صفحه ادمین برای سایت می خواستم کسی سراغ داره؟

fakhravari
یک شنبه 30 شهریور 1393, 20:25 عصر
صفحه ادمین چی دیگه!

hamix666
یک شنبه 30 شهریور 1393, 20:35 عصر
دارم یه سایت با asp مینویسم می خوام براش یه پنل مدیریت بسازم که کاربر بتونه سایت رو به صورت گرافیکی آپدیت کنه دیگه

sun2rise
دوشنبه 31 شهریور 1393, 12:11 عصر
سوال شما یکمی گنگ هستش امکانات زیادی رو توی پنل ادمین میذارن
ابتدا شما باید ببینید که به چه امکاناتی نیاز دارید و بعد الگوریتمشون رو طراحی کنید و بعد شروع به برنامه نویسی کنید و در آخر هم گرافیکش رو درست کنید
با یه سوال کوچیک که نمیتونید به جواب قاطع دست پیدا کنید

hamix666
دوشنبه 31 شهریور 1393, 15:31 عصر
مشکل اینجاست که من نمی دونم برای پنل ادمین از کجا شروع کنم

hamix666
دوشنبه 31 شهریور 1393, 15:55 عصر
مثلا 2 تا چیز مهم که نیاز دارم اینکه بخوام خبر جدید در سایت قرار بدم و یا عکس بخوام در یک صفحه بذارم چی کار باید بکنم؟
آیا نمونه آموزش طراحی پنل مدیریت داریم؟ اکه هست معرفی کنید و یا اینکه یه نفر کمک کنه بهم یگه چی کار باید کنم

CsharpNevisi
دوشنبه 31 شهریور 1393, 16:23 عصر
اول شما باید امکانات سایتت رو مشخص کنی .. !!
مثلا سایت شما دسته بندی داره ... نظر سنجی داره ... عضو گیری داره ... خبرنامه داره ... مطالب داره ... !!!
خب شما تو قدم بعدی باید پایگاه داده رو ایجاد کنی و جدول ها و فیلداهای مربوطه رو درست کنی ... !!!
مثلا برای مدیریت مطالب .. !!
ما حداقل یه جدول میخواییم با فیلد های زیر .. !!
ID = شماره مطلب
Text = متن مطلب
بعد از ایجاد این بانک شما باید پوسته رو برای افزودن مطلب درست کنی که حاوی یه تکست باکس برای متن مطلب و یه دکمه برای ثبت مطلب ... !!!
اگه برای تکست باکست از ادیتورهای اماده استفاده کنی میتونی یه ادیتور مثل ادیتور همین سایت با قابلیت های ادیتور همین سایت و بیشتر از این سایت داشته باشی .. !!!
خب در مرحله پایانی هم کافیه با ریپیتر مطالبت رو تو سایت برای نمایش لود کنی ... !!!

hamix666
دوشنبه 31 شهریور 1393, 20:28 عصر
اول شما باید امکانات سایتت رو مشخص کنی .. !!
مثلا سایت شما دسته بندی داره ... نظر سنجی داره ... عضو گیری داره ... خبرنامه داره ... مطالب داره ... !!!
خب شما تو قدم بعدی باید پایگاه داده رو ایجاد کنی و جدول ها و فیلداهای مربوطه رو درست کنی ... !!!
مثلا برای مدیریت مطالب .. !!
ما حداقل یه جدول میخواییم با فیلد های زیر .. !!
ID = شماره مطلب
Text = متن مطلب
بعد از ایجاد این بانک شما باید پوسته رو برای افزودن مطلب درست کنی که حاوی یه تکست باکس برای متن مطلب و یه دکمه برای ثبت مطلب ... !!!
اگه برای تکست باکست از ادیتورهای اماده استفاده کنی میتونی یه ادیتور مثل ادیتور همین سایت با قابلیت های ادیتور همین سایت و بیشتر از این سایت داشته باشی .. !!!
خب در مرحله پایانی هم کافیه با ریپیتر مطالبت رو تو سایت برای نمایش لود کنی ... !!!

من می تونم آیدی یاههو شما رو داشته باشم واسه راهنمایی؟ یا سوالاتم رو همین جا بپرسم؟ زیاد سوال تو سرمه

CsharpNevisi
دوشنبه 31 شهریور 1393, 21:00 عصر
بله بفرمایید

hamix666
دوشنبه 31 شهریور 1393, 21:08 عصر
می تونید یه راهنمایی کنید برای ساختن دیتا بیس برای سایتم الا به زبان جوملاست می خوام خودم به زبان asp بنویسمش www.sabanetaria.ir
آیدی یاهو من hamix1987 هست

CsharpNevisi
دوشنبه 31 شهریور 1393, 23:20 عصر
خب اگه ممکنه امکانات سایتت رو بنویس

hamix666
دوشنبه 31 شهریور 1393, 23:35 عصر
منو داشته باشه- اسلاید شو داشته باشه- مطلب جدید بشه توش گذاشت - نمایش تعرفه سرویس ها - فعلا همین
مثل همین سایت خودم که آدرسش اینه www.sabanetaria.ir

hamix666
دوشنبه 31 شهریور 1393, 23:37 عصر
و یک پنل مدیریت

sun2rise
دوشنبه 31 شهریور 1393, 23:50 عصر
برای این که بدونید چه امکاناتی برای پنل مدیریتی ضروری هستش و وجودشون حتمی هستش میتونید از مدیریت محتواهای متنوعی رو امتحان کنید و با کارایی اون ها کمی آشنا بشین
مدیریت محتواهایی مانند : جوملا - وردپرس - دروپال - دات نت نیوک و....

CsharpNevisi
سه شنبه 01 مهر 1393, 10:12 صبح
منو داشته باشه- اسلاید شو داشته باشه- مطلب جدید بشه توش گذاشت - نمایش تعرفه سرویس ها - فعلا همین
مثل همین سایت خودم که آدرسش اینه www.sabanetaria.ir (http://www.sabanetaria.ir/)
خب شما الان باید بانکتونو طبق مقدارهایی که میخواهید ذخیره کنید طراحی کنید .. !!
مثلا طعرفه سرویس ها یه دونه عکس باید داشته باشه .. یه نام , قیمت و توضیحات و البته ای.دی ... !!!

aliphp1
سه شنبه 01 مهر 1393, 10:19 صبح
می تونید یه راهنمایی کنید برای ساختن دیتا بیس برای سایتم الا به زبان جوملاست می خوام خودم به زبان asp بنویسمش www.sabanetaria.ir (http://www.sabanetaria.ir)
آیدی یاهو من hamix1987 هست
جوملا که خودش ادمین داره !!!
ضمنا جوملا زبان برنامه نویسی نیست مدیریت محتوا هست که با php نوشته شده
بعد وقتی سایتی که با php نوشته شده شما بخواین یک قسمت با asp بهش اضافه کنید سرورش (که لینوکس هست ) از کدهای شما پشتیبانی نمی کنه
اصلا شما فکر کردی از ادمین خودش بهتر میتونی بنویسی ؟!!

hamix666
چهارشنبه 02 مهر 1393, 16:25 عصر
خب شما الان باید بانکتونو طبق مقدارهایی که میخواهید ذخیره کنید طراحی کنید .. !!
مثلا طعرفه سرویس ها یه دونه عکس باید داشته باشه .. یه نام , قیمت و توضیحات و البته ای.دی ... !!!
میشه کامل بگی دیتا بیس روبا په نامی . فیلدهایی درست کنم؟

hamix666
چهارشنبه 02 مهر 1393, 16:26 عصر
جوملا که خودش ادمین داره !!!
ضمنا جوملا زبان برنامه نویسی نیست مدیریت محتوا هست که با php نوشته شده
بعد وقتی سایتی که با php نوشته شده شما بخواین یک قسمت با asp بهش اضافه کنید سرورش (که لینوکس هست ) از کدهای شما پشتیبانی نمی کنه
اصلا شما فکر کردی از ادمین خودش بهتر میتونی بنویسی ؟!!
عزیز می دونم اینو من می خوام کلا خودم سایت رو با asp بنویسم نمی خوام دیگه جوملا باشه

CsharpNevisi
چهارشنبه 02 مهر 1393, 17:06 عصر
میشه کامل بگی دیتا بیس روبا په نامی . فیلدهایی درست کنم؟

خب اینا ختیاری خودت میتونی ... !!!
مثلا برای اسم جدولت بزارTanle_Tarefe ... فیلد هارو هم برای متن از نوع nvarchar(max) بگیر .. .!!

fardinmoradi
دوشنبه 02 شهریور 1394, 16:55 عصر
سلام
من یه پنل مدیریتی میخوام که پیامایی که کاربرا به هم میدن توسط من تایید بشه

LostOfMind
دوشنبه 02 شهریور 1394, 19:05 عصر
پنل مدیریتی بلگفا به نظر من بهترین و آسان ترین نمونه ست برای شبیه سازی
میتونی ازش کمک بگیری